Національний банк України знизив облікову ставку до 13%

13.04.2017 17:09 | Fin.Org.Ua

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 13% річних з 14 квітня 2017 року. Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується з необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та надасть підтримку темпам економічного зростання.
 
Споживча інфляція у березні 2017 року становила 15.1% у річному вимірі. Зростання цін прискорилося переважно внаслідок ефекту бази порівняння та збільшення виробничих витрат.
 
Фактичне прискорення споживчої інфляції було очікуваним і водночас нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, що був опублікований в Інфляційному звіті в січні 2017 року. Тоді Національний банк очікував, що у березні інфляція прискориться до 16.4% річних.
 
Фундаментальні фактори інфляції залишалися контрольованими. Поміркована фіскальна і монетарна політика та поліпшення інфляційних очікувань стримували прискорення базової інфляції (6.3% у річному вимірі в березні 2017 року).
 
Тиск на ціни з боку споживчого попиту залишався помірним. Про це свідчать низькі темпи зростання обсягів роздрібного товарообороту в перші місяці року. Попит на робочу силу відновлювався через пожвавлення економічної активності та покращення ділових очікувань підприємств. Але разом з цим, диспропорції на ринку праці зумовлювали все ще високий рівень безробіття в країні.
 
Ситуація на валютному ринку сприяла послабленню тиску на ціни. Світова цінова кон’юнктура для українських експортерів з початку року поліпшилася за рахунок зростання цін на сталь, залізну руду та зернові. Рекордні врожаї зернових та олійних підвищили експортний потенціал. Високі експортні надходження зумовили зміцнення гривні з середини січня.
 
Інфляція знижуватиметься до цільових значень у 2017 – 2019 роках
 
Національний банк прогнозує, що інфляція у 2017 – 2019 роках перебуватиме в межах оголошених цільових орієнтирів (8% ± 2 в.п. на 2017 рік, 6% ± 2 в.п. на 2018 рік та 5% ± 1 в.п. на 2019 рік). Так, прогноз інфляції на 2017 рік залишається на рівні 9.1% та 6.0% на 2018 рік. У 2019 році споживча інфляція знизиться до 5.0%.
 
Упродовж ІІ і ІІІ кварталів поточного року інфляція в річному вимірі залишатиметься на двознаковому рівні та буде достатньо мінливою. Це пов’язано з ефектом бази порівняння, а саме динамікою адміністративно регульованих цін протягом 2016 року. Але в IV кварталі інфляція повернеться до однознакового рівня.
 
Базова інфляція на кінець року буде на рівні 6.5% - близькому до поточного. На такому рівні її будуть підтримувати поступове відновлення споживчого попиту та вторинні ефекти від зростання продовольчої інфляції.
 
Ціни на сирі продукти будуть підвищуватися швидше в подальші місяці під впливом низки факторів. По-перше, продовжать дорожчати продовольчі товари на світових ринках. По-друге, відкриття додаткових ринків збуту для окремих видів української продовольчої продукції призведе до скорочення їх пропозиції на вітчизняному ринку.
 
Окрім цих факторів пропозиції діятиме і фактор попиту. Внаслідок подальшого пожвавлення економічної активності і високих темпів зростання доходів населення поступово буде відновлюватися споживчий попит.
 
Блокада переміщення товарів через лінію розмежування з ОРДЛО не буде мати суттєвого впливу на рівень споживчої інфляції.
 
У 2017 – 2019 роках проведення виваженої монетарної та фіскальної політики буде ключовим чинником дезінфляційного процесу за рахунок підтримки контрольованого зростання споживчого попиту та помірної волатильності обмінного курсу. Завдяки збільшенню інвестицій у сільськогосподарське виробництво зростатиме його продуктивність, яка наразі все ще відстає від показників провідних країн. Це стримуватиме продовольчу інфляцію у середньостроковій перспективі.
 
Національний банк переглянув прогноз зростання ВВП на 2017 – 2018 роки
 
У 2017 році зростання економіки уповільниться до 1.9%. Погіршення прогнозу зумовлено очікуванням, що блокада на сході країни та втрата виробничих потужностей на підприємствах, що розташовані на непідконтрольних територіях, призведуть до падіння промислового виробництва в окремих галузях. Зокрема, в металургії, видобувній промисловості, виробництві коксу та електроенергетиці. Частково негативний ефект буде компенсований більш сприятливою зовнішньою кон’юнктурою.
 
