ВС скасував дозвіл на будівництво будинку у Львові: в ньому вже розкупили квартири

09.05.2025 12:45 | Економічна правда

Верховний Суд скасував рішення виконкому Львівської міськради, яке дозволяло будівництво багатоквартирного будинку на вулиці Тернопільській, 42 у Львові. Про це пише NGL.media. Таку постанову суд прийняв 1 травня у справі за позовом мешканців сусіднього будинку.
Постанова Верховного Суду є остаточною, вона уже набрала законної сили і не може бути оскаржена. Будівництвом займалося НВКП "Термінал – ЛТД", яке належить львів’янину Михайлові Мілянцю. Відповідні містобудівні умови та обмеження (МУО) для компанії "Термінал-ЛТД" виконком Львівської міськради затвердив ще у 2021 році.
Тоді ж почалося будівництво. Планувалося звести житловий будинок на 6 та 8 поверхів (63 квартири з двома комерційними спорудами). У квітні 2022 року мешканці сусіднього будинку звернулись до суду з позовом проти виконкому міськради і ТОВ НВКП "Термінал-ЛТД". Вони вимагали скасувати видані МУО, оскільки будівництво нової багатоповерхівки порушувало, зокрема, державні будівельні норми щодо допустимої щільності населення та відстаней до сусідніх будинків. Судові розгляди тривали понад три роки, справу двічі доходила до Верховного Суду, але врешті-решт мешканці домоглися свого. Вперше справа дійшла до Верховного Суду ще у 2023 році, але в 2024 році він відправив її на новий розгляд до апеляційного суду.
Вдруге Верховний Суд почав розглядати цю справу у лютому 2025 року і вже в травні вирішив скасувати рішення виконкому про затвердження МУО. Згідно з висновком Верховного Суду, заявлений компанією-забудовником намір забудови ділянки не відповідав вимогам генерального плану Львова, а тому виконком міськради не мав права видавати МУО для такого будівництва. Тим часом, поки тривала судова тяганина, двосекційну багатоповерхівку уже звели, а на сайті ЛУН вказано, що всі квартири у ще недобудованому будинку вже розпродані. "Як буде виходити з цієї ситуації компанія-забудовник і львівська мерія наразі незрозуміло", - написало видання. Нагадаємо: Волинський окружний адміністративний суд скасував дозвіл на будівництво, виданий ТОВ "Контактбудсервіс" та ТОВ "Будеволюція" на комплексну забудову житлового масиву Осокорки у Києві.
Девелопер Stolitsa Group подаватиме апеляцію.

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі гамір,
Здавалось би, все просто,
Та більше на це не сподівайсь,
Бо тут кожен крок -
Шанс на багатство чи бідність.

- Fin.Org.UA

Новини

11:45 - Внаслідок невірного заповнення реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли до відповідного рахунку у встановлені терміни: чи є відповідальність?
11:44 - Найманому працівнику нарахована заробітна плата та відпускні за поточний та майбутні періоди: визначення бази для нарахування єдиного внеску
11:43 - Виправлення показників в окремих додатках податкової декларації екологічного податку: особливості подання звітності
11:41 - Зміна статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа: за якою формою подається заява?
11:39 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
11:38 - Чи необхідно облаштовувати витратоміри-лічильники на кожному місці відпуску пального наливом з транспортного засобу?
11:37 - Про розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності
11:35 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО/ПРРО?
11:33 - Безбар’єрність у наданні послуг платникам податків
11:32 - Деякі особливості заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи
11:30 - Для осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю законодавством передбачений підвищений розмір ПСП
11:29 - Національний тиждень безбар’єрності: разом будуємо простір інклюзії і довіри
11:27 - БЕБ викрило трейдера на махінаціях з пальним: яка схема
11:26 - Податковий календар на 28 травня 2026 року
11:24 - Платники Дніпропетровщини за видобування газового конденсату спрямували до загального фонду держбюджету понад 5,8 млн грн рентної плати
11:23 - Єдиний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від юридичних осіб майже 301,9 млн гривень
11:22 - За чотири місяці надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини перевищили 16,5 млрд гривень
11:21 - Сучасна податкова грамотність – soft skill XXI століття
11:20 - Фактична перевірка діяльності кафе: до бюджету додатково надійшло 335 тис. гривень
11:20 - Після тижня тиші Ормуз знову випустив супертанкери з нафтою
11:19 - Контроль за обігом підакцизних товарів: заходи податківців Дніпропетровщини
11:15 - Фактична перевірка булочної
11:14 - Рівний доступ до послуг: як ДПС впроваджує безбар’єрність
11:13 - Деклараційна кампанія КІК: з початку року подано понад 19 тис. звітів
11:12 - Сервіс «TAX Control»: 3,5 млн грн штрафів за результатами повідомлень громадян
10:45 - Нафта відреагувала на нерви навколо відкриття Ормузької протоки
10:10 - В Ірані відновилася робота інтернету після трьох місяців блокування
09:42 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:40 - Місія МВФ почала в Києві новий перегляд програми кредитування
09:10 - московія розглядає можливість обмеження експорту дизпалива через удари по НПЗ – ЗМІ


Більше новин