Програма розвитку ООН передала ДСНС інноваційну систему для дистанційного виявлення мін

24.06 16:34 | Міністерство економіки України

Програма розвитку ООН в Україні передала Державній службі України з надзвичайних ситуацій систему аеророзвідки Mines Eye. Ця сучасна безпілотна технологія використовує сенсори для дистанційного виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів, що робить розмінування швидшим, точнішим і безпечнішим. Mines Eye – це розробка української команди, яка брала участь у першому Demining Bootcamp, і регулярно долучалася до тестування сенсорних технологій, організованих ПРООН спільно з Мінекономіки. 
«За інноваціями – майбутнє в гуманітарному розмінуванні. Ми бачимо як буквально за півтора року проєкти, які були на рівні ідей, вже успішно обстежують сотні гектарів полів. І роблять це настільки добре, що в ДСНС, фахівці якої кілька місяців працювали із системою в режимі дослідної експлуатації, купують її за підтримки ПРООН та фінансування Люксембургу. Це win-win ситуація, адже надзвичайники отримали сучасне обладнання для обстеження полів, а інноватори розуміють, що їхні розробки мають попит», – зазначив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Система Mines Eye використовує магнітометр з високоточною аерофото- та інфрачервоною зйомкою для дистанційного обстеження великих забруднених територій. Завдяки використанню штучного інтелекту технологія ідентифікує вибухонебезпечні залишки війни, зокрема протитанкові міни, навіть під рослинністю. Mines Eye надає операторам докладні карти й звіти про аномалії, що дозволяє якісно планувати ручне або механічне розмінування перед початком робіт безпосередньо на ґрунті.
«Технологічна винахідливість України, посилена міжнародною підтримкою, допомагає змінити сам підхід до гуманітарного розмінування. Наш пріоритет чіткий: забезпечити доступ до землі, відновити засоби до існування та підтримати відновлення України завдяки технологічним, скоординованим і доказовим рішенням. Завдяки таким інструментам ми можемо повертати землю громадам швидше та безпечніше, забезпечуючи захист тим, хто цього потребує. Гуманітарне розмінування — це не лише про знешкодження мін, а й про повернення безпеки, відбудову життя та розвиток економічного потенціалу», – заявив заступник Генерального секретаря ООН і виконувач обов’язків Адміністратора ПРООН Хаолян Сюй, який взяв участь у передачі системи.
Протягом п’яти місяців сапери ДСНС, які взяли участі у тренінгу від ПРООН, обстежили понад 360 гектарів підтверджених і потенційно небезпечних територій у Харківській та Миколаївській областях — одних із найбільш замінованих регіонів України.
«Mines Eye – це розумне рішення, що дозволяє обстежувати небезпечні території швидко, точно й без ризику для людей. Система може виявляти загрози на ділянках, де занадто небезпечно працювати вручну. Ми вдячні міжнародним партнерам за підтримку — не лише тут і зараз, а й у побудові довгострокових рішень, які повертають безпеку крок за кроком, метр за метром», – наголосив перший заступник Голови ДСНС України Віталій Миронюк.
Систему Mines Eye інтегрують в оперативну роботу ДСНС та будуть застосовувати по всій Україні для підтримки гуманітарного розмінування в умовах складного рельєфу, обмеженого доступу або високої щільності забруднення.
Довідково:
ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України та міжнародними партнерами впроваджує комплексний, технологічно орієнтований підхід до гуманітарного розмінування. Це включає тестування безпілотних та підводних систем, розширення технічного потенціалу обстежень і посилення координації на національному рівні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

16:45 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:20 - В Україні викрили масштабне виробництво підробок агрохімії під виглядом товарів відомих брендів
16:05 - Перевершити найрозумніших людей: Цукерберг витратить сотні мільярдів на "суперінтелект"
16:00 - Санкції без доказів
15:45 - Україна різко скоротила експорт молочної продукції до ЄС
15:40 - До двох страховиків та фінансової компанії застосовано заходи впливу
15:35 - У Києві хочуть суттєво наростити встановлення будинкових лічильників тепла
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2025
15:10 - Мінфін спрямував на соцвиплати 191,5 мільярда: на що пішли кошти
14:59 - В Україні змінилися показники продажів пального на АЗС
14:55 - Поліція заплатила 63 долари харків'янці за порноконтент: жінці присудили 3 роки
14:45 - Порядок реєстрації колекторських компаній буде оновлено
14:41 - Чверть російських вугільних підприємств – під загрозою закриття
14:20 - Авто та мотоцикли: в Україні спростили реєстрацію конфіскованого транспорту
14:17 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:07 - Україна витратить $100 мільйонів на ремонт портової інфраструктури
14:00 - До двох фінансових установ застосовано заходи впливу
13:31 - московія не зможе добудувати атомну електростанцію в Туреччині: брак коштів
13:09 - Верховна Рада розблокувала закон про АРМА
13:00 - Не чекати змін, а творити їх: новий підхід до розробки державних політик у Національній експортній стратегії
13:00 - Національний банк планує запровадити обмеження на здійснення фінансовими компаніями господарської діяльності, не пов’язаної з наданням фінансових послуг
12:55 - За рік Україна експортувала понад 71 тисячу тонн борошна: найбільші покупці
12:40 - Биткоин корректируется, но рынок не беспокоится
12:30 - Сценарій зростання ВВП України до трильйона доларів
12:28 - Переробка соняшнику в Україні в червні скоротилася: які причини
12:15 - Нафта подешевшала на тлі заяв Трампа про 50-денний термін для московія, щоб завершити війну в Україні
12:13 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
12:00 - Виплатили більше, ніж планували: інвестори S1 REIT отримали перші дивіденди
11:56 - Через мита Трампа порти ЄС перетворюються на гігантські автостоянки – The Guardian
11:40 - За півроку українці придбали 22 тисячі вживаних авто зі США: найпопулярніші моделі


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32262
Австралійський долар27.4388
Така0.3462
Канадський долар30.5531
Юань Женьміньбі5.8286
Чеська крона1.9778
Данська крона6.5389
Гонконгівський долар5.3275
Форинт0.121849
Індійська рупія0.4873
Рупія0.0025708
Новий ізраїльський шекель12.4958
Єна0.28273
Теньге0.079526
Вона0.03028
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.86
Мексиканське песо2.2357
Молдовський лей2.4699
Новозеландський долар25.0592
Норвезька крона4.1122
Саудівський ріял11.1505
Сінгапурський долар32.6243
Донг0.0016003
Ренд2.347
Шведська крона4.3311
Швейцарський франк52.4863
Бат1.28827
Дирхам ОАЕ11.3858
Туніський динар14.469
Єгипетський фунт0.8463
Фунт стерлінгів56.2243
Долар США41.8211
Сербський динар0.4167
Азербайджанський манат24.5963
Румунський лей9.6083
Турецька ліра1.0399
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.1776
Болгарський лев24.9604
Євро48.8031
Ларі15.4208
Злотий11.4701
Золото140316.48
Срібло1600.51
Платина58115.86
Паладій50821.42

Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2025