Інтернет-конференція в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Оксани Томчук на тему «Правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!»

24.04.2018 10:21 | Fin.Org.Ua

Питання 1. Доброго дня!
Скажіть, будь ласка, що передбачає проект «Я маю право!»?
Відповідь. Доброго дня!
Міністерство юстиції України у 2017 році звернулось з пропозицією до Кабінету Міністрів України стосовно реалізації у 2017-2019 роках правопросвітницького проекту «Я маю право!».
Мета цього проекту – формування нової правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя та навчання громадян знати, реалізовувати та захищати свої права у повсякденному житті. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.
Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я маю право!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги.
Це, у свою чергу, дозволить консолідувати зусилля та поєднати цілі державних органів, приватних та громадських інституцій у напрямі утвердження та забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов’язком держави.
Гасло проекту: «Знаю! Дію! Захищаю!», тобто:
- «Знаю свої права»,
- «Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують»,
- «Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права».
Уряд підтримав ініціативу Мінюсту та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №155-р затвердив План заходів на 2018 рік щодо реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».
Із зазначеним документом Ви можете ознайомитись, зокрема, на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» (kmu.gov.ua).
У поточному році планується, наприклад, надання методичної допомоги громадянам у консультуванні населення з правових питань, проведення роз’яснювальної роботи у засобах масової інформації, на офіційних сайтах центральних та місцевих органів виконавчої влади, у соціальних мережах щодо гарантованих Конституцією та законами України громадянам прав.
Органи фіскальної служби України усіх рівнів, у межах своїх повноважень, також приймають активну участь і вносять свою лепту в реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!».
Питання 2. Де можна ознайомитись з матеріалами щодо проекту «Я маю право!» за напрямком оподаткування громадян?
Відповідь. З матеріалами стосовно проекту «Я маю право!» у частині оподаткування громадян можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) та, зокрема, на субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» (dp.sfs.gov.ua) офіційного веб-порталу ДФС України (субсайт).
На теперішній час на офіційному веб-порталі ДФС України та на субсайті у розділі «Діяльність» створено підрозділ «Я маю право!», який містить актуальну важливу та цікаву інформацію для громадян у рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» з питань оподаткування.
Питання 3. Доброго дня!
Скажіть, будь ласка, які права для громадян передбачені Законом України «Про звернення громадян»?
Відповідь. Доброго дня!
Слід зазначити, що Закон України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями (Закон №393) регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об’єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон № 393 забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.
Законом №393 визначено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, у тому числі до органів фіскальної служби; місцевого самоврядування; об’єднань громадян; підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності; засобів масової інформації; посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Кожен громадянин користується правом отримувати необхідну інформацію на підставі письмових звернень, надісланих поштою або переданих ним до відповідного органу, установи; звернень, надісланих з
використанням мережі Інтернет, засобами електронного зв’язку (електронне звернення); усних звернень, викладених на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку.
З метою ознайомлення громадян з діяльністю органів ДФС стосовно роботи зі зверненнями громадян на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України та субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» на постійній основі розміщується інформація щодо порядку розгляду звернень та організації особистих прийомів громадян керівництвом і посадовими особами, аналітичних довідок щодо роботи зі зверненнями громадян тощо.
Питання 4. Хочу запитати, які права згідно з Податковим кодексом України мають громадяни при оподаткуванні отриманої ними заробітної плати?
Відповідь. Статтею 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (Кодекс) громадянину України надано право на податкову знижку за наслідками звітного року.
Згідно з підпунктом 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 Кодексу).
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначений у пункті 166.3 статті 166 Кодексу.
Крім того, відповідно до статті 169 Кодексу громадянин – платник податку на доходи фізичних осіб, за певних умов, має право на податкову соціальну пільгу, на яку зменшується отримувана від одного роботодавця сума заробітної плати, що підлягає оподаткуванню. У залежності від розміру податкова соціальна пільга може бути звичайною та підвищеною.
Для її отримання громадянин повинен надати до роботодавця заяву про застосування податкової соціальної пільги та документи, що підтверджують право на таку пільгу. Порядок подання документів для застосування податкової соціальної пільги та їх перелік визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1227.
Питання 5. Доброго дня!
Чи має громадянин право доступу до інформації про себе, якою володіє розпорядник інформації, та в який термін такий розпорядник зобов’язаний надати відповідь на запит на інформацію?
Відповідь. Добрий день!
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України від 13 січня 2011 року №2939-VI зі змінами (Закон №2939).
Так, пунктом 1 статті 10 цього Закону встановлено, що кожна особа має право:
1) знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом;
2) доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається;
3) вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону;
4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;
5) на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом.
Таким чином, Законом №2939 надано право кожній особі мати доступ до інформації про неї, яка збирається та зберігається розпорядниками інформації.
Строк розгляду запитів на інформацію визначено статтею 20 Закону №2939, відповідно до якої:

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

 

Додати коментар

Користувач:
email:





