Мінекономіки створило міжнародну робочу групу з розвитку ринку страхування
09.05 18:05 | Міністерство економіки України
6 травня 2025 року Міністерство економіки України провело перше засідання міжнародної робочої групи (taskforce) з розвитку ринку страхування. В роботі групи взяли участь міжнародні донори, представники МФО, українського та міжнародного страхових ринків.
Учасники групи спільно працюватимуть над розробкою системних і водночас гнучких рішень на страховому ринку, які дозволять залучити приватні інвестиції в українську економіку, попри високі ризики, пов’язані з війною. Робоча група також слугуватиме майданчиком для обміну інформацією щодо пріоритетів уряду, потреб інвесторів, найкращих практик та існуючих інноваційних продуктів для масштабування доступу до страхових продуктів.
«Україна стане одним із найбільших інвестиційних і будівельних майданчиків світу на наступне десятиліття. Ми не можемо дозволити, щоб відсутність страхових рішень стала вузьким місцем у цьому процесі. Створення цієї Робочої групи — це практичний крок до побудови відкритого, стійкого й ефективного страхового ринку. І ми відкриті до всіх професійних пропозицій, які допоможуть ринку не просто вижити, а зростати. Для інвестора це означає одне: він отримає доступ до страхового інструменту, який дозволить заходити в Україну вже зараз», — наголосив голова робочої групи з розвитку страхового ринку, заступник міністра економіки України Андрій Телюпа,
Робоча група працює у дворівневому форматі. Core Group (стратегічна група) координує надання спільних пропозиції до регуляцій та законодавства, виносить на розгляд учасників зміни до структури та пріоритетів ініціативи. Після конференції Ukraine Recovery Conference у липні 2025 року очікувано розпочнуть роботу чотири тематичні фокус-групи (Focus Groups), які щомісяця опрацьовуватимуть технічні рішення за наступними загальними напрямами:
регуляторне середовище,
пріоритети, доступність даних і обізнаність клієнтів,
гнучкі страхові продукти,
державно-приватне партнерство.
До липня учасники планують напрацювати короткострокові рішення, які можна буде представити публічно, а до кінця 2025 року — представити більш системні рекомендації та ініціативи, а також запустити процедури змін до регуляцій та, потенційно, законодавчих змін.