Код пам’яті: на поштоматах Епіцентру з’явилися надихаючі історії про українців
21.07 13:00 | Економічна правда. Публікації
За допомогою власної мережі поштоматів Епіцентр хоче розповісти неймовірні історії сучасних українців, які відзначились своєю сміливістю та самопожертвою у час повномасштабної війни.
Серед них рибалки, які рятували людей з окупації, семирічна дівчинка, яка робить віночки та продає їх задля допомоги ЗСУ та багато інших.
Це стало можливим завдяки співпраці з Pictoric - спільнотою молодих ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників, що започаткували проєкт "Навіть в темні часи є світло".
Ідея цього проєкта виникла в лютому 2022 року з бажання зафіксувати історії українців, які в період повномасштабного вторгнення проявили світло через вчинки, сміливість і турботу про інших.
Ілюстрація "7-річна дівчинка продає свої вироби заради ЗСУ", Олег Грищенко
Загалом на основі історій таких людей українські митці створили 100 ілюстрацій, які дали змогу передати не лише факти, а й емоції та атмосферу кожної з них.
Щоб познайомити ще більше українців з цими роботами, в рамках проєкту "Код пам’яті" компанія Епіцентр розмістила зроблені митцями ілюстрації на власних поштоматах.
Ілюстрація на поштоматі: "Ой у лузі червона калина" — символ українського спротиву, Альона Шостко
"Зрозуміло, що ми розвиваємо мережу поштоматів в першу чергу для зручності наших клієнтів, які можуть отримати безкоштовну доставку з нашого онлайн-магазину та забрати своє замовлення в зручному для себе місці.
Водночас ми можемо використовувати широку представленість поштоматів по всій країні задля просування важливих меседжів, що будуть об’єднувати українців", - пояснив директор з розвитку поштоматів Епіцентр Тарас Герега.
На думку співкураторки Pictoric Олени Старанчук, розповсюдження цих історій для широкої аудиторії вкрай важливо, бо допомагає не лише зберегти пам’ять, а й осмислити та задокументувати те, що переживають українці.
Ілюстрація "Рибалки на човнах рятували людей з окупації", Оксана Драчковська
"У час, коли Україна веде боротьбу не лише за свою територію, а й за право на існування, культуру й правду, цей проєкт є надзвичайно актуальним.
Він показує, що боротьба відбувається не лише на передовій, а й у тилу - в лікарнях, волонтерських штабах, на кухнях, у майстернях і за кермом автівок.
Через ілюстрації ми говоримо про тих, кого не завжди видно в новинах, але хто так само протистоїть російській агресії", - пояснила Олена Старанчук.
Епіцентр вже наніс ілюстрації з неймовірними історіями українців на понад 100 поштоматів у різних містах країни.
В тому числі у Києві, Дніпрі, Одесі та Львові.
В компанії вірять, що цей проєкт допоможе надихнути мільйони інших людей, які будуть контактувати з поштоматами компанії.
Ілюстрація на поштоматі: "Арттерапія для дітей, що залишили свій дім", Юлія Твєрітіна
"Ми прагнемо бути не лише лідером у роздрібній торгівлі, а й активним учасником суспільних змін.
Через історії сучасних українців у проєкті "Код пам’яті" ми хочемо ще раз нагадати, що навіть у найтемніші часи кожен з нас може бути джерелом світла.
Адже роботи, які ми розміщуємо на поштоматах - це розповіді про силу, гідність і людяність, які формують нашу національну свідомість і надихають на дії", - зазначила PR-директорка Епіцентр Юлія Чудновець.
Ілюстрація на поштоматі: Дівчинка обрізала волосся задля допомоги ЗСУ, Даша Філіппова
Всі зображення з історіями можна переглянути на сайті Pictoric.
Зазначимо, що раніше в рамках проєкту "Код пам’яті", який реалізується в партнерстві з Міністерством культури, Епіцентр також відтворив на своїх поштоматах унікальні вітражі з Маріуполя, які були знищені під час повномасштабного вторгнення.
Таким чином компанія хотіла ще раз нагадати про силу духу нашого народу та видатну культурну спадщину, якою може пишатися кожен українець.