Китай почав скуповувати нафту московія на тлі тиску мит США на Індію

19.08.2025 09:50 | Економічна правда

Нафтопереробні заводи в Китаї активно купують російську нафту, скориставшись можливістю отримати нафтопродукти за зниженими цінами, які Індія відмовилася закуповувати через тиск Вашингтона. Про це повідомляє агентство Bloomberg. Китай традиційно імпортує російську нафту з Далекого Сходу московії, але в серпні поставки нафти марки Urals з Балтики та Чорного моря зросли до майже 75 тисяч барелів на день — майже вдвічі більше середнього показника, що становить близько 40 тисяч барелів.
Водночас експорт до Індії знизився до 400 тисяч барелів на день, що значно менше від середнього рівня в 1,18 мільйона барелів. "Китайські нафтопереробники наразі перебувають у вигіднішому становищі, ніж індійські," — сказав аналітик Energy Aspects Ltd.
Ціна на Urals, яка надходить з заходу московії, є конкурентною щодо нафти з Близького Сходу. Тим часом США збільшили тарифи на індійські імпорти, щоб покарати Індію за закупівлю російської нафти, хоча поки що не запровадили аналогічні заходи щодо Китаю через торгове перемир"я з Пекіном.
Китай та Індія залишаються основними покупцями російської нафти. Нещодавно Дональд Трамп заявив, що утримається від підвищення тарифів на китайські товари через закупівлю Російської нафти, зазначивши, що веде переговори з Володимиром Путіним щодо завершення війни в Україні. Водночас радник з торгівлі в Білому домі Пітер Наварро описав індійські закупівлі як "опортуністичні та згубні", визнаючи при цьому, що США не можуть посилювати тиск на Китай без негативних наслідків для себе. "Одне можна сказати точно: Трамп не буде робити те, що він знає, що не може досягти," — зазначив Мукеш Сахдев, керівник ринків сировини в Rystad Energy.
"Він досяг свого з Індією, але натиск на Китай, ймовірно, не принесе результату." Китайські нафтопереробники, ймовірно, придбали 10–15 партій Urals на жовтень та листопад, що більше за їх звичні закупівлі.
Якщо ціни на Urals залишатимуться привабливими, можуть бути придбані й інші партії, зазначають аналітики. За даними трейдерів, найближчим часом Китай може закупити ще більшу кількість нафти марки Urals, особливо якщо ціни залишатимуться конкурентоспроможними. Нагадаємо: Китай та Індія хочуть поліпшити свої відносини, що є останнім знаком потепління між азіатськими суперниками, які прагнуть нормалізувати свої стосунки на тлі непередбачуваної торговельної політики США. Ціни на нафту впали у вівторок, оскільки учасники ринку обмірковували можливість тристоронніх переговорів за участю Москви, Києва та Вашингтона, спрямованих на припинення війни в Україні, що, ймовірно, призведе до зняття санкцій з російської нафти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок,
Шукає нових інвесторів,
Заробіть на ньому.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів
19:10 - Україна отримає 4 млрд єн від Японії: куди спрямують кошти
19:00 - Експорт зерна "морським коридором" сягнув 100 мільйонів тонн
18:50 - Уряд хоче автоматизувати обмін інформацією щодо санкцій
18:45 - Золото прямує до найкращого тижня з 2020 року через Гренландію
18:44 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 22 січня 2026 року
18:42 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 20 січня 2026 року
18:40 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 19 січня 2026 року
18:40 - Компанії-зомбі та безробіття: в економіці Китаю не все так добре – FT
18:37 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 17 січня 2026 року
18:36 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 14 січня 2026 року
18:30 - Денис Шмигаль: країни G7+ підтвердили готовність прискорити допомогу енергосектору України
18:15 - Кличко поінформував, скільки ще будинків в Києві залишаються без опалення
18:04 - Типовий проект модульної теплиці
17:59 - Контроль за реалізацією проекту будівництва модульної теплиці
17:58 - Роз’яснення щодо деяких питань реалізації проектів щодо грантів в частині розвитку тепличного господарства
17:50 - Умови надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства
17:50 - 24 січня по всій Україні діятимуть графіки відключення світла
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 26 січня
17:40 - У Сакартвело розгорівся скандал через ймовірний реекспорт російського пального
17:30 - Запрошуємо на безкоштовний онлайн-семінар щодо впровадження вимог ЄС з благополуччя овець і кіз
17:29 - Як подати заяву для отримання гранту для створення або розвитку тепличного господарства


Більше новин