Мінекономіки та міжнародні партнери узгодили пріоритети відновлення: підтримка МСП, секторальні стратегії, інвестиції
16.05 15:05 | Міністерство економіки України
Пріоритети спільної роботи представники Міністерства економіки України обговорили з міжнародними партнерами з розвитку на другому засіданні Секторальної робочої групи з економічного відновлення, промисловості та МСП, яке провели цього тижня в Києві. Зустріч відбулася за співголовування заступника міністра економіки Андрія Телюпи, керівника секції публічних фінансів, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генріка Відфільдта та керівника програм співробітництва Посольства Німеччини в Україні Маркуса Коля.
«На першому засіданні СРГ у грудні ми окреслили основні пріоритети нашої роботи, і сьогодні вже можемо говорити про практичні результати. Ефективна координація Міністерства економіки з ключовими партнерами та донорами є для нас дуже важливою. Ми вдячні за роботу з підтримки МСП та промислового сектору та допомогу в розробці та реалізації інвестиційних інструментів. Попри суворі реалії війни, економіка України демонструє адаптивність та зростання, тож нам слід рухатися далі у спільно визначених напрямках, максимально координуючі наші зусилля», — наголосив під час відкриття засідання заступник міністра економіки Андрій Телюпа.
Андрій Телюпа також відзначив, що Міністерство економіки зараз працює над трьома стратегічними документами: Інвестиційною, Промисловою та Експортною стратегіями. Вони визначатимуть подальший розвиток економіки країни в координації з міжнародними фінансовими інституціями, донорами, міжнародними організаціями.
СРГ з економічного відновлення працює за трьома основними напрямками: малий та середній бізнес (Альянс Стійкості МСП), промисловість, інвестиції та фінансування. Кожен з напрямків координує тематична підгрупа, співкоординаторами, якої є профільні заступники Міністерства економіки та партнерські інституції — GIZ, UNIDO, KfW.
Так, Альянс Стійкості МСП зараз реалізує понад 130 активних проєктів задля прискореного відновлення та зростання українського малого й середнього бізнесу. Члени Альянсу моніторять реалізацію Стратегії МСП за допомогою спільної системи, розробленої в партнерстві з ОЕСР, ПРООН та Канадою, аби уникнути дублювання зусиль і спрямувати допомогу туди, де вона дійсно потрібна. На річницю створення Альянсу у червні його члени презентують розширений звіт по цій роботі.
Підгрупа з питань підвищення економічної складності української промисловості зараз активно працює з Міністерством економіки над розробкою Промислової стратегії, перший концепт якої буде представлений на обговорення з партнерами у червні цього року під час Днів промисловості ЄС у Жешуві.
Серед напрямків роботи цієї підгрупи також:
розвиток циркулярної економіки,
реалізація Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з ЄС (АСАА),
залучення інвестицій в індустріальні парки,
розвиток ланцюгів доданої вартості,
експортний потенціал,
підтримка кластерів та регіонального економічного розвитку.
Підгрупа з питань збільшення прямих іноземних інвестицій та мобілізації внутрішнього капіталу працює над розширенням гарантій в рамках Ukrainian Investment framework, 15% якої припадає на проєкти МСП. А також — над розробкою Інвестиційній стратегії, удосконаленням інвестиційного клімату, інструментів і стимулів підтримки інвесторів, покращення страхових механізмів та розподілу ризиків для інвесторів.
Окрему увагу учасники СРГ присвятили майбутній Конференції з відновлення України URC2025, яка відбудеться у липні в Римі. Зараз триває активна підготовка до цієї події, яка збере уряди, інвесторів, бізнес, регіони, громадянське суспільство та міжнародні організації навколо теми відбудови. На конференції очікується підписання низки двосторонніх угод та оголошення розширення співпраці з міжнародними партнерами.
Довідково:
Секторальні робочі групи (СРГ) — це технічний рівень архітектури координації допомоги між Урядом України партнерами з розвитку. У разі потреби в їх складі можуть створюватись технічні (тематичні) підгрупи.
Очолювана Урядом України внутрішня координаційна структура забезпечує здатність партнерів забезпечувати комунікацію у своїх столицях щодо виділення більшого обсягу ресурсів для відбудови в коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі, даючи партнерам можливість краще відповідати пріоритетам і потребам України, визначеним Урядом України, та просувати принципи ефективності допомоги. Це також сприяє підтримці Уряду України в просуванні амбітної програми реформ у контексті переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.