Україна та Франція обговорили подальшу економічну співпрацю в межах нового Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства
24.07 14:15 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев провів двосторонню зустріч зі спеціальним уповноваженим Президента Французької Республіки з питань економічної допомоги та відновлення України П’єром Ельброном. Сторони обговорили інституційні зміни в Уряді України та подальше поглиблення українсько-французького економічного партнерства.
Серед ключових тем — створення нового Фонду підтримки відновлення України, а також підготовка нової міжурядової угоди між Україною та Францією, яку планують підписати до кінця 2025 року.
“Франція — великий і послідовний партнер України. Сьогодні наші економічні відносини у межах нового міністерства лише посилюватимуться. Вже працюємо над новим Фондом підтримки відновлення, який передбачає змішане фінансування проєктів. Новий формат передбачатиме залучення приватного капіталу, що дозволить розширити інвестиційні можливості та активізувати фінансування ініціатив з відбудови. Ми щиро вдячні Франції за цю підтримку”, — наголосив Олексій Соболев.
Сторони також обговорили підготовку нової міжурядової угоди, яка охоплюватиме низку стратегічних секторів і буде зосереджена на промисловій співпраці між французькими та українськими компаніями, з урахуванням вимог та стандартів Європейського Союзу, а також розглянули можливість створення додаткових інструментів залучення інвестицій у ключові сектори економіки
Окрему увагу приділили співпраці з французькою компанією Alstom у межах угоди про постачання 55 локомотивів вартістю 490 млн євро за фінансування Світового Банку та ЄБРР. А також перспективу додаткового фінансування на 300 млн євро за рахунок пільгового кредиту від уряду Франції на ще 30 локомотивів. Підписання угоди очікується вже в серпні під час економічного саміту за участю президентів України та Франції.
Щодо співпраці у сільськогосподарському напрямку сторони обговорили:
питання імпорту української аграрної продукції. Фокус має зміститися на розвиток переробної промисловості.
ініціативу зі створення зернових хабів на Близькому Сході, зокрема в Єгипті, для безпечного зберігання та дистрибуції українського зерна. Це підвищить продовольчу безпеку регіону і дозволить Україні уникати ризиків, пов’язаних зі зберіганням на території країни.
Також сторони підтвердили проведення у листопаді 2025 року в Києві засідання Українсько-Французької економічної комісії та домовилися визначити її очільника. А також призначити відповідальну особу для координації з Посольством Франції та сформувати консорціум для приватного інвестфонду.