Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року

17.10.2018 16:16 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

ГРОЙСМАН В.Б.
– Розпочинаємо засідання Кабінету Міністрів.
Порядок денний у нас сформовано. Розпочати хочу з надзвичайно важливого питання, яке заплановано до розгляду в четвер, тобто завтра, у Верховній Раді України.
Це розгляд в першому читанні проекту бюджету на 2019 рік. Ми, як завжди, вчасно підготували проект бюджет, і, найголовніше, що він є абсолютно реалістичним.
Реалістичний бюджет, який повністю збалансований і який дає абсолютну впевненість у стабільності і економічному зростанні в 2019 році. Я розумію, що багато хто, особливо з абсолютно політичних причин, починає його критикувати, говорити про те, що це поганий бюджет і т .д. Але я точно знаю про те, що всі пропозиції, які хочуть додатково включити в цей бюджет, вони більші сьогодні, ніж, наприклад, бюджет Німеччини.
Це означає тільки єдине, що ми сформували більше трильйона, проект бюджету на 2019 рік, а нам можуть пропонувати ще на декілька трильйонів забезпечити видатки цього бюджету. Але я глибоко переконаний в тому, що наше завдання – абсолютно відповідальна політика щодо прийняття рішень.
Я не є фахівцем щодо будівництва повітряних замків.
Я не є фахівцем давати порожні і пусті обіцянки.
Наша команда підготувала реалістичний бюджет, який є абсолютно відповідальним, який забезпечить стабільність, забезпечить 7,4% інфляцію, не більше цього, не так, як це було в минулі періоди, забезпечить абсолютно зрозуміле зростання економіки. Це буде означати, що при цьому бюджеті ситуація в країні буде стабільна, промисловість і виробництво будуть зростати, я глибоко переконаний в тому, що будуть зростати, в тому числ, й середні зарплати для українців.
Мені болить те, що люди отримують поки що низьку зарплату, але з першого дня ми працюємо над тим, щоб відкрити можливості для збільшення зарплати всередині країни.
І цей процес відбувається.
Зменшення відбувається дуже швидко, а зростання як завжди відбувається достатньо повільно. Але ми в цьому бюджеті абсолютно повністю зберегли всі пріоритети, в тому числі ті, які ми реалізуємо у 2018 році.
Це і фінансування Збройних Сил, безпеки і оборони, це питання будівництва, реконструкції, модернізації українських доріг, це питання фінансування і впровадження необхідних змін в освіті, в охороні здоров’я.
Ми зберігаємо позицію по децентралізації, навіть більше її розвиваємо.
Ми підтримуємо об"єднані територіальні громади. Я можу сьогодні назвати ще десятки конкретних чітких пріоритетів, які закладені в цей бюджет. Окремо треба сказати, що ми будемо інвестувати зусилля в зростання національної економіки та промисловості.
Ми залишаємо підтримку, в тому числі, агропромислового комплексу.
Йдеться про підтримку особистих домогосподарств, які беруть величезну участь у формуванні АПК України. Тобто фактично це бюджет розбудови країни. Але я наголошую на тому, що в нас є й певні проблеми, обмеження, з якими ми сьогодні вимушені рахуватися, і виклики, які ми вимушені побороти.
Це питання надзвичайно високого державного боргу України.
Я наголошую, що тільки біля 60 мільярдів доларів, а це 1 трильйон 350 мільярдів гривень (один річний бюджет країни), було сформовано з 2005 року по 2013 рік.
Куди ці кошти поділися? На повітряні замки, на порожні обіцянки, на те, що ці кошти виділялися з бюджету і потім кудись дівалися, а ми з вами залишалися з боргами.
І наше завдання сьогодні – здолати ці борги, щоб не ослабнути перед Росією, яка теж сьогодні все робить для того, щоб Україна була слабшою. Тому наше завдання – розвиток економіки, стабільність і відповідальна політика.
Не може бути сьогодні будь-яких безвідповідальних риторик.
Я наголошую на тому, що було б дуже важливо, щоб усі учасники політичного процесу, незважаючи на виборчий процес, приймали державні рішення, які б дали можливість Україні врешті-решт стабільно вийти з проблем, які накопичилися десятиріччями, і рухатися вперед.
І, найголовніше, щоб українці це відчували. У нас кожного дня виникають нові виклики і проблеми, але ми з вами для того, щоб їх вирішувати.
Буквально рік минув, як було прийнято рішення про реформу охорони здоров"я.
Безумовно, сьогодні можна критикувати охорону здоров"я, і я можу перший критикувати скільки завгодно.
Багато чого мені там не подобається сьогодні, але я бачу й те, де розпочинаються системні необхідні зміни, які через рік, два, три дадуть нову якість охорони здоров"я.
Сьогодні Уляна  Супрун за цей рік дасть відповідну інформацію про те, що відбувалося, які пріоритети, яка ситуація зараз. Але я наголошую на тому, що просто якщо будуть розмови, нічого не відбувається.
