Недолюстровані чиновники під прикриттям — Кирилюк знову став головою Держгеонадр

25.03.2019 18:30 | Укррудпром

Бизнес Цензор, 25 марта 2019. Опубликовано 17:49 25 марта 2019 года У конкурсі на голову Державної служби геології та надр України переміг її попередній скандально відомий керівник, колишній регіонал Олег Кирилюк.

Чи було таке рішення Нацагентства з питань держслужби неочікуваним? Навряд чи, враховуючи яким чином відбувався конкурс.

До порушень на конкурсі на голову Держгеонадр нам не звикати. Слід лише згадати грубі незаконні відхилення попереднього конкурсу, на якому Кирилюка обрали керівником геологічної служби. Та і цього разу історія повторилась.

Вдруге на ці самі граблі

Перш за все постає питання чому таку кандидатуру як Кирилюк, вдруге допускають до конкурсу. По-друге, яким чином чиновник отримує високі бали під час конкурсу, якщо відверто ігнорує кожне запитання комісії.

Комісія неодноразово звертала увагу на корупційні скандали, незаконно видані спецдозволи, затримання на хабарі заступника кандидата та просила надати відповідь на ці питання.

Проте усі виправдання Кирилюка зводились до того, що той хизувався введенням електронних аукціонів на Прозорро, кількістю виданих спецдозволів. Уточнення, які самі підприємства їх отримували, комісія не отримала.

Проте і на цьому низка порушень, що відбулась на конкурсу не завершується. Під час оцінювання кандидатів члени комісії виходили з зали з мобільними телефонами, а голова комісії Костянтин Ващенко лишав приміщення кілька раз.

Нагадаю, що засідання конкурсної комісії вважається законним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її членів.

Ще один важливий момент стосувався тестування на знання англійської мови в рамках конкурсу. З 2018 року тестування з володіння іноземної мови є обов’язковим етапом для такого конкурсу.

Тестування п’ятьох кандидатів на посаду голови Держгеонадр відбулось 1 березня, проте ані балів, ані результатів тестування так і не оприлюднили. Хоча кандидати неодноразово просили опублікувати заповнені тестові завдання учасників, аби показати прозорість та чесність конкурсу.

Відкритим лишається питання про знання англійської мови Кирилюком, який за даними працівників Держгеонадр, іноземною мовою не володіє, проте якимось чином успішно пройшов тестування. Всі ці чинники вкотре ставлять під сумнів законність конкурсу та його результатів.

Чиновник епохи злочинної влади

Ще з 2015 року геологічна служба не має повноцінного керівника, зате назбирала “армію” виконуючих обов’язки. Проте ситуація, яка склалась з Олегом Кирилюком переходить всі межі.

Кирилюк займав посаду заступника (за результатами незаконного конкурсу у 2017 році) та т.в.о. голови Держгеонадр. Перед тим як стати виконуючим обов’язки керівника служби, він з своєю командою фактично захопили кабінет голови цієї структури.

Лише через певний час після цього уряд опублікував наказ про призначення його заступником голови, а потім тимчасово виконуючим обов’язки керівника.

Кирилюк прийшов в геологічну службу з багажем скандалів й хабарницьких схем у минулому. Екс-регіонал, колишній керівник Житомирської Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) нажив на Житомирщині славу недолюстрованого чиновника.

Він неодноразово приймав рішення, які визнавали незаконними і оскаржували у судах. За керівництвом Кирилюка Держгеонадра впродовж двох років практично не провела жодного відкритого прозорого аукціону.

Кількість позовів від українських надрокористувачів сягала рекордних цифр, проте служба продовжувала тіньовими схемами роздавати спецдозволи на надрокористування “своїм” людям.

Однією із найскандальніших історій, в центрі якого опинився Кирилюк, стала видача 16 ліцензій на видобуток газу у Полтавській області компанії російського олігарха Павла Фукса “Іст Юроуп Петролеум”, яка була створена на базі компанії “Голден Деррік”.

Лише за попередній рік Кирилюк видав півсотні спецдозволів на нафтогазові ділянки без проведення аукціонів, переважно через так звану “апробацію” за ціною від 600 тис. до 3 млн грн.

Зважаючи на реальну ринкову вартість спецдозволів, отриманих через електронний аукціон, держава втратила від 500 млн до більше 1 млрд.

Після привернення занадто багато уваги до своєї хабарницької діяльності, вкінці попереднього року, служба заявила начебто про перехід на електронні торги, проте чи не одразу вкотре розпродала ключові родовища на видобуток газу без проведення жодних аукціонів.

Ключовою подією в зміні вектора розвитку подій став грудень 2018 року. Тоді Сьомий апеляційний адміністративний суд у м. Вінниця виніс рішення скасувати результати конкурсу, на якому Кирилюка обрали заступником голови Держгеонадр.

Суд виявив низку грубих порушень під час проведення конкурсу та визнав його незаконним. Однак досі немає реакції Кабміну на це рішення суду.

А в лютому цього року Уряд оголосив конкурс вже на голову Державної служби геології та надр України. І що цікаво, рівно за місяць до конкурсу, НАБУ провело обшуки в Держгеонадрах.

Обшуки пройшли через тіньову схему видачі ліцензій на видобуток корисних копалин, організовану керівництвом служби. Йдеться про чималий ряд підприємств, яким Кирилюк за минулий рік фактично незаконно видав ліцензії.

Як я зазначив, повноцінного керівника в Держгеонадрах немає з 2015 року. І хоча більшість сподівались на прозорий конкурс та чесне рішення конкурсної комісії, 12 березня перемогу знову отримав Олег Кирилюк.

