Японія, Швеція та ПРООН передали Україні три потужні автотрансформатори для підтримки стабільного електропостачання

20.05.2025 17:55 | Міністерство енергетики України

Японія, Швеція та ПРООН передали Україні три потужні автотрансформатори для підтримки стабільного електропостачання rotai 20 травня 2025, 17:55 Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у тісній співпраці з Міністерством енергетики України передала НЕК «Укренерго» три високовольтні автотрансформатори.
Це обладнання – два автотрансформатори, профінансовані Урядом Японії, та один – Урядом Швеції,  допоможе підтримувати стабільну роботу енергосистеми України.
У офіційній передачі обладнання взяли участь заступник міністра енергетики України Олександр Павліченко, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, Тимчасово повірена у справах Швеції в Україні Мартіна Квік та в.
о.
голови Правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт. 
Напередедодні члени делегації  відвідали один з об"єктів критичної інфраструктури, аби на власні очі побачити завдані збитки та ознайомитися з роботою одного з перших автотрансформаторів, які було надано в межах міжнародної підтримки.
«З початку повномасштабного вторгнення росія прицільно атакує нашу енергетичну інфраструктуру, в тому числі й автотрансформатори, критично важливі для стабільності електропостачання.
Поставка трьох високовольтних автотрансформаторів для НЕК «Укренерго» є важливим внеском у зміцнення енергетичної стійкості України.
І ми дякуємо нашим японським та шведським партнерам, а також ПРООН за цю підтримку.
Це обладнання допоможе забезпечити безперебійне електропостачання для мільйонів споживачів, зокрема домогосподарств, дитячих садків, шкіл, лікарень та іншої критичної інфраструктури»
, - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко
Масаші Накаґоме, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні, наголосив на довгостроковій відданості Японії енергетичній стійкості та відновленню України. 
«З 2022 року Японія непохитно підтримує Україну, надаючи критично важливе енергетичне обладнання, у тому числі  газові турбіни, газопоршневі генераторні установки та автотрансформатори, – сказав пан Накаґоме.
–  Сьогоднішня  передача двох додаткових автотрансформаторів дозволила нам підтримати українців більш надійним доступом до електроенергії.
Японія продовжує підтримувати Україну, і разом з ПРООН ми допомагаємо зберігати тепло в домівках, забезпечувати роботу лікарень та підтримувати громади на шляху до гідного відновлення, вселяючи в них надію»
.
Тимчасово повірена у справах Швеції в Україні Мартіна Квік зазначила про непохитну підтримку Швецією народу України. 
«Швеція надала понад 43 мільйони доларів США через наше партнерство з ПРООН, аби допомогти відновити критичну енергетичну інфраструктуру у постраждалих громадах.
 Ці зусилля стосуються не лише відновлення енергосистеми, а й зміцнення базових послуг та закладання фундаменту для довгострокової стійкості.
Швеція підтримує Україну, разом з Японією та міжнародною спільнотою, у нашому прагненні забезпечити екологічне та безпечне відновлення»
, - зазначила пані Квік.
Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс наголосив на ролі міжнародних партнерств у пришвидшенні переходу енергетичного сектору України до стійкої, гнучкої та декарбонізованої енергосистеми.
«Ця поставка є важливим кроком у зміцненні енергетичної інфраструктури України в час безпрецедентних викликів, – сказав пан Політіс.
– Сьогодні, разом з Японією та Швецією, ПРООН відзначає важливу віху у відновленні високовольтної системи передачі електроенергії в Україні та забезпеченні стабільного електропостачання для мільйонів людей.
Але, окрім задоволення нагальних потреб, ми закладаємо основу для стійкої енергетичної системи, яка відповідає вимогам майбутнього»
.
Олексій Брехт, в.
о.
Голови Правління НЕК «Укренерго», також відзначив важливість постійної міжнародної допомоги партнерів України:
«Автотрансформатори є критично важливими для цілісності високовольтної системи передачі електроенергії України.
За три роки московія здійснила низку атак на енергетичну інфраструктуру України.
Тому ми щиро вдячні урядам Японії та Швеції, а також ПРООН за їхню постійну підтримку – саме завдяки цьому партнерству наші енергетики можуть продовжувати відновлювати нашу енергетичну інфраструктуру»
, -  зазначив Олексій Брехт.
Довідково: 
Раніше Уряд Японії та ПРООН надали Україні потужні газові турбіни, автотрансформатори та газопоршневі когенераційні установки, що стало додатковою підтримкою відновлення енергетичної інфраструктури. 
Завдяки фінансуванню Швеції в розмірі 43,6 мільйона доларів США, ПРООН відновлює критичну енергетичну інфраструктуру у постраждалих від війни регіонах України, забезпечуючи теплом, електроенергією понад 2,5 мільйона людей, а також сприяючи переходу країни до стійкої та децентралізованої енергетичної системи.
Новини Міжнародна допомога Новини Міністерства

