Сергій Дейнеко: Одним із пріоритетів є створення сучасної Морської охорони, здатної забезпечувати безпеку на морі

23.07.2019 16:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні у Києві відбулась міжнародна конференція з розвитку Морської охорони Держприкордонслужби. Прикордонники та міжнародні експерти розглянули питання перспектив міжнародної підтримки розвитку морської складової прикордонного відомства України.
Крім того, для учасників заходу представники Посольства США презентували вже існуючі проєкти направлені на розвиток інфраструктури Морської охорони Держприкордонслужби. У заході, який відбувався за підтримки Посольства США в Україні, взяли участь Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко, тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, представники Адміністрації та Морської охорони Держприкордонслужби, Програми експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні (Програма EXBS), Міжнародної програми підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування (ІСІТАР), а також Посольств Канади, Франції, Німеччини, Великобританії, Естонії та Представництва ЄС в Україні. Відкриваючи захід Голова Держприкордонслужби зазначив, що метою Конференції є інформування іноземних партнерів і, без перебільшення, друзів України, про розвиток Морської охорони та продовження розвитку цієї співпраці.
Також Сергій Дейнеко наголосив, що крім традиційних загроз на морі, у В(М)ЕЗ і територіальних водах України з боку Росії вчиняються грубі порушення норм міжнародного морського права і суттєво активізувалась військова та правоохоронна діяльність росіян на морських комунікаціях, створюються передумови до економічної блокади портів України. «Тому, одним із пріоритетів відомства є створення сучасної Морської охорони, здатної ефективно виконувати правоохоронні функції та забезпечувати безпеку на морі.
Переконаний, що питання безпеки в Азово-Чорноморському басейні є спільним інтересом морських держав», - наголосив Сергій Дейнеко. Зі свого боку Вільям Тейлор звертаючись до присутніх висловив слова вдячності та задоволення рівнем співпраці з українською стороною.
  «У рамках Програми EXBS з Держприкордонслужбою ми співпрацюємо вже багато років з метою модернізації прикордонного відомства.
Наша місія розробити чіткий план, аби забезпечити морські кордони України.
Починаючи з 2014 року Україна потерпає від агресивних дій з боку РФ.
Це і анексія Криму, і порушення кордонів України і захоплення нафтових вишок тощо.
Наразі 24 українських моряки перебувають у полоні РФ.
Безпека кордонів важлива не тільки для України, але й для всіє спільноти», - сказав він. Також  тимчасово повірений у справах США в Україні додав «Україна знаходиться в найважливішій географічній точці, Україна – ворота у Європу.
З часу останньої зустрічі у жовтні минулого року Програма EXBS та ДПСУ вдало продовжують розвиток співпраці.
Зокрема будівництво спеціальних підрозділів у Маріуполі та Бердянську». Під час конференції прикордонники проінформували учасників про стан та перспективи розвитку Морської охорони відомства, у тому числі з врахуванням створення Регіонального управління морської охорони для ефективного реагування на сучасні загрози в Азовському та Чорному морях. З-поміж іншого представники прикордонного відомства презентували інформацію про стан виконання Програм матеріально-технічної допомоги з розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України та інформацію щодо міжнародної підтримки розвитку.
Зокрема – облаштування модульних містечок контейнерного типу для підрозділів спеціальних дій на воді у містах Бердянськ, Маріуполь та Одеса, а також будівництво Центру технічної підтримки Морської охорони. «Завдяки підтримці Програми EXBS прикордонне відомство України активно нарощує свої спроможності.
Ми розбудовуємо інфраструктуру базування на Азові та розгортаємо підрозділи спеціальних дій на воді, удосконалюємо систему підготовки та логістики Морської охорони, оновлюємо корабельно-катерний склад та працюємо над модернізацією системи висвітлення надводної обстановки», - сказав Голова Держприкордонслужби. Варто зазначити, що до завдань Морської охорони ДПСУ входить посилення охорони української частини вод Азовського і Чорного морів, протидія висадки диверсійних груп, переміщенню засобів терору на українське узбережжя, здійснення контролю за плаванням і перебуванням суден, прикриття загрозливих напрямків на морі та десантно-доступних районів на його узбережжі, проведення контрольних і режимних заходів, захист національних інтересів в прилеглій та виключній (морській) економічній зонах України. Начальник Регіонального управління морської охорони контр-адмірал Олег Костур відмітив, що з метою підтримання рівня технічної готовності корабельно-катерного складу морської охорони Держприкордонслужбою розроблено трирічний Перспективний план судноремонту та модернізації корабельно-катерного складу. «Цього року за рахунок збільшення фінансування більш ніж в 6 разів у порівнянні з попередніми роками, прикордонники здійснили поточні ремонти корабельної техніки, закупили необхідні для її експлуатації запасні частини та матеріали», - наголосив він у своєму виступі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не мають колір,
І не вони роблять людину,
Тільки у розумній долі
Фінанси роблять дива знущання.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 8 червня: Князєв сяде у в’язницю, посилення відповідальності за кермом
20:55 - Вже 10 червня у Києві відбудеться Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України»
20:33 - Французька Orange отримала повний контроль над головним оператором Іспанії
20:00 - Головний Бухгалтер ФДМУ очолить"Земельний банк"
19:54 - Як знайти свій ідеальний спорт: найкращі джерела для вибору
19:47 - Український час і міжнародні стандарти: що варто знати
19:35 - НБУ наполягає на потребі розслідувати злочин Орбана щодо захоплення інкасаторів Ощадбанку
19:05 - Велика Британія створить національний "супер-комп’ютер" за 750 мільйонів фунтів
18:35 - "Укрзалізниця" отримала 633 мільйона гривень від продажу металобрухту
18:12 - московія перенаправить експортну нафту на переробку через дефіцит палива
17:45 - Уряд спрямував 2,3 мільярда гривень на підготовку шкіл до зими
17:25 - Уряд анонсував посилення відповідальності за перевищення швидкості на тлі смертельної ДТП
17:10 - ЄС активніше залучатиме військовий флот до перевірок "тіньового флоту"
17:00 - єОселя: За минулий тиждень 145 українських родин отримали кредити на житло
16:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АГРОЕТАНОЛ ГРУП» (Чернівецька область, Чернівецький район, м. Новоселиця, вул. Складська, 10)
16:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ АГРОФІРМА «ВАТРА» (Львівська обл., Дрогобицький район, с. Доброгостів, вул. Героям Майдану, 8)
16:50 - Новий тиждень – новий рекорд долара: Нацбанк показав курс валют на 9 червня
16:49 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “ЧЕРНІГІВСЬКА ІНДУСТРІАЛЬНА МОЛОЧНА КОМПАНІЯ” (Чернігівська область, Чернігівський район, с. Жукотки, вул. Польова, буд.20)
16:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Дніпровський завод полімерів» (Дніпропетровська область, м. Самар, вул. Північна, буд. 23)
16:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди (ПП «РАДІВСЬКЕ» ПО ВСГП (Вінницька обл, Хмільницький р-н, с. Радівка, вул.Центральна, 1)
16:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Концерн «Міські теплові мережі» (№3 Філії Концерну «Міські теплові мережі» Космічного району: Україна, 69083, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Космічний район, вул. Жасмінна, 5)
16:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Дніпровський завод полімерів» (Дніпропетровська область, м. Самар, вул. Північна, буд. 23)
16:46 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «Агроекологія» (МТФ №5: Полтавська обл., Полтавський р-н, с. Ставкове, пров. Зелений, буд. 32)
16:46 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ДЖИНДЖЕР - С» (м. Київ, вул. Івана Виговського, 13А)
16:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ВКПТМ «ТЕПЛОВИК» (Хмельницька обл., м. Волочиськ, вул. Симона Петлюри, 14В)
16:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СЕВЕН А» (Полтавська обл., місто Полтава, шосе Харківське, буд 8Б)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СІЛЬПО-ФУД» (Рівненська обл., Рівненський р-н, Рівненська ТГ, м. Рівне, вул. Київська, 69)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СТАРОКРИВИНСЬКИЙ БУДИНОК-ІНТЕРНАТ ДЛЯ ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ (Хмельницька обл., Шепетівський район, с. Старий Кривин, вул. Перемоги 76А)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТзОВ «ВОЛИНЬЗЕРНО-ПРОДУКТ» (Волинська обл., Ковельський р-н, селище Луків, вул. Смідинська, 3)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «НПП ЕЛЕКТРОТЕПЛОМАШ» (Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вулиця Академіка Белелюбського, будинок 23а)


