ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!

09:18 | Fin.Org.Ua

 
 
Відображення в податковій декларації з ПДВ сум ПДВ в рахунок погашення податкового боргу
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено: при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, така сума, зокрема, враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ (далі – реєстраційна сума) на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.
У разі наявності у платника податку на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу з цього податку, такий платник має право зарахувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди та обліковувався в інтегрованій картці платника (ІКП) станом на перше число місяця, у якому було подано таку декларацію, в частині, що не перевищує реєстраційну суму такого платника на момент отримання контролюючим органом податкової декларації.
 
 
Про укладання трудового договору
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) звертає увагу, що роботодавці зобов’язані оформлювати з найманими працівниками трудові відносини відповідно до законодавства про працю.
Трудовий договір – це документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем. Він визначає права і обов’язки обох сторін, умови праці, заробітну плату, термін дії, порядок зміни і розірвання.
Трудовий договір може бути укладений у письмовій формі і підписаний обома сторонами або оформлений шляхом видання наказу про прийняття працівника на роботу. Трудовий договір може бути строковим або безстроковим, з повним або неповним робочим часом, основним або за сумісництвом залежно від характеру роботи і бажання сторін.
З моменту підписання трудового договору найманому працівнику забезпечуються трудові права і соціальні гарантії, зокрема:
- гідні та безпечні умови праці;
- нормований робочий час;
- оплачувані та неоплачувані відпустки;
- регулярна виплата заробітної плати не нижче мінімальної;
- захист від незаконного звільнення;
- страхові виплати в разі непрацездатності;
- захист прав, тощо.
Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:
- укладення трудового договору;
- оформлення наказу про прийняття на роботу;
- повідомлення Державної податкової служби.
Своєчасне оформлення трудових відносин – це запорука фінансової стабільності бізнесу.
Зауважуємо, що фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.
 
 
Інформуємо про комплаєнс- ризики
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
Комплаєнс – це дотримання законів, правил і стандартів. Для бізнесу це означає діяти чесно, прозоро та відповідально. А для податкової служби – ще й оцінювати ризики порушень, щоб ефективно працювати з платниками.
Що таке комплаєнс-ризики? Це потенційні ситуації, коли платник податків може ненавмисно або свідомо порушити податкове законодавство: невчасно сплатити податки, занизити доходи, тощо.
Податкова аналізує такі ризики і відстежує поведінку платників, щоб своєчасно попередити або мінімізувати порушення. Це важливо для бізнесу. Вчасне усунення ризиків допоможе уникнути перевірок і штрафів. Якщо платник демонструє низький рівень ризику, то податкова співпрацює на партнерських засадах.
Робота з комплаєнс-ризиками має на увазі формування індивідуального податкового профілю платника. Він базується на даних звітності, платіжної дисципліни, наявності найманих працівників та інших показниках.
Платникам необхідно регулярно проводити внутрішній аудит, вчасно подавати та уточнювати податкову звітність, користуватися електронним кабінетом та переглядати власний статус платника податків, бути відкритими до комунікації з податковою.
Комплаєнс – це не тільки про контроль, а й про довіру. Системне дотримання правил – це репутація платників податків, що допоможе будувати надійний, стабільний бізнес.
 
 
Під час інформаційної акції – про податкову знижку
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Днями в Правобережному центрі обслуговування платників Дніпровської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбулася інформаційна акція під час якої податківці проводили роз’яснювальну роботу з платниками податків щодо права громадян на податкову знижку.
Під час заходу фахівці акцентували увагу відвідувачів на підставах для її нарахування, термінах подання податкової декларації про майновий стан і доходи (Декларація), а також на перевагах електронного сервісу «Податкова декларація про майновий стан і доходи» та наочно демонстрували, як скористатись цим сервісом при заповнені Декларації.
Дієва комунікація з платниками триває!
 
 
Про запровадження системи управління податковими ризиками
 
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – місто Дніпро) інформує.
Днями заступник начальника ДПІ – начальник Правобережного відділу обслуговування платників Дніпровської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Сергій Неклеса дав коментар представникам медіа щодо запровадження системи управління податковими ризиками
Він повідомив, що наразі триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України (далі – Експериментальний проєкт).
Проінформував, що мета кампанії – роз’яснення платникам змін у підходах до організації роботи ДПС у зв’язку зі схваленням Кабінетом Міністрів України постанови від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі» (далі – Постанова № 854). Постанова № 854 – це методологічна основа та базовий документ для практичної реалізації Експериментального проєкту.
Зазначив, що запровадження системи управління податковими ризиками у ДПС забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками, дотримання податкового законодавства у роботі органів ДПС по всій вертикалі, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Постанова № 854 не встановлює жодних нових обов’язків або обмежень для платників податків. Для більшості платників, які прагнуть дотримуватися податкового законодавства, ДПС зосередить зусилля на вжитті проактивних заходів впливу (сприятливих заходах впливу, спрямованих на допомогу платникам податків у розумінні виконання своїх податкових обов’язків), які реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників.
Акцентував увагу, що до основних видів ризиків відносяться:
- ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
- ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
- ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
- ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
 
