Найбільший московитський виробник міндобрив поскаржився в Лондон на банки ЄС: не платять

16.06.2025 15:31 | Економічна правда

Російська "дочка" виробника добрив "Єврохім" у Високому суді Лондона звинуватила французький банк Societe Generale і нідерландський ING Bank. Про це пише видання The Moscow Times. Звинувачення пов"язані з тим, що банки під приводом санкцій проти її засновника, одного з найбагатших людей у московії Андрія Мельниченка, відмовляються заплатити $244 млн на адресу його компаній за гарантіями щодо будівництва заводу під Санкт-Петербургом. Адвокат, який представляє групу "Єврохім" Джастін Фенвік, заявив у суді, що банки не надали жодних доказів того, що проєкт будівництва контролюється Мельниченком. За його словами, ні російська "дочка" EuroChem, ні материнська компанія "Єврохім" (EuroChem Group) не підпадають під обмежувальні заходи.
Він підкреслив, що структури належать незалежному трасту і не перебувають у власності або під контролем Мельниченка. За словами адвоката Фенвіка, банки "стверджують, що не зобов"язані платити - ніколи".
"За їхньою логікою, якщо вдасться протягнути до закінчення терміну дії, навіть попри подану вимогу, зобов"язання зникають, як дим", - стверджує юрист. У письмових поясненнях Societe Generale вказав, що виплата порушила б санкції Євросоюзу, а отже, була б незаконною, а "Єврохім" контролюється Мельниченком.
Також Societe Generale заявляє, що EuroChem зробив "прозору спробу" обійти санкції, перевідступивши право за боргом своїй материнській структурі вже після закінчення його терміну дії. Попри запевнення EuroChem Group про наявність захисних механізмів, що унеможливлюють отримання вигоди Мельниченком від російського бізнесу, ці заходи, на думку банку, не поширюються на бізнес у московії. У своїй позиції ING також вказує, що компанії, пов"язані з Мельниченком і "Єврохімом", "мають зв"язки з російською армією та її незаконною війною на території України". Крім того, ING вважає, що після введення санкцій структура володіння компанії стала ще більш непрозорою і являє собою заплутану офшорну мережу, кінцевий контроль над якою здійснюють два трасти, зареєстровані на Бермудських островах. Нагадаємо: "Єврохім" серед підприємств хімічної промисловості, які засновані або належать деяким з найбагатших людей московії, постачають інгредієнти на заводи, які виробляють вибухівку, що використовується московитськими військовими під час війни в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Витоки знаходяться в бізнесі,
Але змога змінити світ -
Лише на фінансовій сцені,
Інвестори рухають все вперед.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 29 квітня: ціни на електроенергію не змінять, чи відмовиться Україна від впровадження ПДВ для ФОП
20:45 - Для 600 тисяч родин в Україні відновили електропостачання після негоди
20:20 - Дію програми кешбеку на пальне продовжили до кінця весни
20:15 - Дрони не зламали експорт нафти московія: у травні відвантаження можуть зрости
20:00 - Українці зможуть отримати компенсацію на пальне від держави до кінця травня
19:55 - Ворог атакував енергетику Миколаївщини: є знеструмлення
19:45 - Пентагон уперше назвав ціну війни з Іраном – уже $25 мільярдів
19:15 - Нафта підскочила до максимуму за місяць на тлі затяжного протистояння США та Ірану
19:00 - Ще 20 тисяч родин в Україні отримають компенсацію на ремонт житла після атак московія
18:58 - Китай закріплює контроль над німецькою логістикою
18:45 - московія додала до "тіньового флоту" чотири танкери для газу
18:15 - США нададуть 100 мільйонів доларів на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС після атаки московія
17:59 - Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:55 - Для українців ціни на електроенергію до кінця жовтня не змінюватимуться
17:52 - Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:50 - Марченко розповів, чи може Україна відмовитися від впровадження ПДВ для ФОП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 30 квітня
17:30 - WE Finance Code: фінансові установи можуть долучитися до першої хвилі підписантів
17:30 - Двом ломбардам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
17:15 - Україна ввела санкції проти суден тіньового флоту московія та причетних до викрадення українських дітей
16:44 - Падіння ціни на нафту швидко перекрила премія за ризик – ЗМІ
16:42 - У Держстаті розповіли про збільшення середньої зарплати у березні
16:30 - Мінекономіки готує інституції та аграріїв до правил ЄС – стартує активна фаза проєкту IPRSA III
16:30 - Кому вигідні нікотинові заборони
16:25 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
16:15 - "Українська правда" запускає підписку: що зміниться для читачів
16:10 - "Укргазвидобування" перерахувало 5,4 мільярда рентної плати: які суми отримали регіони
16:04 - Ключові рішення НКЦПФР від 29.04.2026
15:58 - На Чернігівщині відремонтували житло: допомогла Латвія
15:37 - Одеський завод у суді вимагає від московії відшкодувати збитки


Більше новин