Мита Трампа можуть допомогти українському експорту – НБУ

25.04.2025 17:27 | Економічна правда

НБУ прогнозує, що запроваджені США мита проти України у 10% на тлі обмежень щодо інших країн можуть позитивно вплинути на експорт. Про це йдеться у інфляційному звіті НБУ за квітень 2025 року. "Це (Базове мито 10% проти України) створює певні конкурентні переваги в традиціиних категоріях експорту, зокрема продовольстві. Крім того, потенціине запровадження краінами – ОТП США тарифів у відповідь створить передумови для розширення присутності Украіни на вже наявних ринках, зокрема ЄС і Китаю, та виходу на нові", – йдеться у повідомленні НБУ. Окрім цього, як повідомлють у НБУ, в результаті змін у митній політиці, що були спрямовані проти Китаю та деяких країн Азії, основне зростання мит у США припало не на сільськогосподарську продукцію, як зазвичай, а на споживчі й промислові товари. Це дало змогу українським експортерам скористатися новими можливостями: у ключових для України категоріях з дефіцитним торговим балансом зі США українська продукція отримала перевагу завдяки нижчим митам. Зокрема, для чавуну, соняшникової олії, мідних профілів, меду та яблучного соку різниця в тарифах порівняно з іншими країнами-експортерами не перевищувала 9 відсоткових пунктів.
Водночас для деяких видів меблів (крім металевих) та електронагрівальних приладів розрив у ставках сягав 30 пунктів, що значно посилило позиції українських виробників на американському ринку. Нагадаємо: Національний банк поліпшив прогноз зростання цін на паливо до рівня 1,2% до кінця року завдяки здешевленню нафти.

Додати коментар

Користувач:
email:





World Economic
Forum in Davos, Switzerland
Where the rich converse

- Fin.Org.UA

Новини

15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?
14:54 - До уваги платників екологічного податку!
14:53 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав суми неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (в т.ч. за рішенням суду) за невиконання договорів: чи є дохід?
14:51 - Чи потрібно ФОП повторно подавати Заяву за ф. № 20-ОПП у разі зміни прізвища?
14:51 - Які документи необхідно подати до контролюючих органів у разі виникнення змін в облікових даних СГ?
14:49 - ФОП – платник єдиного податку придбаває сільськогосподарську продукцію у фізичної особи: як оформити?
14:48 - Транспортний податок: від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 6,8 млн гривень
14:46 - Дніпропетровщина: за видобування нафти платники рентної плати сплатили до місцевих бюджетів понад 2,3 млн гривень
14:45 - Від платників Дніпропетровщини надходження ПДФО до загального фонду держбюджету перевищили 8,0 млрд гривень
14:42 - Дніпропетровщина: про ветеранське підприємництво, безбар’єрність та податкові сервіси під час зустрічі з платниками Славгородської громади
14:41 - Податківці Дніпропетровщини – про ризики «дроблення бізнесу» та чесну конкуренцію
14:40 - ВПО можуть отримати податкову знижку за витрати на оренду житла: які документи необхідні
14:39 - Леся Карнаух: Громади мають активніше працювати над розширенням бази оподаткування – це додаткові ресурси для розвитку
14:35 - Світ може зіткнутися з хвилею продовольчої інфляції – FAO
14:00 - Норвегія надала двом регіонам України енергетичне обладнання
14:00 - Коли в Україні з’явиться регулювання віртуальних активів?
14:00 - PUMA оцінила втрати внаслідок знищення Росією її складських запасів
13:55 - Іран збереже широкий контроль над Ормузькою протокою за угодою з Оманом – ЗМІ
13:36 - На повернення світла херсонцям знадобиться кілька днів – голова ОВА
13:10 - Британці ухвалили новий пакет санкцій проти московії: хто потрапив до нього
13:02 - Алекс Кім, SVT Products GmbH: Задача сучасної пожежної безпеки – зберегти працездатність об’єкта
12:50 - Китай нарощує імпорт нафти московія через проблеми з Близьким Сходом
12:30 - Полтавському ГЗК загрожує податковий штраф на 35 мільярдів
12:27 - Які документи та в які строки подаються фізособою до контролюючого органу для отримання пільги щодо сплати земельного податку?
12:24 - ФОП – платник єдиного податку надає послуги за договорами доручення: чи застосовується РРО/ППРО?
12:23 - Податкову знижку за минулорічними витратами можна отримати до кінця поточного року
12:23 - Україна має пакет пропозицій для азербайджанських партнерів – Сибіга
12:22 - Леся Карнаух: Громади мають активніше працювати над розширенням бази оподаткування – це додаткові ресурси для розвитку


Більше новин