 
Під час семінару обговорили важливі питання оподаткування
 
За участі начальника Дніпровської державної податкової інспекції (ДПІ) Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) Анатолія Городнікова та заступника начальника ДПІ – начальника Правобережного відділу обслуговування платників Дніпровської ДПІ ГУ ДПС Сергія Неклеси відбувся семінар для платників податків міста Дніпра.
На порядку денному - Національна стратегія доходів до 2030 року та реалізація експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками в ДПС.
Обговорили актуальні питання оподаткування єдиним податком для фізичних осіб – підприємців, нагадали про право громадян на податкову знижку та важливість легалізації трудових відносин.
Окремо розглянули засади і принципи безбар’єрності податкової служби.
Зупинились на можливості листування контролюючих органів з платниками податків в електронній формі та перевагах електронних сервісів ДПС України, а також проінформували про створену на базі ГУ ДПС комунікаційну податкову платформу за адресою dp.ikc@tax.gov.ua, на яку платники податків можуть звернутись з нагальними питаннями.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall,
Investors hold their breath,
The market decides.

- Fin.Org.UA

Новини

16:20 - Економіка Ірландії скоротилася вперше з 2023 року
16:15 - Dow Jones забрался на экстремумы, но не стоит спешить шортить
15:59 - Кредити від держбанків України: кому вони роздали мільярди за пів року
15:55 - В Києві викрили незаконний продаж вейпів в ТЦ: вилучено товарів на 8 мільйонів
15:43 - Спецпідприємство нелегально видобуло піску на 6 мільйонів гривень
15:34 - Затверджено Положення про використання електронних довірчих послуг у відкритому банкінгу
15:32 - Індійська Nayara Energy отримає першу іракську нафту після санкцій
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 29.07.2025
15:16 - Які суми не включаються до складу доходу ФОП – платника єдиного податку першої – третьої груп?
15:16 - Уряд похвалився, що пришвидшив відновлення електро та газотранспортної інфраструктури
15:15 - Цьогоріч в Україні зростає попит на китайські авто: які моделі найпопулярніші
15:14 - Туристичний збір: юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 2,9 млн грн
15:11 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
15:09 - Торгівля здійснюється через мережу Інтернет: що зазначається у рядку «назва господарської одиниці» у реєстраційних заявах за ф. № 1-РРО та № 1-ПРРО?
15:08 - Подання звітності через Електронний кабінет
15:06 - «Моя податкова»: отримання відомостей про доходи у смартфоні
15:00 - Акції газових компаній США злетіли після угоди з ЄС
14:49 - Закон України № 4505: новації для платників ПДВ
14:46 - За час воєнного стану бізнес взяв 325,5 мільярдів гривень доступних кредитів
14:35 - московія штовхає Білорусь до економічного передсмертного стану – розвідка
14:20 - Як громади та бізнес інвестують в енергонезалежність
14:15 - За видобування природного газу платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету майже 150,1 млн грн рентної плати
14:15 - Експрезидента МАУ підозрюють в ухиленні від сплати понад 164,5 мільйонів податків
14:13 - Електронний кабінет: отримайте ІПК онлайн
14:10 - До уваги самозайнятих осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або за контрактом!
14:09 - Дніпропетровщина: юридичні особи – платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів понад 389,5 млн гривень
14:07 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло понад 273,3 млн грн плати за землю
14:04 - Видобування природного газу: надходження від платників рентної плати до місцевих бюджетів Дніпропетровщини – майже 7,9 млн грн
13:59 - Вартість зросла в 55 разів: ФДМУ розповів про найдорожчий продаж тижня
13:48 - 28 липня - День скорботи та вшанування пам’яті Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32266
Австралійський долар27.2952
Така0.34094
Канадський долар30.4607
Юань Женьміньбі5.8265
Чеська крона1.9793
Данська крона6.5253
Гонконгівський долар5.3249
Форинт0.122641
Індійська рупія0.48234
Рупія0.0025547
Новий ізраїльський шекель12.4593
Єна0.28217
Теньге0.077
Вона0.030161
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8794
Мексиканське песо2.2427
Молдовський лей2.4792
Новозеландський долар25.0046
Норвезька крона4.1057
Саудівський ріял11.1433
Сінгапурський долар32.5467
Донг0.0015958
Ренд2.3418
Шведська крона4.366
Швейцарський франк52.1714
Бат1.29015
Дирхам ОАЕ11.3803
Туніський динар14.5072
Єгипетський фунт0.857
Фунт стерлінгів56.1224
Долар США41.7997
Сербський динар0.41567
Азербайджанський манат24.5837
Румунський лей9.6045
Турецька ліра1.0309
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.1074
Болгарський лев24.9045
Євро48.6967
Ларі15.4499
Злотий11.4341
Золото139481
Срібло1594.42
Платина59103.1
Паладій52043.55

Курси валют, встановлені НБУ на 29.07.2025