У 2018 – 2019 роках зростання реального ВВП прискориться до 3.2% та 4.0% відповідно. Стан економіки визначатимуть відносно високі темпи зростання споживчого та інвестиційного попиту. Цей попит стимулюватиме і зростання імпорту товарів і послуг. Водночас, це буде компенсовано поступовим нарощенням експортного потенціалу у 2018 – 2019 роках.
 
Блокада переміщення товарів через лінію розмежування з ОРДЛО і перегляд умов торгівлі зумовили зміни в прогнозі платіжного балансу
 
Прогноз дефіциту поточного рахунку у 2017 році збільшено з 3.5 млрд. дол. США до 4.3 млрд. дол. США (або 4.4% ВВП). Блокада призведе до скорочення експортного потенціалу металургійної галузі та збільшення потреб у імпортній сировині. Але частково це буде компенсовано за рахунок покращення цінової кон’юнктури на сировинних ринках.
 
У 2018-2019 роках дефіцит поточного рахунку в грошовому номінальному вимірі залишатиметься на рівні 4.3 млрд. дол. США, водночас буде поступово знижуватися по відношенню до ВВП – 4.1% та 3.7% відповідно. Це буде результатом зростання експортного потенціалу економіки на тлі активізації інвестиційного процесу.
 
Дефіцит поточного рахунку у 2017-2019 роках буде компенсовано чистими надходженнями за фінансовим рахунком. Зокрема, у 2017 році відновиться приплив боргового капіталу до приватного сектору та й надалі скорочуватиметься попит населення на готівкову валюту. У 2018 році приватний сектор активніше залучатиме як борговий капітал, так і прямі іноземні інвестиції на тлі покращення ділового клімату та прискорення економічного зростання.
 
Профіцит зведеного платіжного балансу разом з отриманням запланованих траншів за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншого пов’язаного фінансування дасть Національному банку можливість продовжити нарощування міжнародних резервів. Водночас поповнення резервів за рахунок купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку відбуватиметься менш активно, ніж очікувалося досі, за рахунок негативних ефектів блокади ОРДЛО на стан зовнішньої торгівлі.
 
В результаті, міжнародні резерви становитимуть 21.1 млрд. дол. США на кінець 2017 року та 26.2 млрд. дол. США на кінець 2018 року.
 
Основним ризиком для реалізації окресленого сценарію є те, наскільки ефективно приватний сектор і Уряд зможуть мінімізувати втрати від припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в зоні АТО. Крім того, як і раніше, вагомим є ризик безпосередньої ескалації бойових дій на сході України.
 
Негативний вплив може мати відхід від проведення виваженої фіскальної політики, зокрема підвищення соціальних стандартів більш суттєво, ніж узгоджується з досягненням цілей з інфляції. Також важливим є подальше проведення структурних реформ, необхідних для збереження макрофінансової стабільності, насамперед тих, зобов’язання реалізувати які Україна взяла за програмою співпраці з МВФ.
 
Загалом, на думку Правління Національного банку, прогноз інфляції та баланс ризиків для нього є визначальним для подальшого пом’якшення монетарної політики.
 
Відповідно, Правління Національного банку прийняло рішення про зниження облікової ставки до 13%.
 
Подальше пом’якшення монетарної політики залежить від зниження ризиків для цінової стабільності на прогнозному горизонті.
 
Зниження облікової ставки до 13% затверджено Рішенням Правління Національного банку України від 13 квітня 2017 року №232-рш "Про розмір облікової ставки".
 
Новий детальний макроекономічний прогноз буде опубліковано в Інфляційному звіті 20 квітня 2017 року.
 
Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 25 травня 2017 року відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.

