На тлі мит США: Китай ризикує незабаром залишитися без жодних запасів міді

29.04.2025 12:55 | Економічна правда

Запаси міді в Китаї можуть повністю вичерпатися вже за кілька місяців, оскільки ринок переживає "один із найсерйозніших дефіцитів в історії" на тлі побоювань запровадження мит у США. Про це пише газета Financial Times з посиланням на заяву керівників сировинної компанії Mercuria. За словами компанії, великий попит у США, де покупці поспішно закуповують мідь через можливе запровадження мит адміністрацією Трампа, втягує постачання металу до Америки з усього світу.
У результаті США вперше реально почали конкурувати з Китаєм за мідь. Як повідомив Financial Times керівник напрямку досліджень металів і гірничої справи Mercuria Ніколас Сноудон, запаси міді в Китаї стрімко зменшуються, і якщо тенденція збережеться, вони можуть вичерпатися вже до середини червня. Минулого тижня, за даними Шанхайської ф’ючерсної біржі, запаси знизилися майже на 55 тисяч тонн — до 116,8 тисячі тонн.
Це найбільше щотижневе скорочення в історії. "Це потенційно може стати одним із найпотужніших шоків дефіциту, які будь-коли переживав цей ринок", — сказав Сноудон.
Він додав, що у Китаю практично немає запасів для покриття внутрішнього попиту. Голова підрозділу металів Mercuria Костас Бінтас підтвердив: США вперше серйозно конкурують із Китаєм за поставки міді, і це може спричинити стрімке зростання цін. Крім протекціонізму США, на ринок також тисне високий внутрішній попит у Китаї та можливі у відповідь мита на імпорт мідного брухту, що також обмежить поставки. Покупці металу завозять великі обсяги міді до США напередодні потенційних мит, які можуть бути запроваджені після розслідування президента Трампа щодо "демпінгу та держпідтримки надвиробництва".
До речі, на імпорт алюмінію й сталі Трамп уже запровадив 25% мита. Запаси міді на американській біржі Comex різко зросли цього місяця, досягнувши в п’ятницю найвищого рівня з 2018 року. Причиною цього є вигідна для трейдерів різниця в цінах між біржами Нью-Йорка (Comex) та Лондона (LME), викликана побоюваннями щодо мит. Це дозволяє трейдерам купувати ф’ючерси в Лондоні й продавати в Нью-Йорку з вигодою.
У понеділок ця різниця становила майже $1200 за тонну, а в березні перевищувала $1600 — значно вище від середнього рівня. Нагадаємо: У лютому 2025 року стало відомо, що трейдери зі США масово купують мідь, алюміній і сталь на тлі мит Трампа. У березні ціна на мідь у Лондоні досягла п"ятимісячного максимуму, перевищивши 10 тисяч доларів за тонну.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, they say,
But who is listening, and why,
The price of our world.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.07.2026
14:46 - Комісія ухвалила 44 рішення: від законодавчих змін до захисту інвесторів
14:06 - У Києві та області – екстрені відключення
13:46 - московіяни поцілили у будівлю ДПС на Донеччині
13:35 - Україна визначила Виплатну агенцію, яка адмініструватиме держпідтримку аграріїв
13:00 - Кількість кораблів, що проходять Ормуз зросла у чотири рази
12:45 - БЕБ викрило чергові оборудки у будівельній сфері
12:30 - Як українцю законно придбати USDT, USDC або Bitcoin
12:29 - В московії дозволили продавати бензин стандарту 90-х років на тлі кризи
12:20 - Оновлено підходи до розрахунку нормативів достатності капіталу
12:14 - Комісія посилює контроль за IT-системами на ринках капіталу за стандартами ЄС
12:05 - Після ударів по підстанціях у Криму зупинилися приміські поїзди
11:53 - На усіх заправках Новоросійська закінчився бензин
11:42 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за червень 2026 року перераховано майже 651 млн грн
11:25 - Україна отримала ще 444 мільйони доларів на медичну реформу
11:09 - До уваги ФОПів, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним!
11:01 - День податківця: спільна праця заради фінансової стійкості держави
11:00 - Укрдержфонд призначений на виконання функцій Виплатної агенції
11:00 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях: найскладніше на Донеччині
10:59 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738»
10:54 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738»
10:38 - Спадщина чи подарунок від резидента нерезиденту: правила оподаткування та оформлення
10:27 - Леся Карнаух: За перше півріччя надходження до загального фонду державного бюджету перевищили 717,7 млрд грн
10:25 - Нафта торгується на рівні 72 доларів за барель
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 3 липня
10:00 - Держава спрямувала понад 167 млн грн агровиробникам на утримання великої рогатої худоби
09:54 - Близько 38% ветеранів залишають місце роботи за перші три місяці – дослідження
09:52 - Трудові відносини: роботодавець зобов’язаний поінформувати працівника про особливості трудової діяльності перед початком роботи
09:51 - Спадщина чи подарунок від резидента нерезиденту: правила оподаткування та оформлення
09:50 - Сервіс «Пульс»: як надати інформацію?


Більше новин