Стали відомі всі дедлайни оновлення наглядових рад підприємств енергетики

18.11 12:30 | Економічна правда

Уряд затвердив плані заходів щодо оновлення складу наглядових рад та виконавчих органів підприємств паливно-енергетичного комплексу.
З розпорядження стали відомі всі дедлайни, встановлені для органів, відповідальних за виконання. ЕП отримала урядову постанову. Йдеться про затверджене розпорядженні Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2025 р.
пол план заходів щодо оновлення складу наглядових рад та виконавчих органів суб"єктів господарювання паливно-енергетичного комплексу. Так, забезпечення формування нового складу наглядової ради АТ "НАЕК "Енергоатом" заплановане на 24 листопада 2025 року.
Відповідальні за це Мінекономіки, Міненерго та Мінфін. Призначення нового складу виконавчого органу АТ "НАЕК "Енергоатом" має відбутися протягом місяця після формування складу наглядової ради.
Відповідати за це буде наглядова рада АТ "НАЕК "Енергоатом" (за згодою) та Міненерго. Конкурсний відбір членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" має бути оголошено до 21 листопада.
Відповідальний орган – Мінекономіки. Дедлайн забезпечення формування нового складу наглядової ради НАК "Нафтогаз України" – 20 січня 2026 р.
Відповідальні – Мінекономіки, Міненерго та Мінфін. Забезпечення формування у повному складі виконавчих органів групи Нафтогаз, зокрема АТ "Укргазвидобування", АТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Газорозподільні мережі України" має відбутися до 31 грудня 2025 р.
Відповідальним органом зазначено Міноборони та НАК "Нафтогаз України" (за згодою). До 10 грудня 2025 р.
має відбутися призначення представника держави до складу наглядової ради ПрАТ "Укргідроенерго" "з метою її формування у повному складі".
За це відповідають Мінекономіки, Міненерго та Мінфін. Проведення конкурсного відбору на посаду голови виконавчого органу ПрАТ "Укргідроенерго" має відбутися до 1 лютого 2026 р.
Відповідають за наглядова рада ПрАТ "Укргідроенерго" (за згодою) та Міненерго. Оновлення представників держави у складі наглядової ради ТОВ "Оператор ГТС України" має відбутися до 10 грудня цього року, за що відповідають Міненерго, Мінекономіки та Мінфін. До 31 грудня ТОВ "Оператор ГТС України" має отримати нового голову виконавчого органу, за що відповідає наглядова рада та Міненерго. Фонд державного майна відповідає за формування нового складу наглядової ради ПАТ "Центренерго", АТ "ЕКУ", яке має відбутися до 15 грудня 2025 р. Підготовка пропозицій щодо перегляду складу виконавчих органів ПАТ "Центренерго", АТ "ЕКУ" очікується протягом місяця після формування наглядової ради.
Відповідають за це наглядові ради ПАТ "Центренерго" (за згодою) та АТ "ЕКУ" (за згодою), а також Фонд державного майна. Формування наглядової ради ПрАТ "Нижньодністровська ГЕС" – до 31 грудня 2025 р.
Відповідають Мінекономіки, Міненерго, Мінфін, а також ПрАТ "Укргідроенерго" (за згодою). Перетворення державного підприємства "Гарантований покупець" в акціонерне товариство та формування наглядової ради утвореного акціонерного товариства очікується до 31 грудня, відповідають Мінекономіки, Міненерго, Мінфін. До 31 грудня має бути сформована наглядова рада АТ "УРМ", відповідальний орнан – Міненерго. Формування наглядової ради державного підприємства "Регіональні електричні мережі" також передбачили до 31 грудня і також відповідає за це Міненерго. 31 грудня – крайній термін для підготовки пропозицій щодо перегляду повного складу наглядових рад та виконавчих органів акціонерних товариств, переданих АТ "УРМ ", зокрема акціонерних товариств "Хмельницькобленерго", "Миколаївобленерго", "Тернопільобленерго", "Харківобленерго", "Сумиобленерго", "УкрЕСКО", публічних акціонерних товариств "Запоріжжяобленерго", "Черкасиобленерго".
За це відповідають Міненерго й АТ "УРМ" (за згодою). Формування наглядової ради АТ "Оператор ринку" – до 31 грудня, відповідає Міненерго. Також це крайній термін для формування наглядової ради ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ", що має проконтролювати Міноборони. Крім того, у розпорядженні передбачено до 31 грудня забезпечити "внесення змін до статутів, положень пронаглядову раду та положень пропринципи формування наглядової ради суб"єктів господарювання паливно- енергетичного комплексу" Воем мають відповідати керівнии принципам Організації економічного співробітництва та розвитку з корпоративного управління на підприємствах державної форми власності "з метою виключення можливості уникнення наглядовою радою відповідальності, визначеної законом". За це відповідає низка органів: Мінекономіки, Міненерго, Мінфін, Мін"юст, Міноборони та Фонд державного майна. Нагадаємо: Уряд затвердив план дій для оновлення складу наглядових рад та виконавчих органів компаній паливно-енергетичного комплексу для повного перезавантаження енергетичного сектору. Держаудитслужби розпочала ревізію НАЕК "Енергоатом".
ДАСУ перевірить діяльність апарату управління підприємства, 10 його філій, у тому числі трьох АЕС, за 2023–2025 роки.