Shares rise and fall fast
Fortunes made or lost, such power
In the hands of few.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:35 - Випуск “Україна: сценарії відновлювального зростання. Консенсус-прогноз” (Квітень 2024) (англ. мовою)
21:48 - Інформація щодо проведення Міжнародної виставки “2024 SME Conference & Exhibition” (18 липня 2024 р., м. Абуджа, Нігерія)
21:13 - Інформація щодо проведення Міжнародної виставки “Food & Drinks Malaysia” (FDM 2024) (02 – 04 липня 2024 р., м. Куала-Лумпур, Малайзія)
21:07 - Інформація щодо проведення Віртуальної виставки українських експортерів “Ukraine Online Expo in Jordan 2024” (15 липня – 15 жовтня 2024 р.)
21:00 - Новини 7 травня: Кабмін на місяць продовжив відстрочку від мобілізації, тариф на електрику для населення може зрости
20:50 - Уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: хто зможе не платити
20:36 - OpenAI запускає інструмент для виявлення діпфейків на тлі скандалів з впливом ШІ-контенту на вибори
20:31 - Інформація щодо проведення Міжнародної виставки інновацій “CODEWAY EXPO 2024” (15 – 17 травня 2024 р., м. Рим, Італія)
20:12 - Уряд підтримав ініціативу створення Сил безпілотних систем – як окремого роду військ
20:09 - Мінфін залучив понад 9 мільярдів від продажу облігацій, знизивши ставки
19:54 - Офіційний канал застосунку "Дія" з'явився у месенджері WhatsApp
19:26 - ДСНС почала випробування машини розмінування на полі, де йшли активні бої
19:19 - Уряд виділив майже 170 мільйонів на аміакопровід, який не працює: як пояснили рішення
19:08 - Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Болгарії обговорили забезпечення військових потреб України
19:05 - Участь Міністерства економіки України у засіданні Уряду 3 травня 2024 року
19:00 - EURUSD в точке равновесия, куда пойдёт дальше?
19:00 - Національний банк у квітні застосував до двох банків та шести небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:53 - Мінцифри: На Дія.Освіта з'явився новий серіал "Як створити безбар’єрний молодіжний простір"
18:46 - Впровадження стандартів: ключовий крок до економічного зростання
18:37 - Аграрії можуть отримати компенсацію за купівлю сільгосптехніки вже у 64 українських виробників
18:28 - Інформація за повідомленнями членів Світової організації торгівлі, отриманими в період з 01 по 30 квітня 2024 року (СФЗ, ТБТ)
18:25 - Фонд гарантування у квітні продав активи збанкрутілих банків на 260 мільйонів
18:09 - Цього року темп зростання міжнародної торгівлі має подвоїтися: хто буде основним рушієм
18:00 - Впровадження стандартів: ключовий крок до економічного зростання
17:57 - Уряд врегулював питання оплати за оренду державного та комунального майна у період воєнного стану
17:47 - Розширення ЄС — тягар чи посилення
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 07.05.2024
17:39 - Тариф на електрику для населення може зрости вже цьогоріч – Держенергонагляд
17:31 - “Зроблено в Україні”: сільгосптехніка 64 українських виробників доступна для компенсації аграріям


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9554
Канадський долар28.7235
Юань Женьміньбі5.4443
Чеська крона1.691
Данська крона5.6726
Гонконгівський долар5.0248
Форинт0.10874
Індійська рупія0.47054
Рупія0.002449
Новий ізраїльський шекель10.5579
Єна0.2543
Теньге0.089371
Вона0.028903
Мексиканське песо2.3299
Молдовський лей2.2255
Новозеландський долар23.6133
Норвезька крона3.6177
московський рубль0.43085
Сінгапурський долар29.0376
Ренд2.1259
Шведська крона3.6223
Швейцарський франк43.3116
Єгипетський фунт0.8238
Фунт стерлінгів49.2937
Долар США39.2966
Білоруський рубль14.2834
Азербайджанський манат23.1129
Румунський лей8.5026
Турецька ліра1.2177
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9252
Болгарський лев21.6308
Євро42.3087
Злотий9.8102
Алжирський динар0.29444
Така0.35923
Вірменський драм0.101843
Домініканське песо0.67765
Іранський ріал0.00094084
Іракський динар0.030164
Сом0.44558
Ліванський фунт0.000442
Лівійський динар8.1112
Малайзійський ринггіт8.2796
Марокканський дирхам3.9156
Пакистанська рупія0.14195
Саудівський ріял10.5357
Донг0.001559
Бат1.06607
Дирхам ОАЕ10.7586
Туніський динар12.5712
Узбецький сум0.0031311
Новий тайванський долар1.21335
Туркменський новий манат11.29
Сербський динар0.36176
Сомоні3.6171
Ларі14.7362
Бразильський реал7.7185
Золото90885.57
Срібло1072.77
Платина37582.48
Паладій38439.93

Курси валют, встановлені НБУ на 08.05.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2041501036.31036.31031.141031.14900386.07
222152985.12985.12985.12985.12240369.28
2276561089.511089.511086.451086.45543286.20
2284491098.571098.571098.571098.5710985.70
2289101080.881080.881080.881080.88291837.60
229470926.26926.26926.26926.262349921.62
2302621068.641068.641068.641068.641143444.80
DOEN7777490.00
FSTF021025.151025.151025.151025.1512301.80
MHPC1901901901909500.00

Дані за 07.05.2024