У Національному банку України відбулася нарада з керівниками найбільших банків

07.07.2015 17:56 | НБУ

У Національному банку України відбулася нарада з керівниками найбільших банків

07.07.2015

прес-реліз

Сьогодні під час наради з керівниками 40 найбільших банків Голова Національного банку України Валерія Гонтарева повідомила про останні тенденції на валютному та грошово-кредитному ринках, які, за її словами, певною мірою стабілізуються. Також було проінформовано про нові інструменти, що пропонує регулятор на ринку, та динаміку основних макроіндикаторів.

“Незважаючи на складну ситуацію у світі, валютний ринок України зберігає спокій. Триває укріплення реального ефективного обмінного курсу гривні і більше того,  четвертий місяць поспіль ми фіксуємо приріст депозитарної бази в національній валюті. Гривневі вклади збільшуються, навіть з урахуванням “ефекту” від ситуації з виведенням неплатоспроможних банків з ринку. Їх обсяг у національній валюті з початку червня збільшився на 1.9%. За валютними депозитами майже пройдена точка стабілізації.  За червень їх відплив був меншим, ніж 1%. Це найкращий результат за останні місяці, тому ми очікуємо на зростання вже за один-два місяці. Ми сподіваємось, що банки зможуть укріпити свої депозитні портфелі  до кінця цього року”, - зазначила Голова Національного банку України.

Як підкреслив заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб, завдяки стабілізації ситуації на валютному ринку споживча інфляція вперше з початку 2014 року сповільнилася. За останній місяць індекс споживчих цін у червні зріс на 0.4%, що відповідає прогнозу Національного банку України.

“Ми фіксуємо стабільність на ринку, укріплення з квітня курсу гривні до долара США та звуження діапазону його коливань. Також ми відзначаємо зниження інфляційних ризиків. Крім того, ми очікуємо продовження уповільнення інфляції впродовж наступних місяців. Саме з метою закріплення цих позитивних зрушень на грошово-кредитному ринку ми залишили облікову ставку незмінною. У той самий час у разі подальшого зниження інфляції – зможемо перейти до зниження ставки вже найближчим часом”, - наголосив Дмитро Сологуб.

Оцінюючи негативний розвиток ситуації в Греції, він підкреслив, що на сьогодні це ніяким чином не може вплинути на стабільність української економіки, адже прямих економічних наслідків для нашої країни грецька криза не матиме.

За його словами, проблема Греції полягає в тому, що вона втратила підтримку своїх основних кредиторів та не має альтернативних джерел фінансування. На відміну від Греції, відносини України із зовнішніми кредиторами складаються досить успішно. Програми зовнішньої допомоги тривають і всі бачать позитивні заяви від наших міжнародних кредиторів. Адже Україна, і Національний банк зокрема, виконують усі вимоги, передбачені угодами з надання фінансової допомоги.

Крім того, як додав Сологуб, на відміну від Греції в України є можливість використовувати обмінний курс як механізм макроекономічної корекції. Греція  як член Єврозони була позбавлена ​​можливості використовувати курсові механізми, а внутрішня девальвація не дала результату. Україна може використовувати всі ці механізми. Проте проведення структурних реформ відіграє найважливішу роль і здебільшого обумовлює позитивний ефект від внутрішньої і зовнішньої девальвації.

Обговорюючи чинники, що можуть мати вплив на український банківський сектор, Голова Національного банку України Валерія Гонтарева зазначила, що нещодавнє голосування у Верховній Раді України за законопроект №1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів несе пряму загрозу існуванню фінансово-банківської системи країни. Єдиний компромісний варіант вирішення цієї проблеми є приєднання та виконання Меморандуму щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Адже переговорний процес між позичальником і банком про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів повинен бути виключно добровільним.

Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук повідомив присутніх про виконання найбільшими банками планів капіталізації за результатами минулорічного стрес-тестування, яке проходило в рамках програми “Стенд-бай” Міжнародного валютного фонду та проекту Світового банку. “Усі банки, які мали провести докапіталізацію, забезпечили виконання розроблених за результатами діагностичного обстеження бізнес-планів та взятих на себе зобов’язань у визначені строки. Звичайно цим вони посприяли підвищенню стійкості банківської системи, захисту інтересів вкладників і кредиторів банків України”, – підкреслив Писарук.

Як зазначив директор Департаменту фінансової стабільності Віталій Ваврищук, сьогодні триває нове діагностичне обстеження 20 найбільших українських банків у рамках спільної з Міжнародним валютним фондом програми розширеного фінансування (EFF). За його результатами буде визначено додаткову потребу банків у капіталі.

“Перший етап обстеження, під час якого здійснювався аналіз якості активів, близький до завершення для перших 10 банків.  Після цього розпочнеться другий етап – стрес-тестування банків на основі базових макроекономічних припущень. Стрес-тестуванню підлягають кредитні портфелі банків, їхні портфелі цінних паперів (крім ОВДП) та майно, яке перейшло у власність банку від реалізації прав заставодержателя.  Також перевірятимуться всі кредити, надані пов"язаним із банком особам. Стрес-тестування відбудеться з урахуванням коригувань, здійснених протягом першого етапу діагностичного обстеження”, – зазначив Ваврищук.