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33305
Австралійський долар31.4751
Така0.36268
Канадський долар31.9387
Юань Женьміньбі6.5618
Чеська крона2.1199
Данська крона6.8712
Гонконгівський долар5.6804
Форинт0.144424
Індійська рупія0.46508
Рупія0.0024472
Новий ізраїльський шекель15.2619
Єна0.27828
Теньге0.091504
Вона0.029124
Ліванський фунт0.000497
Малайзійський ринггіт10.9261
Мексиканське песо2.5556
Молдовський лей2.5589
Новозеландський долар25.9443
Норвезька крона4.7032
Саудівський ріял11.8518
Сінгапурський долар34.5731
Донг0.0016899
Ренд2.7034
Шведська крона4.7225
Швейцарський франк55.8926
Бат1.35843
Дирхам ОАЕ12.1189
Туніський динар15.1745
Єгипетський фунт0.8534
Фунт стерлінгів59.4781
Долар США44.5129
Сербський динар0.4376
Азербайджанський манат26.1902
Румунський лей9.7945
Турецька ліра0.9656
СПЗ (спеціальні права запозичення)60.6969
Євро51.3545
Ларі16.7298
Злотий12.1064
Золото192730.17
Срібло3044.31
Платина79413.24
Паладій54546.55

Курси валют, встановлені НБУ на 09.06.2026