ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
23.05 14:13 | Fin.Org.Ua
Платникам акцизного податку!
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) повідомляє.
Класифікація товарів для митних цілей здійснюється відповідно до положень УКТ ЗЕД, яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19 жовтня 2022 року № 2697-ІХ «Про митний тариф України».
Згідно з поясненнями до товарної позиції 2404, у цій товарній позиції класифікуються, зокрема, продукти, що містять нікотин, призначені для сприяння припиненню вживання тютюну за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 10 00.
Закон України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами та доповненнями) (далі – Закон № 3817) визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, тютюновими виробами, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України.
Відповідно до п. 85 частини першої ст. 1 Закону № 3817 тютюнові вироби – сигарети з фільтром або без фільтра, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників, інші відмінні від рідин, що використовуються в електронних сигаретах, нікотиновмісні продукти, їх замінники для куріння, нюхання, смоктання, жування чи вдихання без горіння шляхом нагрівання.
Згідно з п.п. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу (далі – ПКУ) підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку.
Вичерпний перелік підакцизних товарів встановлено ст. 215 ПКУ, зокрема, у п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ визначено коди згідно з УКТ ЗЕД тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які відносяться до підакцизних товарів. Товар за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 10 00 відсутній у переліку, визначеному п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.
Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлено ст. 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» (із змінами і доповненнями) (далі – Закон № 222).
Відповідно до частини першої ст. 7 Закону № 222 ліцензуванню підлягають, зокрема, такі види господарської діяльності:
- виробництво і торгівля спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним, зберігання пального, вирощування тютюну, ферментація тютюнової сировини, що ліцензуються відповідно до Закону № 3817;
- виробництво лікарських засобів, оптова і роздрібна торгівля лікарськими засобами, імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) – з урахуванням особливостей, визначених Законом України від 28 липня 2022 року № 2469-IX «Про лікарські засоби».
Положення Закону № 3817 не поширюються на виробництво та обіг продуктів, що містять нікотин, призначених для сприяння припиненню вживання тютюну (код згідно з УКТ ЗЕД 2404 91 10 00), які є лікарськими засобами, якщо їх належність до лікарських засобів підтверджено реєстраційним посвідченням на лікарський засіб, виданим на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України, та відомості про який містяться у Державному реєстрі лікарських засобів України.
Платникам ПДВ!
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує, що платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (п.п. 97.1 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).
Згідно з положеннями п.п. 97.4 п. 97 підроз. 2 розд. XX ПКУ коригування показників податкової накладної, складеної за операціями з експорту окремих видів товарів здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів за дотримання певних умов на кожному такому етапі.
Зокрема, визначений у п.п. «б» п.п. 97.4 п. 97 підроз. 2 розд. XX ПКУ порядок складання розрахунку коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації (далі – РК_2) передбачає умову, згідно з якою такий розрахунок коригування складається та підлягає реєстрації в ЄРПН лише після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією.
Особливості поміщення у митний режим експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, визначено п. 9 прим. 35 розд. ХХІ Митного кодексу України, яким, зокрема, передбачено, що декларування товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, здійснюється на підставі окремої періодичної, спрощеної митної декларації або митної декларації, заповненої у звичайному порядку, до якої декларантом обов’язково вносяться відомості про дату та номер відповідної податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України таких товарів у порядку, встановленому п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та зареєстрованої в ЄРПН не пізніше ніж за 30 днів до дня подання такої митної декларації. Відповідна митна декларація повинна містити інформацію лише щодо одного товару та реквізити однієї відповідної податкової накладної.
Не допускається зазначення у митній декларації номера та дати податкової накладної, реквізити якої зазначені в іншій митній декларації, крім випадків внесення таких відомостей до додаткових декларацій, що подаються до відповідної періодичної або спрощеної митної декларації.
В останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначається ознака завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення.
Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК_2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.
Отже, умовою для складання РК_2 на підставі окремої періодичної або спрощеної митної декларації є наявність зазначення в останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою ознаки завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення.
РК_2 може бути складений не раніше дати оформлення останньої додаткової декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації, яка містить ознаку про завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією, за курсом НБУ, що діє на дату складання такого розрахунку коригування.
Про єдиний внесок під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
Днями проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ): актуальні питання».
На питання платників відповідала начальник Соборного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Чабаненко.
Запитувачів проінформували щодо бази нарахування, порядку обчислення та сплати ЄСВ, термінів подання та порядку заповнення звітності тощо.
Засідання «круглого столу» з представниками бізнесу: Національний тиждень безбарʼєрності, реформи, оподаткування та інформаційні ресурси
За участі начальника Солонянського сектору обслуговування платників Дніпровської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) Людмили Бик відбулося засідання «круглого столу» з платниками податків.
У рамках проведення Національного тижня безбарʼєрності, який ініціювала перша леді України Олена Зеленська, представників бізнесу ознайомили із засадами і принципами безбар’єрності податкової служби.
Розглянули реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками в ДПС та цілі Національної стратегії доходів до 2030 року.
Зупинились на праві громадян на податкову знижку, підставах для її нарахування, термінах подання податкової декларації про майновий стан і доходи.
Обговорили актуальні питання щодо плати за землю та важливості офіційного працевлаштування найманих працівників.
Проінформували про інформаційні ресурси ГУ ДПС, нагадали про роботу комунікаційної податкової платформи, створеної при податковій службі області за адресою dp.ikc@tax.gov.ua, на яку представники бізнесу та громадськості можуть звернутись з нагальними питаннями.
Комунікації з бізнесом тривають!
#тиждень_безбарєрності
Про безбар’єрність під час інформаційної акції з платниками податків
Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - місто Дніпро) інформує.
У рамках проведення Національного тижня безбарʼєрності, який ініціювала перша леді України Олена Зеленська в межах стратегії зі створення безбар’єрного простору, у приміщенні Правобережного центру обслуговування платників Дніпровської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - ЦОП) відбулася інформаційна акція.
Під час заходу відвідувачів ЦОП ознайомили із засадами і принципами безбар’єрності податкової служби
Безбар’єрний підхід – це шлях до більшої довіри, прозорості та ефективності у взаємодії між державою та платниками податків.
Тому податкова служба Дніпропетровщини, як сервісна служба, робить все можливе, щоб кожен платник отримував необхідні послуги швидко, зручно та з повагою до своїх потреб.
#тиждень_безбарєрності