Треба приймати рішення і їх реалізовувати.
Ми розпочали ряд важливих проектів в охороні здоров"я.
Я знаю, що люди не задоволені медициною.
Я це чую.
Я це бачу в опитуваннях.
Я це все розумію.
Але моє прагнення і нашої урядової команди якраз полягає в тому, щоб змінити цю ситуацію, дати людям можливість отримувати належної якості медицину. В принципі, схожу риторику ми чуємо від багатьох.
Але, крім слів, більше ж немає ніяких дій.
І тому за 24-25 років Україна не здобула нормальної якісної системи охорони здоров"я. Чого вже говорити про те, що навіть вакцин не було в наявності.
І ми вперше за сім років забезпечили всі необхідні вакцини для вакцинації українців відповідно до календаря щеплень. Або там, де ми почали розбудовувати вперше кардіоцентри, ми бачимо відповідне зменшення рівня смертності і зменшення рівня інвалідності від серцево-судинних захворювань.
І таких прикладів може бути багато. У наступному році ми передбачаємо новий пріоритет.
Цього року ми маємо, щоб усі українці уклали контракт зі своїм особистим лікарем, щоб цей особистий лікар з повагою і шаною турбувався про здоров"я українців. А на наступний рік, з 1 липня, ми закладаємо якраз можливість.
Люди ж часто говорять про те, що приходиш у лікарню – аналізи платно, УЗД платно і так далі. Ми передбачаємо сьогодні кошти на те, щоб заплатити за пацієнта при умові єдиній, що він буде направлений від сімейного лікаря до відповідного лікаря-вузького спеціаліста в лікарні або діагностичного центру. Говорять про ліки, про закупівлі ліків.
Є факт, а є багато навколо цього різноманітних тем.
І я наголошую на тому, що нам ще треба багато працювати, щоб рівень забезпеченості ліками абсолютно в лікарнях був на належному рівні.
Але я знаю точно, що по багатьох позиціях по ліках ми закуповуємо їх дешевше і передаємо їх до лікарень. Іноді ми чуємо сьогодні від людей, що приходять у лікарню, навіть ті ліки, що ми закуповуємо, чомусь для них є недоступні.
Їх все одно направляють до аптеки купувати ці ліки.
Я знаю, що ми не весь спектр ліків сьогодні забезпечуємо.
Але є ж і ті ліки, які ми забезпечуємо.
Тому дуже важлива й прозорість обігу ліків в Україні. Ми запустили програму «Доступні ліки».
Все зрозуміло і досконало.
Я наголошую, що ми будемо тільки розширювати дію цієї програми і дійдемо до кожного села, щоб в кожному селі через будь-яку інфраструктуру донести ті ліки до тих, хто їх потребує. Натомість коли ми закуповуємо ліки дешевше, ніж їх закуповували раніше по старій системі і фактично грабували людей, ми економію направляємо на закупівлю додаткових ліків.
І сьогодні йдеться про те, що ми додаткові кошти направляємо в тому числі і на ліки, пов"язані з онкозахворюваннями, коли для людей це є надзвичайно серйозним викликом і випробуванням – такі тяжкі хвороби.
Але ми маємо завжди їх підтримувати і допомагати. Тому проблем є багато.
Але ми знаємо точно і я знаю точно, як їх вирішувати.
Для цього нам потрібна підтримка.
Завтра нам потрібна підтримка українського Парламенту.
Я маю надію на те, що ми зможемо об"єднатися навколо правильних збалансованих рішень. Далі нам буде потрібна підтримка щодо остаточного ухвалення цього проекту бюджету.
Далі нам потрібна повна консолідація всіх для того, щоб впоратися з тими державними боргами, які становлять загрозу фінансовій стабільності країни, і вийти з цієї ситуації, яка була створена.
Далі нам треба буде сильну економіку для того, щоб зміцнювати нашу оборону і безпеку та відновлювати нашу територіальну цілісність. У нас, в українців, є багато завдань.
Якщо хтось, особливо з абсолютно політичних міркувань, буде абсолютним егоїстом з точки зору свого особистого майбутнього, то я вважаю, що це є несправедливо, нечесно і недостойно по відношенню до українців. Треба завжди пам"ятати про честь і про те, що людям треба дивитися в очі.
Я розраховую на те, що, можливо, вже на 27–28 році нашої незалежності ця політична зрілість і відповідальність буде втілена в життя абсолютно всіма.
Я хочу, щоб українці пишалися, по-перше, своєю державою і тими, хто приймає державні рішення, незалежно від того, на якому рівні влади він сьогодні працює.
Я всіх до цього закликаю.
І глибоко переконаний у тому, що цього очікують українські громадяни. Порядок денний у нас сформований сьогодні за пропозиціями урядових комітетів і відповідно міністерств.
Я пропоную затвердити цей порядок денний і перейти до розгляду питань. Розпочнемо ми з того, щоб заслухати Уляну Супрун щодо питання системи охорони здоров"я за рік.
Немає заперечень? Немає.
Прошу. Порядок денний затверджено, розпочинаємо розгляд.

