Чи можуть декілька суб’єктів господарювання отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами/рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, за однією адресою?

08.06 10:51 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 1 Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817) місце роздрібної торгівлі – місце реалізації товарів (продукції), у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, в якому проводяться розрахункові операції, або місце реалізації товарів (продукції), з якого здійснюється їх відвантаження для подальшої доставки до кінцевих споживачів. Проведення розрахункових операцій у такому місці роздрібної торгівлі здійснюється через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, програмні реєстратори розрахункових операцій із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у передбачених законодавством випадках – із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформлюється через них продаж інших товарів.
Національним стандартом України ДСТУ 4303:2004 «Торгівля роздрібна та оптова. Терміни та визначення понять», затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 05.07.2004 № 130 «Про затвердження національних стандартів України, зміни до національного стандарту, національної зміни до міждержавного стандарту, поновлення чинності міждержавного стандарту та скасування нормативних документів», встановлено, що:
торговельний об’єкт – це майновий комплекс, який займає окрему капітальну споруду або який розміщено в спеціально призначеному та обладнаному для торгівлі приміщенні іншої капітальної або некапітальної споруди та має приміщення для провадження торговельної діяльності;
торговельний центр – це група торговельних об’єктів, зосереджених в одному місці і керованих як єдине ціле, які за своїми типами, розмірами та місцем розташування функційно відповідають потребам торговельної зони, яку вони обслуговують;
крамниця, магазин – це торговельний об’єкт у роздрібній торгівлі, призначений для організування продажу товарів кінцевим споживачам і надавання їм торговельних послуг.
Згідно з частиною першою ст. 23 Закону № 3817 роздрібну торгівлю тютюновими виробами та/або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюють суб’єкти господарювання за наявності у них однієї з таких ліцензій: на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, на право роздрібної торгівлі рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
Вимогами ст. 34 Закону № 3817 встановлено, що Єдиний реєстр ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі – Єдиний реєстр) містить відомості, зокрема, щодо:
адреси місць роздрібної торгівлі та ідентифікатори об’єктів оподаткування;
перелік фіскальних номерів РРО, ПРРО, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок, наявних у місці роздрібної торгівлі, дата внесення/виключення фіскальних номерів таких РРО / ПРРО до/з Єдиного реєстру;
Плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах встановлена ст. 52 Закону № 3817 за кожне місце роздрібної торгівлі.
Отже, у разі здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах декількома суб’єктами господарювання у місцях торгівлі за однією адресою, кожен з таких суб’єктів господарювання зобов’язаний придбати окрему ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами/рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 21.07.2026
15:00 - Україна наростила імпорт молочних продуктів на 30%: які основні позиції
14:55 - Нові GLE, GLE Coupe та GLS: сучасний інтелект, інноваційні технології та ще більше комфорту
14:40 - У ремонт кладовища у Києві "зашили" будматеріали у півтора раза дорожче ринку – ЗМІ
14:10 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:43 - Європейський суд виніс рішення щодо відібраної окупантами землі у Криму
13:05 - У російських торгових центрах стає дедалі менше відвідувачів: які причини
13:00 - Команда важливіша за красиві цифри. Інвестиційні правила керівниці програми лояльності Fishka
12:50 - Дрон атакував танкер біля Новоросійська – завантаження нафти зупинили
12:40 - Ціни на газ у Європі повернулися до рівнів початку війни в Ірані
12:30 - Бізнес із 16 мільйонів доларів виручки або брат у ДБР
12:25 - Ryanair втратив третину прибутку через подорожчання авіапального
12:15 - Банки України показали актуальний курс валют на 20 липня
11:45 - За пів року надходження ПДФО зросли на 19%
11:33 - Що потрібно для отримання кваліфікованих електронних довірчих послуг
11:31 - До уваги платників податків!
11:30 - За якою формою, в який спосіб та до якого контролюючого органу нотаріус зобов’язаний надіслати Повідомлення про нотаріальне посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості?
11:27 - Виправлення помилки в полі 10 «Особливі відмітки» Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
11:25 - У Полтавській області на залізничному мосту загорілися дроти
11:24 - Деякі особливості заповнення довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/ відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального в одному резервуарі
11:23 - Щодо підписання податкової звітності в електронному вигляді у разі тимчасової відсутності керівника (директора) або головного бухгалтера
11:22 - Фізичній особі, щодо якої у ДРФО відсутня або наявна зайва інформація, необхідно звернутись до податкового агента
11:20 - За яких умов звільняється від оподаткування прибуток учасника індустріального парку, включеного до Реєстру індустріальних парків?
11:18 - Порядок отримання довідки про відсутність заборгованості
11:17 - ПРРО – комфортне програмне рішення від ДПС
11:14 - Майже 473,0 млн грн єдиного податку – надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від сільськогосподарських товаровиробників
11:13 - Податок на прибуток: платники поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 408,8 млн гривень
11:12 - Надходження акцизного податку з ввезених товарів від платників Дніпропетровщини до бюджету зросли на 69 відсотків
11:11 - Дніпропетровщина: фактична перевірка суб’єкта господарювання, який здійснює торгівлю будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами
11:10 - На Дніпропетровщині тривають заходи щодо боротьби з нелегальним обігом пального


Більше новин