Ціни на цибулю знову зростають: скільки вона коштує

10.05.2025 14:57 | Економічна правда

Ціни на цибулю на українському ринку почали зростати. Про це повідомляє аналітична платформа EastFruit. Так, на сьогоднішній день фермери пропонують цибулю до продажу в межах 18-27 грн/кг ($0,43-0,65/кг).
Це в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня. Те, що після незначного здешевлення минулого тижня відпускні ціни на неї знову почали зростати, пов’язане із помітним скороченням пропозиції в умовах сезонного виснаження запасів цибулі в українських господарствах, вважають аналітики. При цьому торговельна активність на ринку цибулі трохи прискорилася, що також сприяє зростанню цін. Більш суттєво підвищити ціни фермерам поки не вдається, оскільки покупці все частіше залишаються незадоволені.
Якість цибулі у сховищах стрімко погіршується повідомляє EastFruit. Аналітики також зазначають, що зараз цибуля в Україні вже коштує в середньому на 26% дорожче, ніж у першій декаді травня минулого року. Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що картопля на українському ринку коштує в середньому на 25% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.
Водночас вартість минулорічної картоплі на 12% нижча, ніж тиждень тому, – 15-24 грн/кг. Експерти аналітичної платформи EastFruit пов"язують зниження цін зі зменшенням попиту на картоплю як серед оптових компаній, так і серед роздрібних мереж. Тенденція до зростання цін на продовольчі товари в Україні продовжується.
За підрахунками Українського клубу аграрного бізнесу, у березні найбільше зростання цін зафіксовано в категорії овочів. Лідером серед подорожчання стали томати (+39% за місяць), що пов’язано з низькими обсягами власного виробництва та переважним імпортом із Туреччини, який останнім часом трохи скоротився. Також суттєво подорожчала морква, яка додала 30% у роздрібній ціні за місяць.
Її вартість зросла через високий рівень імпортної залежності та сезонний дефіцит вітчизняної продукції.

Додати коментар

Користувач:
email:





У бізнесі йдеться
Не про гроші, а про людей
Так що тримайтеся!

- Fin.Org.UA

Новини

10:43 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження плати за землю від фізичних осіб склали майже 163,0 млн гривень
10:43 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження плати за землю від фізичних осіб склали майже 163,0 млн гривень
10:41 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали майже 15,8 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
10:40 - Платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду держбюджету понад 4,3 млрд грн ПДФО
10:39 - Податкова соціальна пільга для одиноких матері чи батька: як отримати
10:38 - Глобальне опитування платників податків продовжується: долучайтеся!
10:37 - ДПС напрацьовує зміни до законодавства щодо податкової медіації
10:00 - Ворог поцілив по промисловій інфраструктурі в Запорізькій області
09:25 - московіяни атакували розподільчий центр Varus у Дніпрі, є загиблі
09:16 - московіяни, порушивши перимир’я Зеленського, атакували інфраструктуру Кривого Рогу
09:00 - Трамп призупинив супровід кораблів через Ормузьку протоку
09:00 - "Весела" історія: що відкрили свідчення НБУ, Мінфіну та "Сенс банку" у справі "Мідас"
08:30 - Яку роль ветерани відіграють у громадах
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 06.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 5 травня: комбінована атака московія на газовидобуток та скорочення ВВП України
20:43 - Програми прямої підтримки українців: Свириденко розповіла, скільки коштів витрачено
20:20 - Через удари московія "Нафтогаз" втратив частину видобутку – Корецький
19:40 - Незаконне збагачення: суд визначив заставу ексначальнику управління СБУ
19:10 - Нардеп Негулевський незадовго до отримання підозри від слідчих переїхав у 800-метровий маєток
18:52 - Один із найбільших НПЗ московії зупинив роботу після атаки дронів
18:25 - Канал "Рада" повернеться в телемарафон: кого обрали новим підрядником
18:20 - На тлі "зернового скандалу" ізраїльська компанія відмовилася від російського зерна
17:56 - Екскерівник Cisco в Україні став регіональним менеджером Visa у 17 країнах
17:35 - У Саудівській Аравії – найбільший з 2018 року дефіцит бюджету
17:30 - Міненерго спільно з МОН посилюють енергетичну незалежність освітніх закладів
17:30 - Мінекономіки презентувало матрицю фінансування для аграріїв: як знайти кошти на розвиток господарства
17:14 - Нацбанк показав курс долара та євро на 6 травня
16:58 - Заволодіння зерном ДПЗКУ на 60 мільйонів доларів: НАБУ і САП завершили багаторічне слідство
16:50 - Польща хоче побудувати платну трасу до Львова, а гроші збирати до свого бюджету


Більше новин