8 осіб підозрюють у розтраті 90 мільйонів держкоштів при закупівлі дров для ЗСУ

29.04.2025 16:25 | Економічна правда. Колонки

Бюро економічної безпеки повідомило про підозру 8 особам у розтраті понад 90 млн грн бюджетних коштів під час закупівлі дров для потреб ЗСУ. Про це повідомила пресслужба БЕБ. Встановлено, що до складу злочинної організації входили керівники квартирно-експлуатаційного управління (КЕУ), начальники паливної групи, уповноважені особи з проведення державних закупівель КЕУ, колишні керівники КЕУ та фізичні особи-підприємці. За даними слідства, фігуранти за попередніми домовленостями в рамках прямих договорів закуповували дрова для потреб підрозділів ЗСУ у Харківській та Луганській областях за значно завищеними цінами.
При цьому деякі підрядники купували паливну деревину в інших підприємців за нижчими цінами, а потім перепродавали її КЕУ. Аналітики БЕБ встановили, що за такою схемою привласнили майже 90 млн грн державних коштів. За даними слідства, 40 млн грн з цих грошей витратили на купівлю 13 автомобілів, 18 квартир в Києві, Львові, Харкові та Івано-Франківську, 42 паркомісця у Києві, Львові та Харкові, нежитлові будівлі - понад 300 квадратних метрів у Харкові, земельну ділянку площею 1,5 га у Харкові та 2 радянські раритетні авто "ГАЗ-14 "Чайка" та "ГАЗ-3102". Детективи БЕБ на підставі зібраних доказів оголосили підозри вісьмом особам.
Їм може загрожувати позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна. Щоб забезпечити відшкодування завданих державі збитків накладено арешти на їх активи орієнтовною вартістю понад 36 млн грн. Досудове розслідування триває, вирішується питання про обрання запобіжних заходів. Нагадаємо: Детективи БЕБ та запорізькі прокурори підозрюють начальника квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) у недбалому ставленні до служби, що призвело до 20-мільйонних збитків на закупівлі дров для ЗСУ.

Додати коментар

Користувач:
email:





IPOs launched
Investors eager to buy
New companies rise

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 6 липня: руйнівні атаки московія
19:55 - Макроекономічний та монетарний огляд, липень 2026 року
19:45 - Історичний поворот: Німеччина позичить 800 млрд євро на переозброєння
19:25 - Ухвалення 21-го пакета санкцій ЄС проти московії можуть відкласти на осінь – ЄП
18:50 - московіяни вбили двох працівниць "Укренерго"
18:40 - Страховик розпочав добровільний вихід із ринку шляхом виконання страхового портфеля
18:25 - московія продовжує постачати до ЄС підсанкційну деревину – ЗМІ
18:04 - Після атаки росіян призупинили будівництво ЖК "Урлівський-1" на Позняках
18:00 - Страховику розширено обсяг ліцензії на здійснення діяльності із прямого страхування
17:35 - Незадекларовані ділянки, кафе та автівки: про підозру повідомили екслісничому
17:32 - Російська нафта опустилась до ціни, що була перед війною в Ірані
17:15 - У Раді повідомили, коли можуть скасувати пільгу на міжнародні посилки
17:10 - У Криму заявили, що не можуть назвати терміни відновлення електропостачання
17:00 - Нацбанк показав курс валют на вівторок: євро падає далі
16:50 - Війна розвивається у банківську кризу в московія – розвідка ЄС
16:28 - Інтерв’ю Андрія Пишного для The Kyiv Independent про підтримку оборонно-промислового комплексу та розширення доступу оборонних компаній до фінансування
16:25 - московіяни третій день поспіль масовано атакують об’єкти Нафтогазу
16:10 - Уряд виділив додаткові 8,3 мільярда гривень на оборону: куди саме їх спрямують
16:00 - Як Комісія перевірятиме кандидатів: затверджено питання для іспиту
15:58 - Частина будинків у Києві без газу: аварійники ліквідовують наслідки обстрілу
15:50 - 17-й центр мережі ПОВЕРНЕННЯ розпочав роботу на базі медичної установи Національної гвардії
15:35 - Брати Веселі, Юра Єнакієвський та інші скандальні діячі ховаються в Монако – розслідування
15:33 - московіяни майже щодня б’ють по АЗС на Чернігівщині – голова ОВА
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.07.2026
15:06 - НАБУ та ФДМУ домоглися повернення державі будівлі в центрі Києва
14:35 - Підготовка до зими: Кличко закликає невідкладно провести засідання РНБО
14:30 - Тарас Висоцький: Для підтримки аграріїв прифронтових територій готують компенсацію втрат і нові інструменти допомоги 
14:30 - АЗС під атакою. Що робить держава та бізнес, щоб у людей було пальне
14:07 - На Київщині після удару московія відремонтували інфраструктуру, рух поїздів відновлено
14:00 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини


Більше новин