ДАР перейшов у повну державну власність

20.02 17:00 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Державний аграрний реєстр (ДАР) офіційно перейшов у повну державну власність. 20 лютого 2026 року відбулася технічна передача системи Міністерству економіки, довкілля та сільського господарства України. Відтепер держава володіє ДАР разом із усіма майновими правами інтелектуальної власності та забезпечує його подальший розвиток, інтеграцію до національних систем управління і повне адміністрування.
У заході взяли участь Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев, заступник Міністра Денис Башлик, Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова, керівник Світового банку в Україні Боб Саум, керівниця офісу Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) в Україні Шахноза Мумінова, а також представники міжнародних партнерів та профільних підрозділів Мінекономіки.
Олексій Соболев підкреслив, що передача ДАР у державну власність є не просто завершенням чергового технічного етапу, а свідченням інституційної зрілості України та готовності не лише залучати міжнародну підтримку, а й професійно управляти сучасними цифровими інструментами розвитку.
«Сьогодні ДАР об’єднує понад 200 тисяч користувачів і охоплює близько 20 мільйонів гектарів угідь. Через систему вже реалізовано більше 70 програм підтримки та розподілено понад 35 мільярдів гривень допомоги. Реєстр є також важливою євроінтеграційною складовою. Зокрема, План України для Ukraine Facility передбачає, що понад 80% усієї допомоги агросектору має спрямовуватися саме через ДАР», – наголосив Олексій Соболев.
Платформа була розроблена за підтримки ЄС, Світового банку та ФАО і запущена на національному рівні у серпні 2022 року. В умовах повномасштабної війни ДАР забезпечив швидку реєстрацію заявників, автоматизовану перевірку відповідності критеріям програм, централізовану комунікацію між державою, міжнародними партнерами та виробниками. Платформа стала єдиною цифровою точкою доступу аграріїв до державних і міжнародних програм підтримки.
Першою серед міжнародних організацій Державний аграрний реєстр для реалізації програм надзвичайної допомоги українським фермерам застосувала ФАО. Відтоді через систему організація впровадила майже 50 програм підтримки вразливих агровиробників у різних регіонах країни. Керівниця офісу ФАО в Україні Шахноза Мумінова наголосила, що цифровий формат дозволив стандартизувати процедури відбору, мінімізувати ручну перевірку та зробити комунікацію з виробниками більш структурованою.
Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова підкреслила, що реєстр став практичним інструментом імплементації європейських підходів до управління в аграрній сфері – із прозорими правилами доступу до фінансування, перевіркою відповідності критеріям та підзвітністю розподілу ресурсів.
Керівник Світового банку в Україні Боб Саум підтвердив готовність партнерів підтримати наступний етап модернізації ДАР через новий трастовий фонд ЄС, спрямований на посилення технічної та інституційної спроможності системи під управлінням Уряду України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market fluctuations
Economic uncertainty
Navigating risk

- Fin.Org.UA

Новини

21:35 - Денис Шмигаль: Робота з ліквідації наслідків російських атак триває безперервно – 24/7
21:00 - Новини 20 лютого: скасування мит Трампа, Україна отримає 6 європейських ТЕС та ТЕЦ
20:50 - Міжнародна морська організація нарахувала 529 суден під фальшивими прапорами
20:40 - Фондовий ринок відреагував на скасування мит Трампа
20:12 - Онлайн-покупки: 73% українців не завершують замовлення через "бар’єри" – дослідження
19:50 - В Україні 21 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
19:30 - Держагрореєстр перейшов у повну державну власність
19:15 - Угорщина заблокувала кредит на 90 мільярдів євро для України – FT
19:13 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про накладення на ТОВ "ВЕЙ ФОР ПЕЙ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
19:06 - Обійшли санкцій на 90 мільярдів доларів: FT розкрила тіньову мережу "Роснефти"
18:57 - Водій нардепа Лабазюка отримав підозру за відмову свідчити
18:55 - Штучний інтелект спричинив зупинку сервісу Amazon
18:49 - Grain from Ukraine: Пакистан отримав від України велику партію пшениці
18:25 - Свириденко розповіла, що вже виявив аудит "Енергоатома"
18:09 - Іспанія виділила 200 мільйонів євро на модернізацію енергетики та інфраструктури України
18:06 - "Київтеплоенерго" роз'яснило зміни у платіжках за опалення за січень
18:00 - Зроблено в Україні: в січні держава підтримала несировинний експорт на 5,2 млрд грн
17:55 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро після вихідних
17:46 - У разі відмови заявку на "СвітлоДім" можна подати повторно – Мінрозвитку
17:25 - Молдова обмежила імпорт українського м'яса птиці – бізнес вимагає відповіді
17:20 - ОВА готують регіональні плани енергостійкості: ключові елементи
17:10 - Верховний суд США скасував глобальні мита Трампа
17:05 - Скасування "комуналки" у разі пошкодження будинку: профільний комітет ВР підтримав законопроєкт
17:00 - ДАР перейшов у повну державну власність
16:42 - Nvidia інвестує 30 млрд доларів в OpenAI – Reuters
16:30 - Україна продовжує постачати продовольчу допомогу в межах гуманітарних ініціатив: Пакистан отримав 1 850 тонн пшениці
16:30 - Як ШІ змушує переосмислювати програмування
16:29 - Російські чиновники закупили рекламу в Telegram на мільйони рублів, попри блокування
16:25 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг у 2025 році
16:15 - "Запоріжжяобленерго" налагодило виробництво трансформаторів


Більше новин