Шмигаль розповів про амбітні плани України з виробництва біометану

23.04 09:54 | Економічна правда

Уряд схвалив програму розвитку виробництва біометану на період до 2035 року, яка активує можливості України стати великим виробником біогазів та експортером їх до Євросоюзу. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль. За його словами, така активація допоможе ЄС позбутися залежності від російських вуглеводнів. Програма передбачає будівництво нових біометанових заводів, модернізацію наявних біогазових установок, формування інвестиційних стимулів для бізнесу, дерегуляцію щодо підключення виробників біометану до газотранспортної та газорозподільчих мереж. "Наша амбітна мета — до 2030 року досягти обсягів виробництва біометану в 1 млрд кубометрів на рік та наростити його до 2,1 млрд кубометрів в наступні п"ять років", - зазначив Шмигаль. Зокрема, на першому етапі реалізації програми планується запустити в роботу вісім біометанових заводів. Біометан – відновлювальний аналог природного газу, який виробляють в результаті бродіння біологічних речовин замість видобування з надр землі. Нагадаємо: У березні в Україні запустили новий біометановий завод, який належить "Теофіпольській енергетичній компанії".
Очікувалося, що цього року в Україні запрацює ще один, сьомий біометановий завод.

Додати коментар

Користувач:
email:





Валютні курси – це
Вершники економіки,
Непередбачувані

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 квітня: розблокування 90 мільярдів євро кредиту від ЄС, арешт рахунків "Оптіма-Фарм"
20:50 - В Україні розширили програму підтримки для ВПО: що змінилось
20:50 - Стартує повторне обговорення змін щодо оновлення порядку роботи компаній, що здійснюють операції з оброблення та зберігання готівки
20:45 - Іран заявив, що його центробанк отримує гроші від проходу суден через Ормуз
20:20 - Денис Шмигаль провів чергове засідання ЕнергоШтабу
20:15 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 24 квітня
20:10 - Україна прагне мати 25 ГВт номінальної потужності АЕС до 2050 року – Шмигаль
19:40 - США захопили пов'язаний з Іраном танкер
19:10 - В Чернігові та області залишились без світла десятки тисяч споживачів: причина
18:55 - Netflix розширив програму викупу власних акцій
18:50 - Іран обходить морську блокаду США і продовжує експорт нафти
18:40 - На Харківщині обговорили практичні рішення для підтримки агросектору в умовах війни
18:25 - Пропонується оновити порядок виконання міжбанківських платіжних операцій через СЕП
18:20 - Одещина стала регіоном із підвищеним рівнем підтримки бізнесу
18:12 - За квартал "Укрзалізниця" продала 5,3 мільйона "квитків з держпідтримкою"
17:56 - Досвід країн-членів ЄС у впровадженні вимог щодо благополуччя сільськогосподарських тварин під час транспортування та здійснення заходів контролю дотримання цих вимог
17:51 - Наказ Мінекономіки від 22 квітня 2026 року № 5236 «Про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ»»
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 24 квітня
17:45 - Мінекономіки в Брюсселі обговорило проєкт стратегії економічної трансформації України до 2035 року
17:42 - Рівень підроблення банкнот національної валюти знизився утричі
17:36 - Особливості подання фінансової звітності у 2026 році: НКЦПФР взяла участь у круглому столі
17:20 - На одному з КПП на кордоні з Польщею до літа обмежать рух
17:18 - Галущенко програв апеляцію щодо "запобіжки" – залишається під вартою
17:12 - московія вдарила по залізничній інфраструктурі Кривого Рогу
17:02 - Денис Шмигаль обговорив з наглядовою радою «Енергоатому» пріоритети роботи і розвитку компанії
17:00 - Уряд удосконалив роботу Науково-експертної ради з питань клімату та озонового шару
17:00 - Київстар розпочинає тестування роботи месенджерів через супутник (в режимі Light Data)
16:40 - У Мінрозвитку розповіли, скільки будинків подалися на "СвітлоДім": яке обирають обладнання


Більше новин