Він додав, що стрес-тестування також пройдуть великі позичальники, загальна сума кредитів яких більше, ніж 200 млн. грн., або більше 5% регулятивного капіталу банку-кредитора. У результаті буде визначено рівень очікуваних збитків та резервування за кожним великим кредитом індивідуально з урахуванням вартості застави для кожного прогнозного періоду.

Під час наради заступник директора Департаменту відкритих ринків Національного банку України Микола Селехман представив депозитні сертифікати як інструмент з управління ліквідністю банків.

Обговорюючи поточний статус законодавчих ініціатив Національного банку України, директор Юридичного департаменту Віктор Новіков зосередив увагу на проекті закону, згідно з яким до кінця року буде створено Кредитний реєстр Національного банку України. Закон дасть змогу ефективніше ідентифікувати та оцінювати кредитні ризики. Усі конкретні заходи розроблено та підтримано Міжнародним валютним фондом та Світовим банком, адже прийняття цього проекту закону є структурним маяком Міжнародного валютного фонду.

Додати коментар

Користувач:
email:





Markets in turmoil
Investors full of panic
Can we ride it out?

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:23 - 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС: Руслан Стрілець взяв участь у офіційних заходах під головуванням Президента Володимира Зеленського
21:57 - Затверджено Консолідовану фінансову звітність Національного банку України за 2023 рік та розподіл прибутку
21:00 - Новини 26 квітня: Сольського звільнили під заставу, Кабмін зберіг чинний тариф на електрику для населення
20:52 - Остін: США виділяють 6 млрд дол на замовлення зброї для України
20:49 - Здійснено черговий крок у запровадженні європейських вимог до капіталу банків і банківських груп
20:40 - Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором 
20:35 - Два топменеджери Ощадбанку перейшли в правління "Сенс Банку"
20:10 - Квартири колаборанта Сальдо і росолігарха Шелкова в Одесі вдруге виставили на аукціон
19:58 - Рівень розрахунків населення за газ становить 95% – Чернишов
19:47 - У поліції Києва розповіли про причини обшуків у "Київтеплоенерго"
19:27 - З початку року від міжнародних партнерів надійшло близько 12 мільярдів доларів
19:14 - Захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури – Кубраков
19:07 - Мінекономіки: Презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
18:50 - Прем’єр-міністр зустрівся з очільницею МЗС Латвії
18:47 - У Києві через ремонт обмежать рух транспорту на кількох вулицях 
18:40 - У Центробанку московія стверджують, що конфіскація заморожених активів не вплине на фінстабільність московії
18:20 - Підприємці Харківщини зможуть отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток
18:14 - World IP Day: презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
17:49 - Суд зупинив ліцензію "Нафтогазу" на розподіл газу на Черкащині: компанія подала апеляцію
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 26.04.2024
17:44 - Денис Башлик: Ринок земель в Україні здатен впоратися з будь-якими викликами, завдяки чітко визначним передумовам
17:42 - Чи насправді буде обмежена робота онлайн-казино після Указу Президента?
17:37 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: Зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:32 - Затверджено порядок організації психіатричної допомоги особам, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру
17:29 - Продовжено строки на подання заявки для розрахунку обсягу квот щодо діяльності з культивування рослин роду коноплі — рішення уряду
17:28 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:26 - Уряд ухвалив постанову щодо строків державної атестації наукових установ
17:20 - Національний банк України анонсував низку кроків з валютної лібералізації
17:20 - Ухвалено закон щодо врахування страхового стажу закордоном для пенсії в Україні


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.8816
Канадський долар28.9972
Юань Женьміньбі5.4649
Чеська крона1.6867
Данська крона5.691
Гонконгівський долар5.0584
Форинт0.108183
Індійська рупія0.47511
Рупія0.0024423
Новий ізраїльський шекель10.4009
Єна0.25254
Теньге0.089457
Вона0.028796
Мексиканське песо2.2942
Молдовський лей2.22
Новозеландський долар23.5629
Норвезька крона3.5997
московський рубль0.43076
Сінгапурський долар29.0888
Ренд2.0991
Шведська крона3.6272
Швейцарський франк43.4084
Єгипетський фунт0.8269
Фунт стерлінгів49.5494
Долар США39.6015
Білоруський рубль14.3943
Азербайджанський манат23.2923
Румунський лей8.5282
Турецька ліра1.218
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1706
Болгарський лев21.6995
Євро42.4409
Злотий9.8181
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92856.01
Срібло1091.89
Платина36302.7
Паладій38449.1

Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861046.391046.391046.391046.391307987.50
2276561080.091080.091080.091080.09237619.80
2288111063.621063.621063.621063.6237226.70
229025985.42985.42985.42985.42782423.48
229470921.25921.25921.25921.25644875.00
2302621060.181060.181060.181060.18106018.00
CRSR061024.551025.321024.551025.3213328.39
FCOM011055.931055.931055.931055.9335901.62
FSTF021021.481022.251021.481022.2533733.48
USGK78454545454545454519657125.00

Дані за 26.04.2024