Анонс: НКЦПФР та НДУ презентують нову модель реєстрації випусків акцій
16:30 | Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкуНаціональна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний депозитарій України запрошують на публічну презентацію та обговорення, присвячену новому підходу до реєстрації випусків акцій — із залученням Центрального депозитарію як ключового елементу інфраструктури ринку капіталу.
Дата: 28 квітня 2026р.
Час: 10:00 – 11:00
Формат: онлайн (Zoom)
Участь за попередньою реєстрацією за посиланням.
Про що поговоримо
Реформа підходів до реєстрації випусків акцій є частиною змін у фінансовій інфраструктурі України, спрямованих на її модернізацію та підвищення ефективності.
Під час вебінару розглянемо:
Міжнародний досвід — як подібні моделі працюють у країнах ЄС та інших юрисдикціях
Бізнес-процеси — як виглядатиме нова модель реєстрації, включно з підходом “єдиного вікна” та скороченням етапів
Законодавчі зміни — ключові новації в межах Концепції проєкту Закону України «Про інфраструктуру фінансових ринків» та суміжних нормативно-правових актів
Практичні переваги для ринку — швидкість, цифровізація та зменшення регуляторного навантаження
Окремий блок буде присвячено відповідям на запитання учасників.
Спікери
Олексій Семенюк – Голова НКЦПФР
Максим Лібанов – член НКЦПФР
Марина Адамовська – Голова Правління НДУ
Олена Обжелян – начальник Юридичного управління НДУ
Запропоновані зміни передбачають перехід до більш гнучкої та сучасної моделі реєстрації випусків акцій — зокрема, скорочення строків із місяців до кількох днів, зменшення кількості процедур та цифровізацію процесів.
Ці зміни спрямовані на підвищення ефективності функціонування ринку капіталу та спрощення доступу бізнесу до інструментів залучення фінансування.

