В Польщі стартувала програма підтримки бізнесів, які будуть відбудовувати Україну

25.04.2025 12:10 | Економічна правда

В Польщі стартувала державна програма пільгового кредитування "Кредит для участі у відбудові України". Про це повідомляє Міністерство економіки України. Йдеться про щонайменше 250 млн злотих або приблизно 58,25 млн євро для польських компаній, які інвестують та реалізують бізнес-проєкти в Україні. За умовами програми, максимальна сума кредиту на підприємство – 10 млн злотих (2,33 млн євро), процентна ставка – 2%, а термін погашення – 12 років.
Заявки почали приймати три компанії-партнери польського Bank Gospodarstwa Krajowego. Кошти можуть бути використані на: транспортування, зберігання та логістику товарів і послуг для населення та будівельних матеріалів, техніки, технологій та інших ресурсів, необхідних для реалізації проєкту; розвиток ресурсів підприємства з метою участі у реконструкції та розширенні інфраструктури України (включаючи автомобільні дороги, залізниці, енергетику, водопостачання, громадське та житлове будівництво); підготовку техніко-економічного обґрунтування, дослідження та інвестиційні проєкти; фінансування діяльності медичних компаній, включаючи виробництво таких продуктів, як протези та перев"язувальні матеріали, призначені для України; імпорт послуг та продукції від контрагентів з України; надання товарів та послуг компаніям, які беруть участь у відбудові економіки України, безпосередньо супроводжуючи їх діяльність. Крім того, можна фінансувати придбання нерухомості в Польщі, якщо це тісно пов’язане з метою інвестиції, напр.
будівництво складу, фабрики, цеху або заводу.
Для деяких галузей та інвестицій надаються додаткові преференції. Нагадаємо: Минулого року суттєва частка передбачених коштів на відбудову не була витрачена.

Додати коментар

Користувач:
email:





Збільшує банк ставки,
Інфляція зростає –
Відчуваєм враз

- Fin.Org.UA

Новини

17:08 - 2,5 мільйона гривень збитків "Укрзалізниці" на закупках: справу скерували до суду
17:00 - Варшава передала Києву ще партію генераторів
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 4 лютого
16:51 - Майнові податки: хто є платниками?
16:49 - Чи є базою нарахування єдиного внеску компенсація, нарахована роботодавцем працівнику, за невикористані щорічні відпустки?
16:48 - Земельні ділянки, за які юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи звільняються від сплати земельного податку
16:45 - Строки сплати транспортного податку
16:43 - Подання фізичною особою – платником податків інформації про податкову адресу (місце проживання)
16:42 - Послуги, що надаються Контакт-центром ДПС, порядок їх отримання платниками податків
16:41 - Засідання Комісії
16:41 - Порядок обчислення для фізичних осіб податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для житлової нерухомості
16:40 - Платники Дніпропетровщини сплатили до державного бюджету майже 5,4 млрд гривень
16:38 - На Дніпропетровщині початок 2026 року позначився позитивною динамікою надходжень до бюджетів та державних цільових фондів
16:35 - Дайджест «Події тижня»
16:34 - Відкрита комунікація та партнерство податківців Дніпропетровщини під час спілкування з платниками
16:32 - Податкові повідомлення-рішення: оновлено порядок надіслання платникам
16:31 - CRM у 2026 році: ДПС та радники МВФ узгодили першочергові кроки системного впровадження
16:30 - Українці тримають у банках 1,6 мільярда гривень – ФГВФО
16:30 - Як бізнес вчиться працювати без світла
16:30 - Обстріл московія пошкодив транспортну інфраструктуру Києва
16:29 - Фахівці ДПС вдосконалюють навички ризик-орієнтованого аудиту за міжнародними стандартами
16:28 - Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації
16:27 - У січні до загального фонду держбюджету надійшло 79,4 млрд грн податків та зборів
16:07 - Не домовились: "Метінвест" припинив переговори з власниками євробондів про їх пролонгацію
16:01 - Економіка вичерпала можливості збільшувати податкові надходження – Гетманцев
15:57 - У 2025 році держава підтримала несировинний експорт на 10,4 мільярда гривень
15:35 - Енергетики ДТЕК потрапили під обстріл на Донеччині, є поранений
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.02.2026
15:26 - НБУ повідомив про залишок на рахунку для потреб оборони: скільки грошей надійшло у січні
15:20 - Гетманцев: Це абсолютна аномалія, коли у війну збільшується кількість ФОПів


Більше новин