Кирилюк — це безпосередня креатура прем’єр міністра Гройсмана, і саме його люди поставили екс-регіонала керувати геологічною службою.

І тому під час конкурсу члени комісії, які є представниками Кабміну, слухняно кивали головами і “незручних” питань Кирилюку не ставили. Натомість запитання ставили члени комісії, які є представниками Адміністрації Президента.

До чого це призведе

Держгеонадра займається, або мала б займатися, двома стратегічними речима: налагоджувати процес геологічного вивчення надр України та контролювати раціональне використання родовищ.

Це перш за все сервісна організація, функція якої також допомагати надрокористувачам здійснювати інвестиції, а не ставити паркани та перепони в роботі надрокористівчів.

Служба має сприяти і допомагати в роботі надрокористувачів, а не бути каральним органом, як це є зараз, за правління Кирилюка, який тільки стримує інвестиції в галузь.

Рішення не стало ні для кого новиною, адже сам факт допущення такої скандальної кандидатури як Кирилюк, вже передбачав фінал конкурсу. Здається, що Нацагентство з питань держслужби заплющила очі на тіньовий бекграунд кандидата.

Тепер постає питання, чи допустить Уряд та Президент Порошенко призначення Кирилюка на таку керуючу посаду? Чи українські надра продовжуватимуть роздавати російським олігархам, а одіозні чиновники наживатимуть собі статки?

Микола ТИХОНОВ, голова ГО “Геологія України”

 

Додати коментар

Користувач:
email:





Long-term investments,
Patience and discipline pay,
Slow and steady growth.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:23 - 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС: Руслан Стрілець взяв участь у офіційних заходах під головуванням Президента Володимира Зеленського
21:57 - Затверджено Консолідовану фінансову звітність Національного банку України за 2023 рік та розподіл прибутку
21:00 - Новини 26 квітня: Сольського звільнили під заставу, Кабмін зберіг чинний тариф на електрику для населення
20:52 - Остін: США виділяють 6 млрд дол на замовлення зброї для України
20:49 - Здійснено черговий крок у запровадженні європейських вимог до капіталу банків і банківських груп
20:40 - Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором 
20:35 - Два топменеджери Ощадбанку перейшли в правління "Сенс Банку"
20:10 - Квартири колаборанта Сальдо і росолігарха Шелкова в Одесі вдруге виставили на аукціон
19:58 - Рівень розрахунків населення за газ становить 95% – Чернишов
19:47 - У поліції Києва розповіли про причини обшуків у "Київтеплоенерго"
19:27 - З початку року від міжнародних партнерів надійшло близько 12 мільярдів доларів
19:14 - Захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури – Кубраков
19:07 - Мінекономіки: Презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
18:50 - Прем’єр-міністр зустрівся з очільницею МЗС Латвії
18:47 - У Києві через ремонт обмежать рух транспорту на кількох вулицях 
18:40 - У Центробанку московія стверджують, що конфіскація заморожених активів не вплине на фінстабільність московії
18:20 - Підприємці Харківщини зможуть отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток
18:14 - World IP Day: презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
17:49 - Суд зупинив ліцензію "Нафтогазу" на розподіл газу на Черкащині: компанія подала апеляцію
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 26.04.2024
17:44 - Денис Башлик: Ринок земель в Україні здатен впоратися з будь-якими викликами, завдяки чітко визначним передумовам
17:42 - Чи насправді буде обмежена робота онлайн-казино після Указу Президента?
17:37 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: Зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:32 - Затверджено порядок організації психіатричної допомоги особам, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру
17:29 - Продовжено строки на подання заявки для розрахунку обсягу квот щодо діяльності з культивування рослин роду коноплі — рішення уряду
17:28 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:26 - Уряд ухвалив постанову щодо строків державної атестації наукових установ
17:20 - Національний банк України анонсував низку кроків з валютної лібералізації
17:20 - Ухвалено закон щодо врахування страхового стажу закордоном для пенсії в Україні


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.8816
Канадський долар28.9972
Юань Женьміньбі5.4649
Чеська крона1.6867
Данська крона5.691
Гонконгівський долар5.0584
Форинт0.108183
Індійська рупія0.47511
Рупія0.0024423
Новий ізраїльський шекель10.4009
Єна0.25254
Теньге0.089457
Вона0.028796
Мексиканське песо2.2942
Молдовський лей2.22
Новозеландський долар23.5629
Норвезька крона3.5997
московський рубль0.43076
Сінгапурський долар29.0888
Ренд2.0991
Шведська крона3.6272
Швейцарський франк43.4084
Єгипетський фунт0.8269
Фунт стерлінгів49.5494
Долар США39.6015
Білоруський рубль14.3943
Азербайджанський манат23.2923
Румунський лей8.5282
Турецька ліра1.218
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1706
Болгарський лев21.6995
Євро42.4409
Злотий9.8181
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92856.01
Срібло1091.89
Платина36302.7
Паладій38449.1

Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861046.391046.391046.391046.391307987.50
2276561080.091080.091080.091080.09237619.80
2288111063.621063.621063.621063.6237226.70
229025985.42985.42985.42985.42782423.48
229470921.25921.25921.25921.25644875.00
2302621060.181060.181060.181060.18106018.00
CRSR061024.551025.321024.551025.3213328.39
FCOM011055.931055.931055.931055.9335901.62
FSTF021021.481022.251021.481022.2533733.48
USGK78454545454545454519657125.00

Дані за 26.04.2024