Підготовка до переговорів з ЄС у сфері енергетики: проведено другу тренувальну сесію

09.05.2025 19:40 | Міністерство енергетики України

Підготовка до переговорів з ЄС у сфері енергетики: проведено другу тренувальну сесію rotai 09 травня 2025, 19:40 6-8 травня Міністерство енергетики провело другу підготовчу сесію до офіційного скринінгу українського законодавства, що є важливою частиною переговорного процесу з ЄС щодо майбутнього членства.
Захід проходив за участі представників центральних органів виконавчої влади, енергетичних компаній, а також українських та міжнародних експертів. 
Фахівці, які представлятимуть позицію України на переговорах з ЄС, презентували матеріали з аналізом стану наближення національного законодавства до близько 100 актів права ЄС, плани з їх повного впровадження, а також виклики, що існують на цьому шляху.
Охоплені сфери включали напрями газу, нафти, електроенергії, ВДЕ, ядерної енергетики, енергоефективності, транс"європейських мереж та ін. 
«Аналіз показує, що за останні роки в енергетиці  впровадження європейського законодавства досягло високого рівня.
Зараз готується декілька законопроєктів, що стосуються подальшої інтеграції ринків електроенергії, розвитку ринку відновлюваних джерел енергії, посилення незалежності Регулятора, розбудови транскордонної енергетичної інфраструктури для посилення регіональної безпеки.
Сподіваємось, що до двосторонньої зустрічі з Єврокомісією будемо мати додаткові позитивні новини у цьому напрямку, що, зокрема, справить позитивний вплив на відкриття переговорного кластеру»
, – зазначив заступник Міністра енергетики Роман Андарак. 
Під час тренувальної сесії українські фахівці надали відповіді європейським експертам щодо подальших планів з лібералізації ринків газу та електроенергії, а також виконання й подальшого оновлення Національного плану з енергетики та клімату. 
Довідково: 
Міністерство енергетики України є координатором за переговорними розділами 15 «Енергетика» та 21 «Транс’європейські мережі».
Тренувальні сесії є частиною ширшої підготовки до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією, що відбудеться 8-9 липня. 
Новини Міжнародна діяльність Новини Міністерства

Додати коментар

Користувач:
email:





Chancellor of Exchequer
Budgets, taxes, fiscal plans
Economic growth

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин