Міжнародні резерви України встановили новий історичний рекорд

07.01 14:06 | Економічна правда

Міжнародні резерви України станом на 1 січня 2026 року становили 57,29 млрд дол.
США, що є найвищим показником за всю історію незалежної України. Про це повідомили в Нацбанку України. У грудні вони зросли на 4,6% порівняно з листопадом 2025 року в першу чергу завдяки надходженням від міжнародних партнерів. Як стверджують в НБУ, динаміку резервів у грудні 2025 року визначала низка чинників. По-перше, надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Нацбанку надійшло 6 915,3 млн дол.
США.
З цієї суми: 3 912,5 млн дол.
США – через рахунки Світового банку; 2 699,0 млн дол.
США – від ЄС у межах фінансового інструменту Ukraine Facility; 303,8 млн дол.
США – від розміщення ОВДП. Уряд виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 668,4 млн дол.
США, з яких: 212,9 млн дол.
США – борг перед Світовим банком; 212,7 млн дол.
США – обслуговування та погашення ОВДП; 182,2 млн дол.
США – виплати за державними деривативами; 5,0 млн дол.
США – борг перед ЄБРР; 2,1 млн дол.
США – борг перед Європейським інвестиційним банком; 53,5 млн дол.
США – борг перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 171,4 млн дол.
США. По-друге, Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 4 702,1 млн дол.
США та викупив до резервів 0,5 млн дол.
США. По-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).
"У грудні внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів збільшилася на 1 162,3 млн дол.
США", - розповіли в НБУ. Загалом упродовж 2025 року міжнародні резерви України зросли на 30,8%. Нагадаємо: Станом на 1 грудня міжнародні резерви України становили 54 748 млн дол.
США, що тоді було найвищим показником за всю історію незалежної України. Станом на 1 листопада міжнародні резерви України становили 49 516,3 млн дол.
США, і також були найвищим показником за всю історію незалежної України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Такі часи, що змушують нас
Розумно маніпулювати кожною копійкою,
А фінансовий ринок -
Для цього саме те, що нам треба.

- Fin.Org.UA

Новини

16:35 - Біля Туреччини БПЛА атакував танкер, який йшов до російського порту
16:30 - "Запоріжсталь" призупинив роботу через блекаут
16:30 - Які рішення потрібні прифронтовим регіонам
16:12 - Контролючи нафту Венесуели, Трамп хоче знизити ціни до 50 доларів за барель – WSJ
15:45 - Киян закликають подбати про безпеку та комфорт через похолодання та загрозу атак
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.01.2026
15:20 - Мінцифри повідомило про ситуацію зі зв'язком на Дніпропетровщині після атаки московія
15:12 - Попри санкції ЄС: московія знову купила авіаційні шини Michelin — The Guardian
15:11 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за грудень 2025 р.
15:08 - Запрошення до виcловлення зацікавленості (консультаційні послуги – відбір індивідуального консультанта) «КОНСУЛЬТАНТ ІЗ ЗАКУПІВЕЛЬ»
15:00 - 25 українських професіоналів повернулись з-за кордону і розпочали роботу в 9 міністерствах і офісах: стартував Create Ukraine 2.0
14:50 - На дорогах Волині та Рівненщини обмежили рух для вантажівок через снігопади
14:25 - За рік московія 96 разів атакувала українські порти – АМПУ
14:10 - Москва "серйозно стурбована" захопленням американцями танкера Marinera
14:00 - На низці українських доріг обмежили рух через негоду
13:30 - Мінекономіки розповіло про зміни на ринку сільгоспземель
13:20 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - На Дніпропетровщині частково повернули електропостачання
13:00 - Екосистема краси нового покоління: як EVA створює новий формат beauty-досвіду
12:55 - Олексій Соболев: Одне з наших ключових завдань на рік – зробити ринок праці більш гнучким і сучасним для людей і бізнесу
12:40 - Samsung прогнозує потроєння прибутку до рекордного рівня завдяки буму ШІ
12:34 - На Запоріжжі енергопостачання відновлене повністю, на Дніпровщині – ще ні
12:19 - Частина чистого прибутку: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету на понад 20,4 млн гривень
12:18 - Фізичною особою одержано дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є самозайнятою особою: порядок сплати ПДФО
12:18 - Уряд звільнив очільника Держлікслужби: яка причина
12:17 - Фахівцями податкової служби Дніпропетровщини протягом 2025 року розглянуто 1 013 звернень громадян
12:17 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 і від 12 жовтня 2022 р. № 1178”
12:16 - Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни тепер мають право на податкову знижку за оренду житла
12:15 - "Нова пошта" продовжує працювати на Дніпропетровщині та Запоріжжі попри блекаут
12:14 - Увага! З 01.01.2026 відкрито новий рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 50070100 «Кошти, що надходять від сплати роботодавцями внеску, штрафів та пені за несплату чи за порушення порядку сплати такого внеску»


Більше новин