В Україні зростає сегмент електромобілів: які моделі найпопулярніші

09.05.2025 17:00 | Економічна правда

Сумарний обсяг сегмента електромобілів за підсумками квітня склав 8,2 тис., що на 4,8% більше, ніж у березні, та на 22,7% більше відносно торішніх показників квітня. Про це повідомляє Інститут досліджень авторинку. Аналітики ІДА прогнозують, що цього року зростання продовжиться, оскільки основним рушієм буде те, що з 2026 року повертається повне розмитнення на електромобілі, а це потягне зростання цін на них на щонайменше 20-30%. Щодо нової податкової політики США, за словами експертів, вона насамперед становить ризики для локальних американських виробників, тому подорожчання може стати ще більшим, і зачепить авто зі США, які дуже популярні саме в сегменті електро. Щодо структури сегмента, то основу складають імпортовані електромобілі з пробігом, частка таких 57,3%, або 4704 шт (на 0,9% менше, ніж в березні, та на 40,6% більше, ніж торік). Другий за обсягами підсегмент — внутрішні перепродажі легковиків групи BEV, частка 31,6%, кількість — 2595 шт (+10,1%, –1,8%). Нові електроавто зайняли 11% у своїй групі, а у кількісному вимірі це 904 шт (+24,3%, +30,1%). На внутрішньому ринку найпопулярнішими є: Nissan Leaf (464 од.), Tesla Model 3 (273 од.), Tesla Model Y (171 од.).
Серед імпортованих електроавто з пробігом – Tesla Model Y (530 од.), Nissan Leaf (519 од.), Tesla Model 3 (464 од.). Лідером серед нових електромобілів, вперше зареєстрованих в Україні у квітні, став BYD Song Plus — 170 авто.
Друге місце посів Volkswagen ID.UNYX — 148 реєстрацій.
Третім став Audi Q4 e-tron із результатом 74 авто. Згідно з дослідженням ІДА, станом на 30 квітня в Україні (без урахування промислових електрокарів, тролейбусів та рейкових машин) парк транспорту групи BEV складає 158,6 тис.
одиниць.
Найбільше у ньому легковиків — 154,2 тис.
Вантажівок на електротязі 3,4 тис., також є кілька електробусів (6 шт.), та близько 1 тис.
одиниць мототехніки. Нагадаємо: Geely Automobile Holdings Ltd., що належить мільярдеру Лі Шуфу, готується викупити преміальний бренд електромобілів Zeekr.

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові котирування
Залежать від загального
Економічного стану.

- Fin.Org.UA

Новини

16:15 - Уряд пропонує дозволити приватизацію пошкодженого або знищеного житла
16:12 - Від фантастичних романів до реальних штурмів: історія головного інструктора "Скелі"
16:00 - Чи захистить уряд від податку на вуглець
15:56 - Уповноважений Зеленського: московія не врятує тимчасове послаблення санкцій США
15:50 - Податкова знижка за витратами на оренду житла: хто може повернути частину сплаченого ПДФО?
15:48 - До уваги ФОП – платників єдиного податку четвертої групи!
15:45 - Чи має право суб’єкт господарювання проводити розрахунки за операціями оптової торгівлі алкогольними напоями у готівковій формі?
15:45 - На Закарпатті у індустріальному парку почали будувати новий завод
15:43 - Мати студента здійснює оплату за його навчання в університеті та на військовій кафедрі цього ж університету: чи є право на податкову знижку за такими витратами?
15:42 - Подання податкової декларації з туристичного збору податковим агентом
15:41 - В які строки підзвітна особа подає Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт?
15:39 - З якого періоду припиняється подання податкової декларації екологічного податку, у разі передачі в оренду майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині звітного періоду?
15:38 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.03.2026
15:17 - Фінансова підтримка громад: внесок платників Дніпропетровщини – понад 4,3 млрд грн ПДФО
15:16 - Понад 7,4 млрд грн плати за землю вже надійшло до місцевих бюджетів
15:15 - Які пільги з ПДФО і військового збору мають фізичні особи – волонтери?
15:15 - Син екснардепа Іванющенка має елітну нерухомість у Дубаї – ЗМІ
15:13 - Яким чином платник податків отримує повідомлення про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки?
15:12 - Фізичні особи – платники плати за землю поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 76,0 млн гривень
15:09 - Туристичний збір: юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 1,5 млн гривень
15:07 - Рентна плата: за використання лісових ресурсів місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників 142,7 тис. гривень
15:06 - ПРРО – легальний і комфортний спосіб ведення бізнесу
15:05 - Після відключень інтернету в Москві зросли продажі пейджерів та паперових мап
15:00 - Інфраструктура ринків капіталу: НКЦПФР представила концепцію нового закону і обговорила її з ринком
14:56 - У "Київавтодорі" провели обшуки
14:37 - У Раді створили робочу групу для розв’язання проблем підприємств гірничодобувної галузі
14:24 - Декларування – 2026: строки сплати податкових зобов’язань
14:11 - Податковий календар на 16 березня 2026 року
14:10 - Рентна плата: до загального фонду держбюджету за видобування кам’яного вугілля платники Дніпропетровщини спрямували понад 47,4 млн гривень


Більше новин