Рішення судів ставлять під загрозу інвестиційну репутацію України

09.10.2019 13:34 | Fin.Org.UA

19 вересня 2019 р. Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення у справі №826/8333/15, яким підтвердив рішення Окружного адміністративного суду м. Києва щодо скасування ліквідації ПАТ "АСТРА БАНК" – єдиного банку, що був виведений з ринку шляхом продажу інвестору.

Нагадаємо, Банк був визнаний неплатоспроможним 19.03.2015 р. відповідним рішенням НБУ. За результатами відкритого конкурсу у травні 2015 р. власником 100% акцій Банку стала компанія AGRO HOLDINGS (UKRAINE) LIMITED - дочірня компанія інвестиційного фонду, керованого NCH Capital (США), ключовим напрямком діяльності якого є фінансування українських сільгоспвиробників.

Однак у 2019 р. Окружний адміністративний суд м. Києва за позовом  колишнього власника ПАТ "АСТРА БАНК" – компанії Калума Холдінгз Лімітед (Kalouma Holdings Limited) – ухвалив рішення про скасування рішень НБУ про віднесення Банку до категорії проблемних, до категорії неплатоспроможних, а також рішень ФГВФО про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «АСТРА БАНК» і призначення уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації.

Ухвалюючи це рішення, суд, по суті, перебрав на себе функції регулятора. По-перше, за його висновками, на момент виведення з ринку ПАТ "АСТРА БАНК" мав достатньо коштів для здійснення банківської діяльності. Зокрема, на його кореспондентських рахунках в НБУ нібито було розміщено 3,3 млн грн, тоді як за даними самого НБУ ця сума не перевищувала 0,6 млн грн (це 3,5% від зобов`язань «Астра Банку») з необхідних для покриття вимог кредиторів понад 17 млн грн.

Крім того, суд проігнорував факт здійснення Банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів. А саме те, що понад 90% від активів перебували на рахунках в АТ «Дельта Банк», що був віднесений до категорії неплатоспроможних теж у березні 2015 р.

Окремо варто наголосити, що за 100% акцій ПАТ "АСТРА БАНК" іноземний інвестор сплатив 92,1 млн грн, після чого ще докапіталізував Банк на сотні мільйонів гривень, щоб привести його у відповідність до нормативів НБУ. Нині ж, внаслідок рішень Окружного адміністративного суду м. Києва та Шостого апеляційного адміністративного суду, ці інвестиції опинились під загрозою.

Фонд гарантування вкладів готує касаційну скаргу до Верховного Суду і сподівається на справедливе рішення!

Додати коментар

Користувач:
email:





Volatility reigns,
Emotions run high,
The market is alive.

- Fin.Org.UA

Новини

18:03 - Уряд уточнив механізм перерахунку вартості тепла та води за надзвичайних ситуацій
17:55 - Курс долара до гривні оновив історичний максимум
17:46 - Подорожчання проїзду до 30 гривень: у Києві порахували пільговиків
17:34 - Рамкові будівельні угоди: у Мінрозвитку заперечують, що створили механізм контрактування обраних
17:09 - Закупівля без торгів: азербайджанці привезуть у Кривий Ріг енергоустановку за 232 мільйони
17:03 - Житлові ваучери для ВПО: більшість купує житло на вторинному ринку
17:03 - WhiteBIT вийшла на ринок Великої Британії — старт з Пікаділлі
16:50 - У "Дії" запустили декларування про майновий стан і доходи
16:30 - Чому ринок не вирішить проблему відходів
16:27 - Наслідки війни в Ірані: доходи московія від нафти та газу в травні зростуть на 39%
16:25 - Киргизстан розпочав масштабну зачистку бізнесу, який допомагає московія
16:06 - Круглий стіл щодо кібербезпеки в енергетиці: учасники обговорили нові виклики та механізми захисту
15:46 - Нацбанк продав в Одесі зруйнований росіянами Імексбанк за 93 мільйони
15:40 - У Полтаві БЕБ конфіскував вейпи на п’ять мільйонів гривень
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.05.2026
15:15 - Поліція викрила одесита, який обкрадав онлайн-крамницю у США
15:03 - АРМА почало шукати управителя на нерухомість Жеваго
14:48 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
14:40 - Через санкції США контейнерні перевізники відміняють рейси до Куби
14:21 - США тиснуть на Україну, щоб послабити санкції проти білоруських добрив
14:17 - НКЦПФР та Світовий банк провели зустріч: вступ до IOSCO, сек’юритизація та пенсійна реформа
14:14 - З ужгородського податківця хочуть стягнути необґрунтовані активи на 4 мільйона гривень
13:40 - "Укрзалізниця" розповіла, як втрата вагонів позначиться на її роботі влітку
13:39 - У Сербії кількість українських підприємців зросла у 3 рази за час війни: який бізнес розвивають
13:10 - Нігерія збільшує видобуток нафти на тлі війни у Ірані
13:05 - В Україні кожен п'ятий іноземний ФОП має громадянство московія
13:00 - Кейс Maestro Hotel Management: як запустити міжнародний готельний бренд в умовах війни
12:55 - По п'ять крапель: скільки п'ють українські водії
12:53 - Національний банк успішно реалізував нерухомість, отриману в рахунок погашення боргу банку перед регулятором
12:45 - АЗС масово підвищили ціни на бензин – ЗМІ


Більше новин