СБУ затримала керівництво заводу, який постачав армії браковані міни

29.04.2025 18:27 | Економічна правда. Публікації

Служба безпеки викрила організаторів схеми постачання на фронт бракованих мінометних снарядів.
Затримано гендиректора заводу на Дніпропетровщині та його першого заступника.
Про це повідомила прес-служба СБУ, передає Оборонка. "Затримано гендиректора оборонного заводу та його першого заступника, які поставили до ЗСУ партію боєприпасів, що виявилися непридатними до бойового застосування.
Крім очільників держпідприємства співробітники СБУ затримали екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу", – йдеться у заяві СБУ. Слідчі виявили, що на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для ЗСУ, яким мало поставити великі партії 120 мм мінометних пострілів. Утім для серійного виробництва снарядів завод використовував неякісні матеріали та виконував роботи з дефектом, що призвело до неспрацювання капсуля основного метального заряду та відсутності стабільної роботи всього порохового заряду. У такий спосіб організатори оборудки намагалися здешевити виробництво, щоб отримати більший прибуток із держзамовлення. До реалізації схеми керівництво заводу залучило військових представників, які мали би здійснювати контроль якості.
За матеріалами справи, військові чиновники свідомо заплющили очі на браковану партію боєприпасів і написали неправдивий звіт. Чотирьом затриманим видали підозру ч.
2 ст.
28, ч.
2 ст.
114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків).
Їм загрожує до 15 років в"язниці. Скандал із постачанням бракованих мін на фронт стався восени 2024-го року.
Тоді виявилось, що одне з оборонних підприємств відвантажило військовим десятки тисяч боєприпасів з неякісними комплектуючими, а також суттєво зірвало терміни постачання боєприпасів за контрактом із Міноборони. Раніше Мінстратегпром повідомив, що завод-виробник замінив усі браковані мінита вдосконалив їх технологію та контроль якості.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bond yields fluctuate
Interest rates affect us all
Financial balance

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Шлях до ССО: три історії про відповідальність і вибір під час війни
21:00 - Новини 19 червня: атака московія на судна у Чорному морі, справа Медведчука і Ормуз
20:45 - Ірак хоче експортувати нафту через Сирію в обхід Ормузу
20:15 - Ліс біля Буковелю на 38 мільйонів переписали під забудову: оголошено підозри
19:45 - Потоки нафти через Ормуз зросли, але нові умови Ірану тримають напругу
19:10 - Комуністична Куба готує ринкові реформи на тлі кризи та блекаутів
19:00 - Укрексімбанк повторно виставив на аукціон права вимоги до автохолдингу
18:40 - Середній оклад українських IT-топів складає 5800 доларів на місяць – дослідження
18:30 - Верховний Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ВІКТОРІЯ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:25 - Біля ключової нафтової артерії світу виявили міну
17:55 - Прокуратура зриває продаж "Ocean Plaza" – голова ФДМУ
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 22 червня
17:25 - Іран ввів нові правила проходу через Ормуз та готується брати гроші з суден – ЗМІ
17:10 - Українські удари по нафтобазах московія зірвали великі контракти – ЗМІ
17:00 - Мінекономіки удосконалює підходи до закупівель послуг з експлуатаційного утримання доріг з урахуванням принципів конкуренції та міжнародної практики
17:00 - "Українська бронетехніка" цього літа відправить на відпочинок 1413 дітей захисників України
16:55 - Зроблено в Україні: Аграрії прифронтових регіонів уперше отримали підвищену компенсацію вартості української техніки
16:30 - Зроблено в Україні: Мінекономіки виплатило понад 240 млн грн компенсації 25% вартості української агротехніки за квітневими заявками
16:30 - Чи допоможе краще законодавство зменшити корупцію
16:30 - Акції "Газпрому" обвалилися до рівнів 2008 року після зниження ставки ЦБ московії
16:10 - Посадовцям, які віддали землі під маєтки Медведчука на Закарпатті, вручили підозри
16:00 - Уряд збільшив граничну межу державної підтримки для аграріїв, які використовують меліоровані землі
15:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СТАЙЛ МАКС»
15:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ЛПГ» (Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н, Ямпільська ТГ, м. Ямпіль, вул. Дністрянська, 2/2)
15:49 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МАКТЕПЛОБУДПОСТАЧСЕРВІС» (Київська обл., Бучанський р-н, с. Королівка, вулиця Клубна, 2)
15:49 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МАКТЕПЛОБУДПОСТАЧСЕРВІС» (Київська обл., Бучанський р-н, с. Комарівка, вул. Дружби народів, буд. 6)
15:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МАКТЕПЛОБУДПОСТАЧСЕРВІС» (Київська обл., Бучанський р-н, с. Королівка, вул. Олександра Кравченка, 107А)
15:48 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МАКТЕПЛОБУДПОСТАЧСЕРВІС» (Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вулиця Варшавська, 3-Б)
15:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МАКТЕПЛОБУДПОСТАЧСЕРВІС» (Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вул. Довженка Олександра, буд. 9/А)
15:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МАКТЕПЛОБУДПОСТАЧСЕРВІС» (Київська обл., Бучанський р-н, с-ще Макарів, вулиця Сергія Корольова (кол. Гагаріна), буд. 1)


Більше новин