Додати коментар

Користувач:
email:





Interest rates shift
Credit, mortgages, loans adjust
Borrowers beware

- Fin.Org.UA

Новини

14:23 - Чи може неповнолітня особа отримати ЕДП у КНЕДП ДПС та який порядок отримання?
14:21 - Куди подавати реєстраційну заяву за ф. № 1-ПРРО суб’єкту господарювання для реєстрації ПРРО на відокремлений підрозділ (філію)?
14:20 - За яким ідентифікатором форми фізичні особи – резиденти подають в електронному вигляді Звіт про контрольовані іноземні компанії (КІК)?
14:19 - За використання рибних ресурсів до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло понад 1,5 млн грн рентної плати
14:17 - Державний бюджет протягом трьох місяців п. р. отримав від платників Дніпропетровщини майже 12 млрд гривень
13:20 - Marsh McLennan купує агенцію Fisher Brown Bottrell Insurance за $316 млн
13:20 - НБУ змінить порядок щодо діяльності та плану фінансування страховика
13:20 - Іншуртех Estaly залучив $3,8 млн початкового фінансування від OneRagtim
13:20 - AON завершив придбання страхового брокера NFP
13:20 - PeppercornAI залучив £3,25 млн для інтеграції штучного інтелекту в страхування
12:22 - Курс валют на 26 квітня: гривня слабне до долара та євро
12:11 - Який порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів?
12:09 - Як формується загальний оподатковуваний дохід та сума витрат особи, яка провадить незалежну професійну діяльність?
12:07 - Чи може неповнолітня особа отримати ЕДП у КНЕДП ДПС та який порядок отримання?
12:05 - Куди подавати реєстраційну заяву за ф. № 1-ПРРО суб’єкту господарювання для реєстрації ПРРО на відокремлений підрозділ (філію)?
12:04 - За яким ідентифікатором форми фізичні особи – резиденти подають в електронному вигляді Звіт про контрольовані іноземні компанії (КІК)?
12:03 - Очікувана вартість закупівель через Prozorro торік зросла на 70%
12:02 - За використання рибних ресурсів до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло понад 1,5 млн грн рентної плати
12:01 - Державний бюджет протягом трьох місяців п. р. отримав від платників Дніпропетровщини майже 12 млрд гривень
11:53 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 26 квітня
11:37 - Споживання електроенергії зросло на 3,8%: в енергосистемі зберігається дефіцит – "Укренерго"
11:31 - Відбулось дев’яте засідання Діалогу з прав людини
11:27 - РосЗМІ: У московії різко зросла кількість вакансій для людей з інвалідністю на тлі війни в Україні
11:20 - ОРАНТА запускає програму «Особиста безпека» з покриттям воєнних ризиків
11:00 - За 2023 рік перевізникам компенсували лише 6% витрат на перевезення пільговиків
10:59 - Ситуація в енергосистемі станом на 26 квітня
10:55 - Громада – це, в першу чергу, люди і найважливіші зміни мають відбуватись саме на місцях, – Оксана Сивак
10:47 - Учні Київщини та Чернігівщини навчались правил мінної безпеки
10:46 - Сольський не відсторонений і після звільнення з-під варти зможе повернутися до роботи - адвокат
10:22 - "Укрзалізниця" відновила регулярний рух поїздів на Харківщині


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9066
Канадський долар29.0135
Юань Женьміньбі5.4745
Чеська крона1.6915
Данська крона5.7007
Гонконгівський долар5.0675
Форинт0.108258
Індійська рупія0.4761
Рупія0.0024507
Новий ізраїльський шекель10.4698
Єна0.25503
Теньге0.089231
Вона0.028856
Мексиканське песо2.3263
Молдовський лей2.2218
Новозеландський долар23.6434
Норвезька крона3.6249
московський рубль0.43016
Сінгапурський долар29.1693
Ренд2.0917
Шведська крона3.6517
Швейцарський франк43.4266
Єгипетський фунт0.8282
Фунт стерлінгів49.6274
Долар США39.6702
Білоруський рубль14.4192
Азербайджанський манат23.3327
Румунський лей8.5448
Турецька ліра1.2201
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.2905
Болгарський лев21.7407
Євро42.5205
Злотий9.8591
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92395.86
Срібло1087.83
Платина35955.09
Паладій39903.06

Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861044.281044.281044.281044.282331877.24
2276561078.061078.061078.061078.06324496.06
227763997.7997.7997.7997.7997.70
2289101070.431070.431070.431070.4364225.80
229025983.97983.97983.97983.97983970.00
229470919.69919.69919.69919.69962915.43
2302621056.261056.261056.261056.26637981.04
AZRF011041.421049.861041.421049.8612547.68
CRSR061024.551024.551024.551024.5517417.35
FSTF021014.051021.481014.051021.4861968.50
IFZEMA110011001100110022000.00
TATM4.54.54.54.5450.00
XS47781550015500155001550062000.00

Дані за 25.04.2024