Фіцо обіцяє Путіну спробувати заблокувати відмову ЄС від російського газу

10.05.2025 15:28 | Економічна правда

Словацький прем"єр Роберт Фіцо заявив, що спробує заблокувати план REPowerEU, який передбачає відмову Євросоюзу від російського газу та інших енергоресурсів з московії. Про із посиланням на сайт Кремля повідомляє Liga.net. "Якщо буде потрібно, щоб усі 27 країн погодилися, ми використаємо право вето на заборону імпорту всіх видів енергоресурсів", сказав він під час зустрічі з Володимиром Путіним в Москві 9 травня. "Якщо буде ухвалено рішення, що голосуватимуть не одноголосно, а більшістю, тоді великі держави ухвалять своє рішення", – зауважив прем"єр. Фіцо вважає, що Євросоюз, зокрема Словаччина, не готові прожити без російських енергоносіїв. "Якщо ви вважаєте, що хтось купить паливо у Westinghouse і впровадить це в наші АЕС, то це неможливо", – пояснив він. При цьому Україна успішно експлуатує тепловидільні збірки Westinghouse з 2015 року на реакторах ВВЕР-1000, а з 2023 року – на реакторах ВВЕР-440, як у Словаччині. "Зупинка постачання газу викличе нестабільність.
При переробці нафти наші нафтохімічні заводи були налаштовані на використання якраз російської нафти, і зупинка може викликати технологічні проблеми", – додав Фіцо. Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що у рамках робочої групи, створеної за запитом Словаччини для вирішення проблем з постачанням газу після зупинки транзиту російського газу територією України, Єврокомісія шукає шляхи для диверсифікації поставок, зокрема вивчає у цьому контексті можливості Азербайджану. "Я зустрічався з прем’єр-міністром (Словаччини) Фіцо двічі протягом кількох місяців, і лише вчора спілкувався з віцепрем’єром країни.
Ми маємо робочу групу високого рівня, яка зустрічалася вже чотири рази і зустрінеться знову вже невдовзі, щоб спробувати загоїти певний негативний ефект для різних країн регіону.
Безумовно, Словаччина є однією з таких країн", – заявив єврокомісар з енергетики Ден Йоргенсен. Також повідомлялося, що попри "заморожені" енергетичні відносини Європи з московія, представники Вашингтона і Москви провели переговори щодо можливої допомоги США у відновленні продажу російського газу на європейський ринок. Після вторгнення московії в Україну у 2022 році Європа суттєво скоротила імпорт російського газу.
Через це наступного року російська компанія "Газпром" зазнала збитків у розмірі 7 млрд дол. За словами джерел, близьких до переговорів, відновлення ролі московії на європейському газовому ринку може допомогти укласти мирну угоду з президентом московія Володимиром Путіним. Раніше повідомлялося, що "Газпром" значно наростить постачання газу до Словаччини через "Турецький потік" з квітня.
Про це повідомив гендиректор словацького імпортера SPP Войтех Ференч. За його словами, обсяги постачання зростуть у кілька разів порівняно з рівнем останніх двох місяців, а не просто подвояться, як очікувалося раніше. Після припинення транзиту через Україну наприкінці 2024 року Словаччина переважно отримувала газ із Угорщини, яка постачає російське паливо через "Турецький потік".
Братислава і Будапешт домагаються відновлення транзиту через Україну, а Словаччина навіть погрожує накласти вето на допомогу ЄС Києву, якщо той не перегляне свою позицію.

Додати коментар

Користувач:
email:





Криза минає,
Ринок відновлюється,
Дивись в майбутнє.

- Fin.Org.UA

Новини

05:00 - Третя світова почалась. Поки що в економіці країн Близького Сходу
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 2 березня: ціни на нафту злетіли, частина гривень замінюється
20:45 - Киргизстан пригрозив ЄС судом, якщо блок введе санкції за реекспорт у московія
20:26 - Найбільший московитський виробник труб зупинив роботу
20:20 - В ОАЕ запускають авіарейси для "застряглих" пасажирів в обмеженому режимі
19:58 - Апеляція ВАКС залишила Галущенка під вартою
19:50 - В Індії розглядають повернення до нафти московія на тлі конфлікту навколо Ірану
19:26 - Нацбанк розповів, як бізнес оцінив діяльність у лютому
19:20 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 3 березня
19:00 - Конфлікт на Близькому Сході впливає на український агроекспорт – ЗМІ
18:50 - Фондовий ринок пішов униз: готується до довгої війни на Близькому Сході
18:39 - "Зроблено в Україні": Свириденко оголосила про нові гранти
18:30 - Протимінна діяльність та продовольча безпека: підсумки візиту делегації Мінекономіки до Сирії
18:20 - Зеленський збирає РНБО: регіонам дадуть вимоги з підготовки до наступної зими
18:12 - Міжнародні експерти почали зовнішній аудит АРМА
18:05 - Унормовані обов’язкові реквізити платіжної інструкції під час надання послуги з переказу коштів без відкриття рахунку
17:59 - Гетманцев розповів про масштабний "розквіт" контрабанди квітів в Україні
17:50 - Газ у ЄС злетів на 50% за день після атаки Ірану на Катар
17:40 - Зроблено в Україні: Мінекономіки почало приймання заявок на гранти для розвитку та відновлення переробних підприємств у 2026 році
17:35 - Уряд розширив можливості захисту для підприємств критичної інфраструктури
17:25 - Businesses Improve Their Still Guarded Expectations for Their Economic Performance – Business Outlook Survey in February
17:25 - Два іранські дрони зупинили 20% світового видобутку скрапленого газу
17:25 - Бізнес поліпшив стримані оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у лютому
17:20 - У лютому до держбюджету надійшло більше податків, ніж очікувалося – ДПС
17:19 - Між Комісією та учасниками ринку має бути синергія, а не формальний діалог, – Олексій Семенюк
17:05 - В Україні подешевшали молочні продукти: яка ціна кефіру, сметани, масла, сиру
17:03 - До уваги неприбуткових установ та організацій!
17:02 - Нацбанк посилить контроль за якістю готівки


Більше новин