Перші 100 днів роботи ВРУ: погляд бізнесу

06.12.2019 12:57 | Fin.Org.Ua

Майже половина, а саме 46% директорів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації оцінили роботу нового складу Верховної Ради України як задовільну. Ще 32% оцінюють роботу нового депутатського корпусу негативно, а 22% - позитивно. Такими є результати опитування топ-менеджерів членських компаній Асоціації за результатами перших 100 днів роботи Парламенту.
Сто днів не надто довгий термін, проте це той час, коли можна зробити перші висновки щодо старту роботи Парламенту. Даний період можна охарактеризувати одним словом – турборежим. За перші сто днів депутати взяли екстремально швидкий темп підготовки та опрацювання законодавчих ініціатив. За цей час Верховна Рада прийняла 7 надзвичайно важливих для бізнесу законів.
Зокрема, мова йде про Закони України 128-IX, 129-IX щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, які стосуються фіскалізації та інших важливих аспектів застосування РРО. Прийнятий Закон України «Про концесію» № 155-IX дозволяє на законодавчому рівні врегульовувати питання у сфері державно-приватного партнерства, залучення приватних інвестицій. До того ж, в ньому містяться зміни до Лісового кодексу України, які унеможливлюють передачу лісів у концесію.
Було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» 264-IX, який дозволяє створити незалежного оператора ГТС, що в подальшому може вплинути на продовження транзиту природного газу до ЄС.
Закон України №141-IX запроваджує механізм авторизованого економічного оператора, аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, а Закон України 78-IX «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» (NCTS) дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила та обмінюватись інформацією з митними органами країн ЄС. Також було прийнято Закон України 202-IX щодо захисту прав інтелектуальної власності, який має посилити запобігання та протидію переміщенню контрафактних товарів через митний кордон України.
Водночас експерти Асоціації очікують на ухвалення або ж розробку і прийняття ще 20 законодавчих ініціатив, які покликані врегулювати проблемні аспекти у різних галузях та спростити умови ведення бізнесу.
«Початок роботи нового складу депутатського корпусу абсолютно точно запам’ятається своїм пришвидшеним режимом роботи. Для бізнесу цей час видався дещо стресовим, оскільки часто бракувало часу на ознайомлення та опрацювання важливих документів. Результатом даного турборежиму стали сім важливих законів, при чому на деякі бізнес чекав по декілька років. Але попереду ще більше роботи, тож хочеться побажати сил та наснаги народним депутатам та ще раз звернути увагу на законодавчі ініціативи, які поки що лишаються поза увагою Парламенту», - коментує результати перших 100 днів роботи Верховної Ради Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





The markets are fickle,
Responding to news and trends,
Investors hold on tight.

- Fin.Org.UA

Новини

17:06 - Колишні співвласники Concert.ua після розколу запустили нового оператора квитків
17:01 - Підстави, за яких контролюючий орган відмовляє в реєстрації ПРРО
16:59 - Національна стратегія доходів: щодо стягнення податкового боргу
16:57 - «Моя податкова» – сучасний інструмент реалізації Національної стратегії доходів
16:56 - Податкова служба Дніпропетровщини: інклюзія в ЦОПах
16:53 - Декларантам в нагоді!
16:52 - ФДМУ приватизує інститут "Оріон": стартова ціна аукціону зросла у 9 разів
16:51 - Іноземні доходи оподатковуються ПДФО
16:50 - За доходи ФОПа на загальній системі оподаткування або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, роботодавець сплачує єдиний внесок: чи потрібно звітувати?
16:49 - Чи має можливість платник самостійно визначати обсяг торгової виручки (виторгу) та доходу, отриманого ним під час застосування РРО / ПРРО?
16:47 - Куди сплачується військовий збір у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району?
16:46 - Спеціалісту Дія Сіті виплачується допомога по тимчасовій втраті працездатності (лікарняний): ознака доходу у додатку 4ДФ до Розрахунку
16:44 - До уваги платників ПДВ!
16:44 - Відомий "танкер-підсанкційник" Nika Spirit перепродають
16:43 - Національна стратегія доходів: Електронний кабінет надає платнику широкий спектр можливостей
16:42 - Як внести до облікової картки платника в СЕАРП та СЕ обсяг пального, ввезеного на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок
16:40 - З 01.01.2026 запроваджено зміни до порядку оподаткування прощеного боргу фізичних осіб
16:40 - Бізнес збільшив ресурсні платежі: який обсяг надходжень за 2025 рік
16:31 - Платникам ПДВ про коригування податкових зобов’язань/податкового кредиту за певних умов
16:30 - Як реформувати корпоративне управління
16:29 - Електронні форми податкових документів у вільному доступі
16:28 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування кам’яного вугілля надійшло 1,4 млн грн рентної плати
16:27 - Юридичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини єдиним податком майже на 79,4 млн гривень
16:25 - Плата за землю: за користування земельними ділянками юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 551,7 млн гривень
16:24 - Чек-лист для платників єдиного податку четвертої групи: декларування – 2026
16:23 - Інтерв'ю в приміщенні Лівобережного відділу обслуговування платників Дніпровської ДПІ
16:22 - Податкове повідомлення-рішення з податку на нерухомість: на що звернути увагу та коли звертатися за звіркою
16:21 - ДПС нагадує ліцензіатам про обов’язкове подання заяви після сплати платежу за ліцензію
16:20 - Спеціальні режими Дефенс Сіті та Дія Сіті не звільняють від правил трансфертного ціноутворення
16:18 - Надходження туристичного збору зросли на 14,3 %: громади отримали 28,4 млн грн


Більше новин