Мінекономіки та Аудиторська рада Ukraine Facility продовжують співпрацю щодо виконання Плану України

28.08.2025 11:30 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації 27 серпня команда Мінекономіки, на чолі з заступницею Дарією Марчак, зустрілася з представниками Аудиторської ради Ukraine Facility для поглиблення координації в питаннях реалізації програми та обговорення поточних задач щодо моніторингу виконання Плану.
Такі консультації є регулярними та передбачені регламентом реалізації Ukraine Facility. Це дозволяє посилити співпрацю між командами, а також налагодити ефективну взаємодію у сферах контролю та аудиту використання коштів. Під час розмови детально зупинилися на ролі Мінекономіки як Національного координатора реалізації інструменту Ukraine Facility.
«Програма Ukraine Facility є важливою для макроекономічної стабільності України, підтримки державного бюджету, впровадження реформ і євроінтеграції. Ми здійснюємо постійний моніторинг виконання Плану України і вдячні Аудиторській раді за фаховий аналіз і конструктивні пропозиції. Ці рекомендації сприятимуть подальшому підвищенню прозорості та ефективному використанню коштів, які надаються європейськими партнерами в рамках програми», – зазначила заступниця Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Дарія Марчак.
Команда Мінекономіки подякувала партнерам за підтримку та підтвердила готовність співпрацювати у сферах аудиторського контролю заради ефективного використання коштів ЄС. Сторони домовилися координувати зусилля у таких напрямах:
Виконання кроків Плану України та посилення координації між органами для дотримання строків їх виконання. Впровадження стратегії аудиту Плану України з урахуванням вимог ЄС. Удосконалення системи моніторингу статусу виконання проєктів і підсилення громад у процесі закупівель Представники Аудиторської ради підтвердили готовність працювати пліч-о-пліч заради прозорого та підзвітного підходу під час роботи над програмою. Учасники зустрічі відзначили, що партнерський підхід та відкритий діалог є ключовими для досягнення спільних цілей.
«Наша ціль – зробити всі процеси програми Ukraine Facility прозорими та підзвітними, щоб вона відповідала стандартам ЄС. Ми можемо досягти цього завдяки чітким процедурам контролю за використанням коштів. Я мав досвід роботи в Уряді Республіки Польща під час процесу євроінтеграції і знаю про перешкоди, які можливі на цьому шляху. Наразі команді Уряду України важливо працювати злагоджено заради досягнення спільної мети, а також впроваджувати корисні європейські практики, які працюватимуть і в Україні», – відзначив голова Аудиторської ради Ukraine Facility Марек Белька.
Члени делегації підкреслили свою готовність надавати підтримку в роботі та поділитися результатами моніторингів після їх завершення.
Довідково:
Аудиторська рада Ukraine Facility – це незалежний орган, створений Європейською Комісією у червні 2024 року. Її основне завдання – забезпечення прозорого та ефективного використання коштів ЄС, що спрямовуються на відновлення, реконструкцію та модернізацію України. Рада проводить незалежні консультації, аналізує системні процеси та надає рекомендації Європейській Комісії та українській владі, що допомагає підтримувати високі стандарти виконання Програми та ефективного використання фінансової підтримки. 
Ukraine Facility – програма фінансової підтримки України з боку Європейського Союзу до 50 млрд євро, виділених на період 2024-2027 років. Отримання коштів пов'язане із виконанням конкретних структурних реформ та інвестиційних проєктів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing with smarts
Balancing risk and reward
Capital market gains.

- Fin.Org.UA

Новини

19:46 - Мінекономіки спростить оцінку впливу на довкілля на територіях бойових дій
19:20 - 22 січня графіки відключення діятимуть цілодобово по всій Україні
19:00 - Регіони московія не витримують фінансового тиску – СЗРУ
18:40 - У Yasno прокоментували ситуацію у Києві: дуже складна
18:25 - Золото вперше перевищило $4800 на тлі "апетиту" Трампа щодо Гренландії
18:20 - "Укрзалізниця" розпочинає імпорт електроенергії
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 22 січня
17:47 - Незаконне сміттєзвалище у Києві: судитимуть директора товариства
17:36 - Україна та Румунія збираються збудувати нову дорогу
17:26 - Компанія нардепа Лабазюка будуватиме тваринницьку ферму на Хмельниччині
17:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП ВІЙТЕНКО ВАСИЛЬ ПЕТРОВИЧ (Чернігівська обл., Чернігівський р-н, селище Ріпки, вул. Соборна, будинок 9)
17:12 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди С(Ф)Г "ЗЕРНОВОЄ" (Одеська обл., Одеський р-н, с. Христо-Ботеве, вул. Першотравнева, 3)
17:11 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТЕРМІНАЛ «БОРІВАЖ» (Одеська обл., Одеський р-н, Новобілярська селищна рада, комплекс будівель та споруд №5)
17:10 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЛАКШЕРІ Ві Ді Ем» (Черкаська обл., Черкаський р-н, село Косарі, вулиця Холодноярська, будинок 31)
17:10 - США відновлять антимонопольну справу проти Meta
17:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (проммайданчик «Чернівецька обл., м. Сторожинець, вул. Чернівецька, 11 а»)
17:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Дніпропетровський ОЦЗ, ДОЦЗ (Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Космонавтів, буд. 1 (Криворізька філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості)
17:06 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ» (АЗК «Ольвіополь» Миколаївська обл., Первомайський р-н, Первомайська міська територіальна громада, м. Первомайськ, вул. Богопільська, 41б)
17:05 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПЕТРОЛ КОНТРАКТ» (АЗК «Південноукраїнськ» - Миколаївська обл., Вознесенський р-н, Південноукраїнська міська територіальна громада, м. Південноукраїнськ, вул. Комунальна зона, буд. 18)
17:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (м. Київ, Святошинський район)
17:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Якімишин Тарас Васильович (Івано-Франківська обл., Косівський р-н, Косівська ТГ, с. Пістинь, вул. Лесі Українки)
17:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МХПУРОЖАЙНА КРАЇНА» (Сумська обл., Роменський р-н, с. Андріяшівка, вул. Київська 175-А/1)
16:54 - Мільйон гривень на ремонті райдержадміністрації – судитимуть посадовця
16:52 - Тарас Висоцький: Продовольча ситуація в Україні стабільна попри енергетичні виклики
16:45 - Данія виділила понад 20 мільйонів євро на енергетичну допомогу Україні
16:37 - Митниця повідомила про збільшення імпорту електрогенераторів та акумуляторів
16:30 - Данія надасть 20 мільйонів євро додаткової підтримки енергосектору України
16:30 - Вартість вуглецю і ціна добрив
16:18 - ДПС похвалила бізнес за сумлінне оформлення зберігання пального для генераторів
16:05 - Таксі та доставка Uklon працюватимуть цілодобово у 19 містах України


Більше новин