Національний банк України знижує облікову ставку до 27%

27.08.2015 14:40 | НБУ

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 28 серпня 2015 року з 30% до 27%.

 

Жорстка грошово-кредитна політика, яку проводив Національний банк України протягом останніх шести місяців, суттєво посприяла зниженню інфляційних і девальваційних очікувань, стабілізації валютного ринку і, як наслідок, формуванню стійкого тренду на сповільнення інфляції. Приріст індексу споживчих цін у річному вимірі знижується третій місяць поспіль, а в помісячному вимірі в липні була зафіксована дефляція.

 

Поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація інфляційних очікувань сприяє поверненню депозитів до банківської системи.

 

Національний банк України надалі очікує на збереження дезінфляційного тренду завдяки утриманню відносної стабільності на валютному ринку, завершенню основної хвилі підвищення житлово-комунальних тарифів і достатньо повільному відновленню споживчого попиту. Додатковим фактором будуть високі показники врожаю зернових, овочів і фруктів, що сприятиме стриманій динаміці цін на продовольчі товари.

 

Ураховуючи зменшення інфляційних ризиків, Правління Національного банку України вважає за можливе розпочати пом’якшення грошово-кредитної політики, узгоджене з прогнозованим зниженням річної інфляції. Водночас, незважаючи на зниження облікової ставки з високого поточного рівня, грошово-кредитна політика залишатиметься відносно жорсткою для підтримки дезінфляційної тенденції та запобігання впливу на економіку України зовнішніх потрясінь, що наразі спостерігаються на світових товарних і фінансових ринках.

Додати коментар

Користувач:
email:





Криптовалюта
Стала визнаною валютою
На майбутнє.

- Fin.Org.UA

Новини

13:45 - Сума збитків від шахрайських дій з платіжними картками зросла на чверть за рік – НБУ
13:42 - Е-кабінет – сучасний онлайн-інструмент для платників
13:41 - Фактична перевірка: підстави для проведення
13:39 - Яким чином здійснюється взяття на облік платників єдиного внеску – членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах?
13:38 - Нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки: відображення у податковій декларації платника єдиного податку четвертої групи для ФОП
13:38 - У виробника відомого туалетного паперу суттєво впали продажі після ворожих обстрілів
13:37 - До уваги платників плати за землю!
13:35 - Чи передбачено подання уточнюючого Звіту про використання КОРО (РК) (форма № ЗВР-1)?
13:32 - Куди сплачуються авансові внески з ПДФО ФОП, яка здійснює роздрібну торгівлю пальним?
13:31 - Надання фізичною особою в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна суб’єкту господарювання: оподаткування доходу ПДФО
13:30 - Роботодавець компенсує вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування працівника (його дітей): чи збільшується фінансовий результат до оподаткування?
13:29 - Продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю надані надбавки та/або знижки: чи відображати у податковій накладній?
13:28 - До уваги податкових агентів!
13:27 - ФОП – платник єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, можуть через Е-кабінет подати заяву стосовно щорічної відпустки з метою звільнення від сплати єдиного податку
13:25 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:25 - Трамп ще на рік продовжив указ Байдена про заборону російським суднам швартуватись у США
13:24 - Податковий календар на 20 квітня 2026 року
13:22 - Транспортний податок: надходження від фізичних осіб зросли майже на 79%
13:21 - До загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини спрямували за спеціальне використання води понад 26,0 млн грн рентної плати
13:20 - Спрощена система оподаткування: юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 224,9 млн грн єдиного податку
13:19 - Податківці Дніпропетровщини продовжують розвивати налагоджений діалог із ветеранською спільнотою
13:18 - Регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» на Дніпропетровщині: акцент на актуальних питаннях оподаткування
13:17 - Податківці Дніпропетровщини розповіли, що потрібно знати релокованому бізнесу про перереєстрацію
13:15 - Бюджет отримав майже 160,7 млрд грн ПДФО за І квартал 2026 року
13:11 - Земля у власності не весь рік: як розрахувати мінімальне податкове зобов’язання
13:10 - Правоохоронці вручили підозри "криптокредиторам", які тиснули на клієнтів
13:00 - Ощадбанк знову судитиметься з московія за захоплені активи
12:55 - Українці почали активніше купувати нові та вживані вантажівки: які моделі обирають
12:40 - Кандидат на посаду голови АРМА дав додаткові розрахунки щодо походження активів
12:30 - Apple показала найкраще зростання серед виробників смартфонів у Китаї


Більше новин