Грошове забезпечення, нараховане військовослужбовцям – особам з інвалідністю: визначення розміру єдиного внеску

21.07 13:57 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (абзац другий п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 2464)).
Пунктом 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (зі змінами та доповненнями) (далі – Закон № 108), та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Крім того, згідно з абзацом сьомим п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства, зокрема, для таких осіб:
- військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, у тому числі тих, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (зі змінами та доповненнями) та від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» (зі змінами та доповненнями), осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань;
- осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
- осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.
Єдиний внесок для зазначеної категорії платників нараховується на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи (абзац другий п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).
Базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, є сума грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги, надбавки або компенсації відповідно до законодавства (абзац другий п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).
Нарахування та сплата єдиного внеску за платників, зазначених у абзаці сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу (абзац третій п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).
Разом з цим, відповідно до частини 13 ст. 8 Закону № 2464 для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок, встановлюється у розмірі 8,41 відс. визначеної п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.
Згідно з абзацом другим п.п. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (зі змінами та доповненнями) (далі – Інструкція № 449), для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю єдиний внесок встановлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8,41 відс. суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону № 108, та суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих осіб з інвалідністю.
Відповідно до абзацу сьомого п.п. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції № 449 підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є належним чином засвідчений витяг із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі – Витяг) щодо встановлення інвалідності, отриманий відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» (далі – Постанова № 1388), або копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності (далі – МСЕК), яка видана до 01 січня 2025 року 
Нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених в абзацах третьому – п’ятому п.п. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції № 449, здійснюється роботодавцем із дати отримання від працівника документів щодо встановлення інвалідності та проводиться протягом строку, встановленого Постановою № 1338 (абзац восьмий п.п. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції № 449).
У разі якщо військовою частиною здійснюється нарахування доходу у вигляді заробітної плати на користь особи з інвалідністю – працівника, яка не є військовослужбовцем, то такий дохід є базою нарахування єдиного внеску за ставкою у розмірі 8,41 відс., за умови підтвердження таким працівником своєї інвалідності шляхом надання документів щодо встановлення інвалідності відповідно до абзацу сьомого п.п. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції № 449.
Одночасно, згідно з ст. 3 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VII (зі змінами та доповненнями) законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Порядок проходження служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях урегульовано спеціальними нормативно-правовими актами, які покладають на громадян, котрі перебувають на такій службі, додаткові обов’язки та відповідальність.
Враховуючи викладене вище, для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, при нарахуванні єдиного внеску особам з інвалідністю єдиний внесок встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.
 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Rising markets soar,
Investors cheer, but what for?
The fall awaits more.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 21 липня: мораторій на перевірки бізнесу, в України менше зброї через брак коштів
20:50 - На Херсонщині планують зібрати понад 30 тисяч тонн кавунів
20:40 - Фондові індекси відреагували рекордами на очікування прогресу в торгових переговорах
20:25 - У московії ФСБ контролюватиме заходи до портів усіх суден з-за кордону
20:20 - РНБО запровадила мораторій на перевірки бізнесу держорганами – Зеленський
20:10 - Санкції США можуть знищити аграрну стабільність Латинської Америки
19:40 - У Харкові замінили понад півтора кілометри каналізаційних труб
19:25 - Фірма з орбіти Трампа витратила $2 мільярди на Bitcoin
18:50 - Китай відмовляється від російської пшениці: поставки обвалилися у 15 разів
18:46 - Штраф на 8 мільйонів: "Радабанк" оскаржить рішення Антимонопольного комітету
18:36 - ФДМУ продав за тиждень чотири об’єкта за 109 мільйонів гривень
18:23 - Депутати просять преференції для авіапрому у рамках Defence City
18:15 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 22 липня
17:48 - Огірки подорожчали, томати дешевшають – EastFruit
17:35 - Мільярдні втрати: Гетманцев порахував недоотримані гроші від тіньового ринку електроніки
17:28 - Засідання Комісії
17:28 - ЄС карає китайські банки за допомогу московія – Китай заявив, що не мовчатиме
17:00 - Мінекономіки стає Міністерством економіки, довкілля та сільського господарства 
17:00 - Депозитний ринок: тренди та поради
16:55 - Фірташ та титанові руди: суд зупинив анулювання дозволу
16:52 - Через нестачу фінансування Україна виробляє менше зброї, ніж може — NYT
16:48 - Акції, пов’язані з криптовалютою, подорожчали на тлі підписання Трампом "прекрасного" закону
16:36 - До кредитної спілки застосовано захід впливу у вигляді письмового застереження
16:31 - Оплата обличчям: ПриватБанк та "Аврора" запускають мережу біометричної оплати покупок
16:15 - Плюс 200 млн євро на підтримку критично важливих проєктів – Україна та Франція задекларували створення нового Фонду підтримки відновлення
16:11 - Власна справа: в Україні стартує програма для молодих підприємців під час війни
16:00 - єОселя: З початку року 3,5 тисячі українців отримали кредити на житло на 6,3 млрд грн
16:00 - Найбільше родовище нафти в Польщі знайшли в Балтійському морі
15:51 - Гендиректору "Ростеху" та російському олігарху повідомили про підозру
15:41 - ЄС запровадив санкції проти іранського нафтотрейдера через допомогу московія


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.3226
Австралійський долар27.2809
Така0.34448
Канадський долар30.5117
Юань Женьміньбі5.8295
Чеська крона1.9813
Данська крона6.5364
Гонконгівський долар5.3274
Форинт0.1223
Індійська рупія0.48455
Рупія0.0025626
Новий ізраїльський шекель12.4641
Єна0.28343
Теньге0.078882
Вона0.03021
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8768
Мексиканське песо2.2393
Молдовський лей2.4571
Новозеландський долар24.9704
Норвезька крона4.112
Саудівський ріял11.1483
Сінгапурський долар32.6357
Донг0.0015989
Ренд2.3611
Шведська крона4.3512
Швейцарський франк52.3331
Бат1.29388
Дирхам ОАЕ11.3856
Туніський динар14.5126
Єгипетський фунт0.8494
Фунт стерлінгів56.3621
Долар США41.8194
Сербський динар0.41647
Азербайджанський манат24.5953
Румунський лей9.6243
Турецька ліра1.0354
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.1936
Болгарський лев24.9326
Євро48.7907
Ларі15.4298
Злотий11.4986
Золото141125.84
Срібло1612.14
Платина60723.86
Паладій53334.37

Курси валют, встановлені НБУ на 22.07.2025