Нацбанк поліпшив прогноз зростання цін на пальне в 2025 році

25.04.2025 15:20 | Економічна правда. Публікації

Національний банк поліпшив прогноз зростання цін на паливо до рівня 1,2% до кінця року завдяки здешевленню нафти. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" НБУ. За даними регулятора, зростання цін на паливо прискорилося до 9.9% р/р у березні порівняно з 4.8% р/р у грудні 2024 року.
Така динаміка визначалася, зокрема, черговим етапом підвищення акцизів і високою волатильністю цін на світових сировинних ринках.
Також раннєпотепління та початок весняно-польових робіт також дещо пожвавили попит на пальне в березні. Крім цього, підвищенню цін на пальне сприяли ефекти від березневого послаблення обмінного курсу гривні до євро. Однак загалом подорожчання пального виявилося нижчим, ніж очікувалося.
Цьому, зокрема, сприяли достатність запасів та оптимізація логістики імпортних поставок.
Наприкінці березня роздрібні ціни на паливо знизилися слідом за оптовими завдяки зменшенню вартості сировини. "У середньостроковій перспективі зниження світових цін на нафту частково компенсує подальше збільшення акцизного навантаження.
Це забезпечуватиме помірні темпи зростання цін на пальне (менше ніж 5%) на прогнозному горизонті", - йдеться у звіті. Читайте також: Бензин в Україні почнуть змішувати зі спиртом.
Що буде з цінами та чи нашкодить це авто? Нагадаємо: На українських АЗС ціни на бензин і дизпаливо минулого тижня (з 14 по 22 квітня) продовжили знижуватися, водночас ця тенденція призупиняється.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Інвестиції приносять,
Багатство розквітає.

- Fin.Org.UA

Новини

06:00 - "Знала Арахамію ще до війни". Нова очільниця Мінцифри про те, хто її призначив на посаду, зміни в "Дії" та національний ШІ
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:35 - НБУ пом’якшив валютні вимоги: які зміни для юросіб та фінустанов
22:23 - НБУ пом'якшив валютні вимоги для українців за кордоном
21:15 - НБУ впроваджує пакет пом’якшення валютних обмежень з основним фокусом на підтримці населення
20:00 - Новини 10 серпня: московія прагне зірвати український експорт
19:40 - Компанія з Відня постачала комплектуючі для російської армії
19:19 - У липні видобуток нафти в ОПЕК зростав завдяки країнам Перської затоки
19:05 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про застосування до АТ "МІБ" письмового застереження за порушення у сфері фінмоніторингу
18:50 - У Тобольську БпЛА атакували найбільший нафтохімічний комплекс московія – російські ЗМІ
18:18 - Intel планує продаж акцій на 15 мільярдів доларів
18:12 - ПриватБанк першим на ринку анонсував сервіс підписок: які вигоди отримають клієнти
17:50 - У податківця можуть відібрати "мамине" авто за 2,2 мільйона гривень
17:28 - У Чернівцях заборонили прокат електросамокатів: яка причина
17:16 - Російські Геленджик та Новоросійськ залишились без світла через загрозу дронів
17:15 - У Севастополі знову продаватимуть паливо лише за QR-кодами
16:53 - Мільярдні збитки: генпрокурор розповів про масштаби оборонної корупції
16:37 - У ДТП загинула топ-менеджерка мережі магазинів Eva
16:10 - Україна вперше змінила прогноз експорту зерна через блокаду портів: наскільки він впав
16:00 - "Не можна сидіти" і "мінус 500 грн за запізнення". Коли вимоги роботодавців порушують права людини
15:44 - Кількість зупинених податкових накладних скоротилася майже в 5 разів
15:44 - У Мінрозвитку оцінили готовність житла та інфраструктури до зими
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.08.2026
15:15 - Укрпошта почала торгувати електронікою
15:05 - Держстат: інфляція у липні зросла до 0,3%, у річному вимірі – 7,7%
14:30 - Що буде з 372 мільйони криптоактивів, які передані АРМА?
14:22 - Туреччина стала "притримувати" прохід через Дарданелли для деяких суден – ЗМІ
14:00 - У КМДА прозвітували про стан виконання Плану стійкості Києва


Більше новин