Торгівля, транспорт та ІТ: яку роботу шукають українці у 2025 році

30.04.2025 19:02 | Економічна правда

Українці у 2025 році найчастіше шукають роботу сферах торгівлі та продажу, транспорту і логістики, в IT-секторі, у сфері виробництва та інженерії.
Ці ж галузі українці вважають найбільш перспективними. Про це свідчать дані опитування, яке провела платформа OLX Робота. "Активний пошук нової роботи мотивують передусім низька заробітна плата, скорочення штату, ліквідація компанії, а також зміна кар’єрного напрямку.
Зокрема близько 40% опитуваних повністю або частково змінили сферу діяльності за останні 3 роки", – йдеться у дослідженні. Інфографіка: Інфографіка: OLX Робота Очікування щодо заробітної плати є доволі високими.
Найбільш прийнятною респонденти визначили зарплату у 30-50 тис.
грн (30% опитаних), далі – 20-30 тис.
грн (29%), а 25% прагнуть більшого доходу – 50 тис.
грн і більше. За 10-20 тис.
грн готові працювати лише 13%.
Для порівняння очікувань та того, що реально готові платити: за останніми даними OLX Робота, медіанна заробітна плата запропонована роботодавцями в Україні – 22,5 тис.
грн. "Популярною практикою є пошук роботи через онлайн-платформи, зокрема OLX Робота (46%).
Така ж кількість опитаних звертається за допомогою у пошуку до знайомих (46%).
Ще один інструмент – соціальні мережі (18%), а саме: LinkedIn, Facebook, Telegram", – зазначили в OLX Робота. *Опитування OLX Робота проводилося у березні 2025 року серед 20 528 респондентів в Україні.12% респондентів – безробітні та активно шукають роботу, 6% – працевлаштовані тимчасово.
Найбільш активними у пошуку роботи є люди віком від 25 до 44 років – саме на цю вікову групу припадає 57% відповідей.
58% опитуваних – чоловіки. Читайте також: Зарплати зростають, але людей бракує: що відбувається на українському ринку праці Нагадаємо: В Україні за два роки частка вакансій для людей з інвалідністю зросла з 7% до 12%.
Серед посад для людей з інвалідністю – продавець-консультант, менеджер із продажу, водій, менеджер по роботі з клієнтами, касир, бухгалтер, прибиральниця, вантажник, оператор контакт-центру, провізор, різноробочий, кухар, охоронець.

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto craze in swing
Bitcoin and altcoins trade high
New money or bubble?

- Fin.Org.UA

Новини

09:10 - Окупований Крим та Росію атакували безпілотники: палають ТЕЦ і хімзаводи
08:30 - Як не проґавити ШІ-економіку
08:00 - IPO космічного масштабу: Маск виводить SpaceX на біржу
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.06.2026
21:00 - Новини 11 червня: удари по нафті московія, ЗАЕС на генераторах і IPO Приватбанку
20:35 - Індія заявила, що купувала російську нафту на прохання США
20:05 - Спекулянти виходять із золота: метал упав до мінімуму за пів року
19:30 - Декарбонізація економіки: Уряд затвердив Довгострокову стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року
19:25 - Ормуз "закритий", але потоки нафти через нього зросли на 50%
19:00 - На Кіровоградщині з'явиться національний природний парк «Чорний Ліс»
18:55 - Найбільше донатів за пом’якшення вироку суду – у справах про переправлення чоловіків через кордон
18:45 - 31 удар за місяць: видобуток нафти в московія впав до річного мінімуму
18:25 - Схвалено Стратегію збереження біологічного різноманіття до 2035 року
18:23 - Відновлення зруйнованих підприємств: уряд запроваджує нову кредитну програму
18:20 - Оновлені рекомендації щодо інформаційних довідок, які подаються для авторизації діяльності надавачів фінансових платіжних послуг та реєстрації платіжних систем
18:00 - Кулеба пояснив, що найчастіше заважає отримати компенсацію за знищене житло
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 12 червня
17:45 - Війна в Ірані відкинула нафтовидобуток ОПЕК на чверть століття в минуле
17:26 - Швидкісний "Інтерсіті" вперше поєднає Дніпро та Одесу
17:15 - Посилення відповідальності за порушення у сфері управління відходами: Уряд схвалив два законопроєкти
17:15 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Методики формування тарифу (ціни) на послуги оператора об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, що перебувають у державній власності»
17:15 - У Держлікслужбі розповіли, які АЗС отримали ліцензії на продаж ліків
17:07 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою створення системи водного урядування відповідно до права ЄС та принципів Організації економічного співробітництва та розвитку»
17:03 - Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою створення системи водного урядування відповідно до права ЄС та принципів Організації економічного співробітництва та розвитку»
17:00 - В Україні запускають єдину систему підтримки ВПО: що передбачає
16:45 - Європейський центробанк підняв облікову ставку вперше за майже 3 роки
16:35 - FlixBus запустив перший внутрішній маршрут з Харкова до Києва
16:23 - Трамп пояснив, за що він любить інфляцію
16:10 - У травні експорт російської нафти знову скоротився – ЗМІ
16:05 - Механізм міжнародної торгівлі скороченнями викидів парникових газів: Уряд створив правову та інституційну основу


Більше новин