Міжнародні резерви України за місяць збільшилися на 12,1% – НБУ

07.07 15:40 | Економічна правда. Колонки

Міжнародні резерви України у червні збільшилися на 12,1% і станом на 1 липня 2026 року за попередніми даними становили 51,3 млрд доларів США. Про це інформує Національний банк України. "Така динаміка зумовлена валютними надходженнями від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті", – пояснив регулятор. Так, на валютні рахунки уряду в Національному банку в червні надійшло 11 316,3 млн дол., у тому числі 6 821,1 млн дол.
– від ЄС та 4 495,2 млн дол.
США – через рахунки Світового банку. Крім того, Україна отримала 4,4 млрд дол.
США від Європейського Союзу.
Це перша виплата в межах першого оборонного траншу за програмою Ukraine Support Loan.
Ці кошти не були зараховані до міжнародних резервів України у зв"язку з їх обмеженим (цільовим) призначенням щодо використання. За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 269,7 млн дол.
США, крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 171,5 млн дол.
США. НБУ в червні продав на валютному ринку 5 147,0 млн дол.
США. "Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту", – говориться у повідомленні. Нагадаємо: Міжнародні резерви України станом на 1 червня 2026 року становили 45 726,6 млн доларів США.
У травні вони зменшилися на 5,2%. У квітні міжнародні резерви України зменшилися на 7,3%, і cтаном на 1 травня становили 48,2 мільярда доларів, але цей обсяг достатній для збереження стійкості валютного ринку, повідомляв Нацбанк України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Diversify risk,
Don't put all your eggs in one,
The market takes all.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:30 - Новини 13 липня: США та Іран посварилися через Ормуз, атака московія на портову інфраструктуру
20:00 - США та Іран знову посварилися через Ормуз: як відреагував світ
20:00 - США та Іран знову посварилися через Ормуз: як відреагував світ
19:25 - У Раді заявили про маніпуляції на ринку електрики: ціна обвалилась на 40%
18:58 - У Києві оголосили тендер на проєкт ремонту метропереходу через Дніпро
18:45 - Удари України обвалили переробку нафти в московія до мінімуму за 21 рік
18:18 - Мінцифри пообіцяло допомогу прифронтовим інтернет-провайдерам
17:55 - ОАЕ будують новий порт в обхід Ормузької протоки
17:39 - Моніторинг основних подій в економіці України (травень 2026)
17:37 - Як змінилися зарплати українських IT-розробників за півріччя: дослідження
17:15 - Трамп хоче стати "ангелом-охоронцем" Ормузу і брати гроші за безпеку
17:07 - Денис Шмигаль обговорив із Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі питання ядерної безпеки України та відновлення конфайнменту ЧАЕС 
17:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 1,7 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
16:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 липня
16:40 - Звіт за результатами реалізації експериментального проєкту щодо запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів
16:30 - Як мілтех воює на два фронти
16:28 - Українські БпЛА вдарили по енергомосту Кубань-Крим та низці енерговузлів
16:15 - Стало відомо, що буде з невикористаними поїздками в Києві після підвищення тарифів
16:00 - єОселя: за тиждень 129 українських родин отримали доступну іпотеку
15:53 - У Криму погіршується ситуація з енергопостачанням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2026
15:18 - Наслідки атаки московія: у Одесі знищені автобуси, частину рейсів скасували
15:16 - Інформація щодо Переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють заготівлю та операції з металобрухтом
15:09 - Чи зобов’язані ФОПи використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
15:07 - Щодо відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з придбанням дозволу чи ліцензії на здійснення певного виду діяльності
15:06 - Інформування платника про відмову щодо включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій
15:05 - Хто належить до посадових осіб юридичної особи у цілях підписання податкової звітності?
15:04 - Несплата (несвоєчасна сплата) єдиного внеску: відповідальність роботодавця
15:00 - Чисті річки починаються з ПУРБ: Україна реалізує плани управління річковими басейнами


Більше новин