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock prices fluctuate,
Anxiety and hope alike,
Gamble on the trade.

- Fin.Org.UA

Новини

13:45 - Сума збитків від шахрайських дій з платіжними картками зросла на чверть за рік – НБУ
13:42 - Е-кабінет – сучасний онлайн-інструмент для платників
13:41 - Фактична перевірка: підстави для проведення
13:39 - Яким чином здійснюється взяття на облік платників єдиного внеску – членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах?
13:38 - Нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки: відображення у податковій декларації платника єдиного податку четвертої групи для ФОП
13:38 - У виробника відомого туалетного паперу суттєво впали продажі після ворожих обстрілів
13:37 - До уваги платників плати за землю!
13:35 - Чи передбачено подання уточнюючого Звіту про використання КОРО (РК) (форма № ЗВР-1)?
13:32 - Куди сплачуються авансові внески з ПДФО ФОП, яка здійснює роздрібну торгівлю пальним?
13:31 - Надання фізичною особою в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна суб’єкту господарювання: оподаткування доходу ПДФО
13:30 - Роботодавець компенсує вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування працівника (його дітей): чи збільшується фінансовий результат до оподаткування?
13:29 - Продавцем при постачанні товарів/послуг покупцю надані надбавки та/або знижки: чи відображати у податковій накладній?
13:28 - До уваги податкових агентів!
13:27 - ФОП – платник єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, можуть через Е-кабінет подати заяву стосовно щорічної відпустки з метою звільнення від сплати єдиного податку
13:25 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:25 - Трамп ще на рік продовжив указ Байдена про заборону російським суднам швартуватись у США
13:24 - Податковий календар на 20 квітня 2026 року
13:22 - Транспортний податок: надходження від фізичних осіб зросли майже на 79%
13:21 - До загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини спрямували за спеціальне використання води понад 26,0 млн грн рентної плати
13:20 - Спрощена система оподаткування: юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 224,9 млн грн єдиного податку
13:19 - Податківці Дніпропетровщини продовжують розвивати налагоджений діалог із ветеранською спільнотою
13:18 - Регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» на Дніпропетровщині: акцент на актуальних питаннях оподаткування
13:17 - Податківці Дніпропетровщини розповіли, що потрібно знати релокованому бізнесу про перереєстрацію
13:15 - Бюджет отримав майже 160,7 млрд грн ПДФО за І квартал 2026 року
13:11 - Земля у власності не весь рік: як розрахувати мінімальне податкове зобов’язання
13:10 - Правоохоронці вручили підозри "криптокредиторам", які тиснули на клієнтів
13:00 - Ощадбанк знову судитиметься з московія за захоплені активи
12:55 - Українці почали активніше купувати нові та вживані вантажівки: які моделі обирають
12:40 - Кандидат на посаду голови АРМА дав додаткові розрахунки щодо походження активів
12:30 - Apple показала найкраще зростання серед виробників смартфонів у Китаї


Більше новин