На Поштовій площі в Києві відбувається незаконне захоплення ділянки – активістка

30.04.2025 15:25 | Економічна правда. Колонки

В Києві на Поштовій площі відбувається незаконне захоплення ділянки. Про це повідомила ЕП волонтерка Музею однієї нації на Поштовій площі Ольга Рутковська. "Сьогодні люди, які представились представниками Київського науково-методичного центру, прийшли з муніципальною охороною та викликали поліцію для того, щоб перебрати на себе ключі та доступ до пам’ятки "Поштова станція".
Вона була в них на балансі в 90-тих роках.
Від початку повномасштабного вторгнення з їхнього боку не відбувалось жодних дій щодо захисту та збереження цієї пам’ятки", – розповіла вона. За її словами, 9 березня 2022 року охорона генпідрядника "Альтіс" звільнила територію Поштової площі та пішла без попередження. "Ми, коли побачили цю ситуацію, то зв’язались з керівником Департаменту охорони культурної спадщини КМДА і попередили його про це.
24 березня 2022 року ми написали на департамент звернення про те, що ми беремо під опіку ці пам’ятки на підставі статті 11 Закону про охорону культурної спадщини.
З тих пір ми наглядали за цими пам’ятками", – каже Рутковська. Активістка зазначила, що цьогоріч в січні в них була зустріч з керівником цього науково-методичного центру та його колегами.
Разом вони обійшли територію та обдивились пам"ятку. "Вони на той момент хотіли зробити технічний паспорт пам’ятки, ми цьому не перешкоджали", – підкреслила вона. Рутковська повідомила, що зараз представники цього науково-методичного центру "то хочуть перенести сюди майно з іншої пам’ятки, то хочуть тут все відремонтувати та здавати в оренду, потім вони оголосили, що планують провести реставрацію". "Якщо люди знайомі і розуміють ситуацію, то є можливість зв’язатись з нами, а не приводити муніципальну охорону, поліцію і робити вигляд, що вони взагалі з нами не знайомі і нібито ми захопили будівлю", – наголосила вона. Нагадаємо: У серпні 2022 року Верховний суд заборонив будувати торговельно-розважальний центр на Поштовій площі у столиці, де було виявлено величезну кількість цінних історичних пам"яток часів Київської Русі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, they say,
But who is listening, and why,
The price of our world.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Генштаб: ЗСУ вдарили по ракетно-космічному центру "Прогрес"
17:00 - США звинуватили понад 40 країн у допомозі Китаю обходити мита
16:00 - У Приватбанку розповіли, коли повернуть списані під час збою кошти
15:00 - Розробник Claude прогнозує до $200 мільярдів виручки у 2028 році перед IPO
14:01 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання на понад 1,8 млн євро від ЄС, Данії, Великої Британії та Німеччини
14:00 - Країна без виходу до моря почала топити кораблі, щоб врятувати свою АЕС
13:00 - США поставлять десятки країн перед вибором між своїм і китайським ШІ – Reuters
11:55 - У Приватбанку виникли проблеми в роботі кількох сервісів
11:10 - В Ормузькій протоці атакували танкер ОАЕ
10:10 - Трамп заявив, що планує оголосити Ормузьку протоку територією США
08:50 - Робити сир, щоб долати стереотипи. Як на Київщині працює найбільша козина ферма України
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:37 - У Польщі звільнили директора CEO Club Ukraine
20:25 - Україна ввела санкції проти 13 суден і 28 компаній за незаконне вивезення зерна
20:00 - Новини 14 серпня: залізничникам підвищать зарплати, дефіцит продуктів заперечили
19:50 - Денис Шмигаль відвідав ключові енергетичні об’єкти Сумщини
19:45 - В Ормузькій протоці зафіксували розлив нафти розміром у 40 тисяч футбольних полів
18:50 - У чотирьох країнах Центральної Азії стався одночасний блекаут
18:25 - Низка російських регіонів знову ввела обмеження на відпуск пального
18:00 - До двох платіжних установ застосовано заходи впливу
17:50 - Київстар відключає 3G у трьох областях
17:20 - Wildberries та інші маркетплейси просять в уряду московія сотні мільярдів рублів допомоги
17:19 - Денис Шмигаль на Сумщині провів нараду щодо підготовки регіону до осінньо-зимового періоду
17:00 - До платіжної установи застосовано захід впливу
16:56 - Андрій Хоркавий: "Без боротьби з нелегалами стандарти безпеки ЄС на дорогах не запрацюють"
16:45 - Головний чорноморський покупець нафти з російських портів скоротив імпорт через удари
16:28 - Митниця використовуватиме планшети з централізованим керуванням
16:25 - Нацбанк показав, яким буде курс валют після вихідних
16:00 - Прибутки німецьких концернів зросли, але переважно за кордоном – ЗМІ


Більше новин