Додати коментар

Користувач:
email:





Greece, Spain, and more
Debt crises are still alive
Can Europe revive?

- Fin.Org.UA

Новини

14:21 - Маск став першою людиною, чий статок сягнув 600 мільярдів доларів – Forbes
14:16 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:00 - Херсонська МВА розповіла, коли можливо відновити роботу ТЕЦ
14:00 - Американські санкції проти українських компаній: чим (не) займається уряд?
13:50 - Новорічний стіл подорожчав на понад 10%: у скільки обійдеться приготування традиційних страв
13:40 - Мін’юст України подав позов про конфіскацію акцій заводу російського бізнесмена
13:30 - Національний банк України оновлює формат Visnyk of the National Bank of Ukraine
13:25 - Фонд держмайна знову виставив на продаж "Євротрубпласт"
13:12 - Акції європейських оборонних компаній падають на тлі мирних переговорів України
13:00 - Інвестиції в Україні під час війни: досвід Star Brands
12:45 - В Україні попит на авто з Китаю зріс в 5 разів: які моделі найпопулярніші
12:25 - У Мінрозвитку розповіли про посилення безпеки морських портів
12:12 - Ціна нафти Brent впала нижче 60 доларів за барель вперше з травня
12:07 - Основні види ризиків, пов’язаних із недотриманням платниками податків норм податкового законодавства
12:05 - Е-повідомлення: оперативне інформування про помилкову сплату платежів
12:03 - Реорганізації шляхом перетворення: перереєстрація платника ПДВ-правонаступника
12:00 - Фізична особа заяву про застосування пільги зі сплати земельного податку щороку до контролюючого органу не подає
11:58 - За якою ставкою ПДФО оподатковується дохід спеціаліста Дія Сіті, що виплачується на його користь у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності (лікарняні)?
11:56 - При поданні Облікової картки за ф. № 1ДР/Заяви за ф. № 5ДР громадянин України може пред’являти заламіновані документи
11:54 - Заява на отримання ліцензії/внесення чергового платежу: який номер платіжної інструкції зазначається у графі «Інформація про внесення платежу за ліцензію»?
11:48 - Дохід отриманий фізичною особою від продажу вживаного товару, відмінного від рухомого та нерухомого майна іншій ФО: що з оподаткуванням?
11:46 - Визначення МПЗ юридичною особою, яка уклала договір суборенди за певних умов
11:45 - Підконтрольна частина Донеччини знеструмлена після обстрілу московія
11:44 - В який термін постачальник надсилає покупцю розрахунок коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг для його реєстрації?
11:41 - Термін сплати плати за ліцензію на право здійснення відповідного виду діяльності настає у наступному році: визначення розміру МЗП для застосування при розрахунку плати за ліцензію
11:39 - За яким кодом класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір самозайнятою особою, яка отримала виплати пов’язані з тимчасовою втратою працездатності від ПФУ?
11:35 - "Нова пошта" закриває ще одне відділення на Донеччині
11:18 - Алло розігрує електромобіль Xiaomi SU7 Gulf Blue
11:17 - До загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини за видобування природного газу спрямували понад 484,8 млн гривень
11:15 - Від платників рентної плати за видобування нафти до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 2,9 млн гривень


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.3263
Австралійський долар28.1057
Така0.34559
Канадський долар30.7125
Юань Женьміньбі5.9948
Чеська крона2.0437
Данська крона6.6469
Гонконгівський долар5.4285
Форинт0.128949
Індійська рупія0.46559
Рупія0.0025347
Новий ізраїльський шекель13.1568
Єна0.27243
Теньге0.081916
Вона0.028844
Ліванський фунт0.000472
Малайзійський ринггіт10.3226
Мексиканське песо2.3492
Молдовський лей2.4982
Новозеландський долар24.4768
Норвезька крона4.168
Саудівський ріял11.2591
Сінгапурський долар32.7812
Донг0.0016052
Ренд2.5178
Шведська крона4.5508
Швейцарський франк53.0917
Бат1.34299
Дирхам ОАЕ11.5025
Туніський динар14.4918
Єгипетський фунт0.89
Фунт стерлінгів56.5662
Долар США42.2451
Сербський динар0.42283
Азербайджанський манат24.8471
Румунський лей9.7494
Турецька ліра0.9894
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.8129
Болгарський лев25.3816
Євро49.6549
Ларі15.6707
Злотий11.7615
Золото183577.35
Срібло2702.43
Платина75788.55
Паладій65196.86

Курси валют, встановлені НБУ на 16.12.2025