Інформація, щодо встановлених ставок

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

14:00 - Глобальный рынок перестрахования в 2020 году вырос на 7% до $658 млрд. Отчёт Willis Re
14:00 - A.M. Best отметило рост популярности на страховом рынке бизнес-модели с делегированными полномочиями андеррайтинга (DUAE)
13:54 - Из-за международных санкций российские судостроители не могут завершить ещё одно заложенное судно
13:54 - По итогам первого квартала российское производство рельс и вагонного литья сократилось по всем позициям
13:54 - По итогам февраля экспорт ферромарганца из России взлетел на 76%
13:00 - Азербайджан готовий зняти обмеження щодо кількості авіарейсів з Україною, - Владислав Криклій
13:00 - Рада планирует ввести штрафы за нарушение самоизоляции от 220 тыс гривен
13:00 - “Северсталь” Алексея Мордашова выводит на финишную прямую монтаж инновационной коксовой батареи
13:00 - Бразильское СП Vale и BHP объявило о банкротстве
13:00 - Эколоческие ограничения вынудили металлургов китайской провинции Таншань сократить выплавку стали
12:54 - Азербайджан готовий зняти обмеження щодо кількості авіарейсів з Україною, - Владислав Криклій
12:54 - Бюджети Житомирщини отримали 178 тис. грн у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва
12:54 - МОН: Успішно завершено перший етап реформи шкільного харчування
12:54 - В Україні розпочинається щеплення вакциною CoronaVac проти COVID-19
12:06 - Кабмин рассчитывает получить от большой приватизации в 2021 году 12 млрд гривен
12:06 - США предлагают разместить ЗРК Patriot в Украине
12:06 - Рада планирует ввести штрафы за нарушение самоизоляции от 220 тыс гривен
12:06 - “Энергоатом” надеется получить в первом квартале 1 млрд гривен чистой прибыли
12:00 - Инфляция в Украине в марте увеличилась до 1,7%, в годовом измерении – до 8,5%
12:00 - Страховщики Starr Insurance и Liberty Mutual помогли NYDIG привлечь $100 млн. на развитие инвестрешений для криптовалют
12:00 - Страховой рынок Чехии в 2020 году вырос на 1,2% до 6.4 млрд. евро
12:00 - К 2025 году премии по страхованию здоровья в Китае увеличатся более чем вдвое до $290 млрд.
12:00 - Австралийский регулятор намерен ограничить использование оффшорного перестрахования
11:24 - Сильные данные по Британии поддерживают восстановление фунта
11:12 - К системе автосписания долгов присоединилось 7 банков
11:12 - США установили окончательные пошлины на арматурную проволоку из Украины
11:12 - “УкрСиббанк” присоединился к программе льготных кредитов для аграриев
10:48 - Громадська експертиза рішень та пропозицій НАДС щодо формування та реалізації політики оплати праці державних службовців.
10:48 - Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV
10:48 - План пріоритетних дій Уряду: Державна стратегія регіонального розвитку


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар21.3035
Канадський долар22.2658
Юань Женьміньбі4.2675
Куна4.3971
Чеська крона1.2782
Данська крона4.4745
Гонконгівський долар3.5926
Форинт0.093333
Індійська рупія0.3718
Рупія0.0019129
Новий ізраїльський шекель8.4855
Єна0.25551
Теньге0.064482
Вона0.024833
Мексиканське песо1.3877
Молдовський лей1.5575
Новозеландський долар19.6596
Норвезька крона3.2962
Російський рубль0.36163
Саудівський ріял7.4483
Сінгапурський долар20.8319
Ренд1.9126
Шведська крона3.2623
Швейцарський франк30.2556
Єгипетський фунт1.7803
Фунт стерлінгів38.4225
Долар США27.9335
Білоруський рубль10.5841
Румунський лей6.7626
Турецька ліра3.4275
СПЗ (спеціальні права запозичення)39.8245
Болгарський лев17.0129
Євро33.2758
Злотий7.3523
Алжирський динар0.20766
Така0.3281
Вірменський драм0.05238
Іранський ріал0.00066244
Іракський динар0.019057
Сом0.32812
Ліванський фунт0.018456
Лівійський динар6.1267
Малайзійський ринггіт6.7131
Марокканський дирхам3.0694
Пакистанська рупія0.18264
Донг0.0012057
Бат0.88992
Дирхам ОАЕ7.5749
Туніський динар9.9395
Узбецький сум0.0026534
Туркменський новий манат7.9493
Сербський динар0.27753
Азербайджанський манат16.3778
Сомоні2.4591
Ларі8.1066
Бразильський реал4.8463
Золото48640.04
Срібло702.7
Платина33055.95
Паладій73477.68

Курси валют, встановлені НБУ на: 13.04.2021

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
AAPL383938393839383930712.00
MHPC167167157.01157.018030.20
MSFT747374737473747389676.00
UGZB0.550.550.550.555500.00
UNAF24524522523083550.00

Дані за 12.04.2021