Китай та московія перехоплюють лідерство в ядерній енергетиці – Foreign Affairs

28.04.2025 14:59 | Економічна правда

Китай і московія перехоплюють лідерство в ядерній енергетиці у США, розширюючи свої внутрішні потужності, а також експортуючи ядерні технології та будуючи атомні електростанції в різних країнах з економікою, що розвивається. Про це пише видання Foreign Affairs. "Атомна енергетика довгий час вважалася ризикованою через серйозні аварії та перевитрати бюджету, що перешкоджало її широкомасштабному впровадженню. Але протягом останнього десятиліття ядерна енергетика повертається завдяки розробці малих модульних реакторів", - пише Foreign Affairs. Видання також зазначає, що наразі московія лідирує в світі з будівництва атомних електростанцій. Її державна атомна енергетична корпорація "Росатом" будує шість нових внутрішніх реакторів і допомагає будувати 19 реакторів у шести зарубіжних країнах.
Зокрема, в Конго та Узбекистані. Тим часом за останні десять років Китай підписав контракти на допомогу в будівництві дев’яти реакторів у чотирьох країнах, зберігаючи безпрецедентні темпи розширення своєї вітчизняної атомної промисловості. "Сполучені Штати колись домінували у розвитку ядерних технологій.
Але приблизно з 1970-х років вона поступилася лідерством через спротив громадськості, зростання витрат і проблеми з регулюванням", - Foreign Affairs. Зазначається, що Китай і московія вже використовують свої інвестиції в ядерну енергетику за кордоном, щоб поглибити свій економічний і політичний вплив на країни, які купують їхні технології. Нагадаємо: Держрада КРН схвалила будівництво ще 10 атомних реакторів до 30 з тих, які вже будуються. московія домовилася про постачання до Ірану 55 мільярдів кубометрів газу на рік і зобов"язалася фінансувати будівництво нової атомної електростанції в країні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Досягнення ринку,
Нові технології й ідеї,
Інвестиції й розвиток.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 11 червня: удари по нафті московія, ЗАЕС на генераторах і IPO Приватбанку
20:35 - Індія заявила, що купувала російську нафту на прохання США
20:05 - Спекулянти виходять із золота: метал упав до мінімуму за пів року
19:30 - Декарбонізація економіки: Уряд затвердив Довгострокову стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року
19:25 - Ормуз "закритий", але потоки нафти через нього зросли на 50%
19:00 - На Кіровоградщині з'явиться національний природний парк «Чорний Ліс»
18:55 - Найбільше донатів за пом’якшення вироку суду – у справах про переправлення чоловіків через кордон
18:45 - 31 удар за місяць: видобуток нафти в московія впав до річного мінімуму
18:25 - Схвалено Стратегію збереження біологічного різноманіття до 2035 року
18:23 - Відновлення зруйнованих підприємств: уряд запроваджує нову кредитну програму
18:20 - Оновлені рекомендації щодо інформаційних довідок, які подаються для авторизації діяльності надавачів фінансових платіжних послуг та реєстрації платіжних систем
18:00 - Кулеба пояснив, що найчастіше заважає отримати компенсацію за знищене житло
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 12 червня
17:45 - Війна в Ірані відкинула нафтовидобуток ОПЕК на чверть століття в минуле
17:26 - Швидкісний "Інтерсіті" вперше поєднає Дніпро та Одесу
17:15 - Посилення відповідальності за порушення у сфері управління відходами: Уряд схвалив два законопроєкти
17:15 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Методики формування тарифу (ціни) на послуги оператора об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, що перебувають у державній власності»
17:15 - У Держлікслужбі розповіли, які АЗС отримали ліцензії на продаж ліків
17:07 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою створення системи водного урядування відповідно до права ЄС та принципів Організації економічного співробітництва та розвитку»
17:03 - Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою створення системи водного урядування відповідно до права ЄС та принципів Організації економічного співробітництва та розвитку»
17:00 - В Україні запускають єдину систему підтримки ВПО: що передбачає
16:45 - Європейський центробанк підняв облікову ставку вперше за майже 3 роки
16:35 - FlixBus запустив перший внутрішній маршрут з Харкова до Києва
16:23 - Трамп пояснив, за що він любить інфляцію
16:10 - У травні експорт російської нафти знову скоротився – ЗМІ
16:05 - Механізм міжнародної торгівлі скороченнями викидів парникових газів: Уряд створив правову та інституційну основу
16:00 - Як геополітика ламає логістичні ланцюги
15:56 - НБУ повідомив, коли Приватбанк може вийти на IPO
15:38 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «РУУККІ УКРАЇНА» (Київська обл., Бучанський р-н, с. Копилів, вул. Індустріальна, буд. 4)
15:38 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «БЕЙКЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНА» (Полтавська область, Полтавський район, в межах адміністративного підпорядкування Скороходівської селищної громади)


Більше новин