Перший в Україні важкий дистанційний комплекс для гуманітарного розмінування «ГАРТ 5100» отримав сертифікат відповідності

09.05.2025 14:54 | Міністерство економіки України

Українська інженерна компанія XTI Engineering завершила державну сертифікацію першого вітчизняного важкого дистанційного комплексу розмінування «ГАРТ 5100». Комплекс створили для знешкодження мін і вибухонебезпечних предметів методом детонування і механічного знищення за допомогою ланцюгового молоткового агрегату або фрези.
«ГАРТ 5100» — повністю українська розробка. Усі етапи виробництва — від проєктування до складання — здійснюються в Україні. Це суттєво скорочує логістику, забезпечує швидке постачання, полегшує техобслуговування та ремонт.
«ГАРТ 5100 — це приклад того, як українські інженери створюють рішення світового рівня для подолання викликів, які постали перед Україною. Повністю вітчизняне виробництво цієї машини не лише збільшує наші спроможності в розмінуванні, а й створює додану вартість, робочі місця та стимул для розвитку українського промислового комплексу. Це — інвестиція в економіку та безпеку країни», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Висновок видав Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Машина вже готується до серійного виробництва.
Машина для розмінування  «ГАРТ 5100» має такі характеристики: Дистанційне керування — до 600 м, з можливістю збільшення радіуса дії до 1 км при використанні ретранслятора. Оснащена системою оглядових камер з широким кутом бачення. Робоча швидкість — 1,5 км/год. За один світловий день машина може розмінувати понад 2 га території Глибина обробки до 300 мм. Змінне обладнання дозволяє адаптувати техніку до різних типів ґрунтів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ризик, терпіння
Велика мудрість трейдера
Порядок збутку

- Fin.Org.UA

Новини

12:50 - McDonald's повертається в Миколаїв – Кім
12:45 - Кремль зловив нафтовий джекпот: доходи московія можуть підскочити на 70% за місяць
12:32 - ЛЕП між Румунією та Молдовою залишається відключеною через удари московія по енергетиці України
12:30 - Досудове врегулювання спору: що потрібно знати про ініціативу БЕБ
12:14 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:08 - На Львівщині будують новий комбікормовий завод
12:00 - Банки України показали актуальний курс валют на 24 березня
11:37 - У Києві судитимуть посадовця: місто 4 роки сплачувало оренду землі замість орендаря
11:30 - Південна Корея частково забороняє використання авто на тлі нафтового шоку
11:00 - Китай заборонив цінам на пальне зростати
10:50 - Війна в затоці змушує автопром панічно шукати алюміній: навіть у московія
10:42 - Фінансовій компанії відкликано ліцензії через визнання її ділової репутації небездоганною
10:20 - У Міненерго розповіли про наслідки атаки московія по енергетиці: кілька регіонів без світла
10:05 - Дрон московія влучив у приміський поїзд на Харківщині: одна людина загинула
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 24 березня
09:35 - "Це ненормально": перед заявою Трампа про Іран хтось встиг поставити на падіння нафти
09:00 - Нафта відреагувала на заперечення Іраном переговорів зі США
08:30 - Як правильно купувати РЕБи
08:00 - Стартап під ключ: ІТ-компанії освоїли новий бізнес
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 березня: обвал цін на нафту, африканський газ для України та смерть власника OnlyFans
20:40 - Львів розриває контракт з поляками щодо будівництва сміттєпереробного заводу
20:25 - URTF зібрав 2,8 мільярда доларів донорських внесків для України – Мінфін
20:00 - У Києві та окремих регіонах України – аварійні відключення
19:22 - Держстат розпочинає велике дослідження рівня життя українців
18:55 - ДТЕК та інші: хто отримає гроші від Норвегії на енергетику та постачання ліків в Україні
18:35 - Держава дофінансувала виплати одноразової допомоги для малозабезпечених
18:14 - московіяни почали масово завантажувати корейський месенджер через блокування


Більше новин