Львівські комунальники купили технічну сіль втричі дорожче від деяких інших міст

15.01 13:36 | Економічна правда

Видання "Наші гроші" проаналізували найбільші закупівлі технічної солі для систем опалення від початку осені 2025 року.
Найдорожчою виявилась фасована у мішки сіль для комунальників Львова: вона вдвічі-втричі дорожча від закупівель у інших містах України. Як пишуть "Наші гроші", найдорожчу технічну сіль для промислового переробляння з Єгипту нещодавно замовило КП "Львівтеплоенерго" у ТОВ "Меркуріко" по 12 809 грн/т. Її небагато – 20 т.
Вона має бути в мішках по 50 кг і з протизлежувальною добавкою.
При цьому на торгах таку сіль об"єднали в один лот зі таблетованою кухонною вивареною сіллю екстра по 19 109 грн/т. Дешевшим учасником тендеру було ТОВ "Гал-Експоторг", яке пропонувало технічну сіль по 5 100 грн/т і таблетовану сіль по 12 000 грн/т.
Воно теж була єгипетська.
Однак цю фірму відхилили, бо вона надала прострочений сертифікат відповідності ДСТУ на ім"я ТОВ "Рост Трейдінг", а не на виробника товару або себе, як вимагав замовник. Також "Гал-Експоторг" не підтвердив документально, що є виробником, офіційним представником, дилером, дистриб"ютором або офіційним партнером виробника.
Тому обрали "Меркуріко". З великим відривом у 2,5 раза на другому місці опинилась єгипетська технічна сіль для КП "Теплоенергетик" із Кропивницького від ТОВ "Євразійська торговельна група" по 5 200 грн/т.
Вона теж у мішках по 50 кг, але без протизлежувальної добавки.
Це були відкриті торги щодо значного обсягу 430 т із п"ятьма учасниками, і замовник нікого не відхиляв. Третє й четверте місця зайняла сіль у біг-бегах.
Обласне КП "Донецьктеплокомуненерго" замовило 220 т солі у біг-бегах із постачання у прифронтові Дружківку, Слов"янськ та Краматорськ у ТОВ "Торгова соляна компанія" по 4 900 грн/т.
Закупівлю провели без торгів, бо раніше на тендер ніхто не прийшов. А криворізьке КП "Криворіжтепломережа" через відкриті торги законтрактувало 1 200 т єгипетської солі для промислового перероблення з протизлежувальною добавкою у біг-бегах у "Меркуріко" по 4 262 грн/т. Замикає рейтинг КП "Київтеплоенерго", яке, на відміну від інших, замовляло сіль насипом, без фасування.
Промита сіль із протизлежувальною добавкою від ТОВ "Торгівельно-промислове об"єднання "Аріста" обійшлась у 2 965 грн/т, а сіль для промислового переробляння без протизлежувальної добавки від ТОВ "Солт Індастрі" – у 2 844 грн/т. Нагадаємо: У листопаді 2025 року Антимонопольний комітет оштрафував два товариства, які змовилися під час участі у шести тендерах на закупівлю технічної солі – "Солт Індастрі" і "Торговий дім "Кип і Ко".

Додати коментар

Користувач:
email:





Криза – це джерело
Нових можливостей, що
Важливі на весь світ

- Fin.Org.UA

Новини

14:21 - Підвищення цінових обмежень на ринку електрики дозволило знизити тривалість відключень – НКРЕКП
14:10 - Європарламент затвердив фіндопомогу Україні: перший транш очікується у квітні
13:50 - На Хмельниччині викрили посадовця: не задекларував магазин та автівки
13:36 - Польська Orlen збільшила імпорт скрапленого газу: які об'єми поставок в Україну
13:20 - Німеччина планує виділити майже 5 мільйонів євро на енергетику України
13:12 - У Раді проаналізували надходження до держбюджету від приватизації
13:00 - Промислове виробництво в Італії скоротилося
13:00 - Агросем надає агробізнесу унікальні конкурентні переваги цифрової інфраструктури точного землеробства
12:40 - Через дефіцит електроенергії зупинився олійнопресовий завод на Київщині
12:30 - Що робити ветеранам в горах
12:25 - Після обстрілів московія є знеструмлення в трьох областях, найскладніша ситуція – на Київщині та Одещині
12:08 - 430 тисяч гривень на неіснуючі ями на дорогах: у Києві викрили посадовця
12:00 - Через війну московія звертається до Індії за робочою силою
11:30 - За рік "рибні" аукціони принесли державі 52 мільйона гривень
11:15 - Ворог завдав удару по залізничній станції на Дніпропетровщині
10:56 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс» та державної установи «Урядовий контактний центр»
10:55 - Про оскарження ППР платник податків зобов’язаний повідомити контролюючий орган
10:53 - Податкове повідомлення-рішення з податку на нерухомість: на що звернути увагу та коли звертатися за звіркою
10:51 - Перед початком роботи роботодавець зобов’язаний поінформувати нового працівника про особливості трудової діяльності
10:48 - Нерухоме майно на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях не оподатковується
10:47 - Зміна місцезнаходження платника: сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску
10:46 - Затверджено нові звіти за формами №1-ВП та №1-ОП
10:45 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини у січні отримав понад 2,1 млрд грн ПДВ
10:45 - московіяни атакували залізничне депо у Конотопі
10:43 - До уваги платників єдиного податку четвертої групи!
10:41 - Дніпропетровщина: платники податку на прибуток підприємств поповнили місцеві бюджети майже на 11,8 млн гривень
10:37 - Взяття на облік як платника єдиного внеску ФОПа, який планує одночасно провадити незалежну професійну діяльність
10:30 - Рибне господарство 2025: зростання виробництва, цифровізація та євроінтеграційний курс
10:26 - Кому надається доступ до приватної частини Електронного кабінету
10:25 - Сплачуйте податки через мобільний застосунок банку та касу банку правильно


Більше новин