У Monobank зміниться структура власності: кому він належатиме?

24.04.2025 22:51 | Економічна правда

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив кіпрській компанії Crestline Limited отримати контроль над ТОВ "Фінтех Бенд", яке є розробником і технологічним оператором Monobank, що здійснює всі банківські операції на базі Універсал Банку. Про це йдеться в рішенні АМКУ. У коментарі ЕП співзасновник банку Олег Гороховський зазначив, що він разом із Михайлом Рогальським збільшили свої частки в "Фінтех Бенді" через Crestline Limited.
Суму угоди не розкривають, але уточнюють, що вона була узгоджена всіма сторонами. Згідно з даними YouControl, основні частки у ТОВ "Фінтех Бенд" наразі належать колишнім керівникам "Приватбанку" – Олегу Гороховському та Михайлу Рогальському.
Кожен із них володіє 31,96% напряму та ще 5,24% – через посередників.
Також серед співвласників – Євгенія Кривенко та кіпрська компанія Nisets Limited (по 14%), а Дар’я Букрєєва має 8%. За повідомленням "Interfax Україна", Crestline Limited також володіє 2,784% в іншій компанії з Дніпра - ТОВ "ЕЙСІ ДІСІ Процесинг", яка на 93,351% належить "Фінтех Бенд".
У ній міноритарними власниками також виступають Гороховський, Рогальський і Кривенко – по 1,082%, а також Букрєєва – 0,618%.
Бенефіціарами в цій компанії названі Гороховський і Рогальський, опосередкована участь яких, крім прямої, становить по 36,13%. Він також повідомив, що майбутні зміни у складі акціонерів відбуваються в межах стратегії розвитку компанії.
Зокрема, поява кіпрських компаній Crestline та Nisets – це нормальна міжнародна практика, яка використовується для зручності корпоративного управління.
Обидві структури зареєстровані як податкові резиденти України та сплачують усі податки тут, що підтверджується даними з реєстрів. "Компанія продовжить працювати у звичному режимі.
Наш фокус залишається на розвитку Monobank, екосистеми "Моно" та інноваціях у фінтеху й електронній комерції", – додав Гороховський. Нагадаємо: У 2024 році виторг Фінтех бенд зменшився у півтора раза до 3,71 млрд грн.
Ще помітніше скоротились прибутки: у 2,7 раза, до 1,15 млрд грн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові мрії
Можуть стати реальністю,
Тільки не забувай.

- Fin.Org.UA

Новини

10:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:50 - Взяття на облік як платника єдиного внеску члена фермерського господарства, який не належить до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах
10:49 - На акцизному складі наявні залишки пального: як змінити розпорядника?
10:48 - Внаслідок невірного заповнення реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли до відповідного рахунку у встановлені терміни: що з відповідальністю?
10:46 - Як в податковій декларації екологічного податку з позначкою «уточнююча» виправляються показники раніше поданої декларації, в якій виявлено помилки?
10:45 - Яку інформацію передають платники, які використовують ПРРО, до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку?
10:43 - ОСББ здійснює управлінські функції щодо багатоквартирного будинку: чи необхідно подавати Заяву за формою № 20-ОПП?
10:42 - Чи передбачені пільги щодо сплати збору за місця для паркування транспортних засобів?
10:41 - Деякі особливості заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи
10:39 - Про особливості заповнення додатка «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання» до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
10:38 - Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не включається до оподатковуваного доходу платника ПДФО?
10:38 - Учні 10–12 класів зможуть вивчати фінансову грамотність і підприємництво за модельними програмами Національного банку
10:36 - Внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю: на який рахунок платити?
10:35 - Сплата бюджетних/небюджетних платежів: правила заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
10:33 - Податковий календар на 15 червня 2026 року
10:32 - Екологічний податок: платники Дніпропетровської області сплатили до загального фонду держбюджету понад 134,2 млн гривень
10:31 - Від платників рентної плати за видобування кам’яного вугілля до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 42,5 млн гривень
10:29 - Для підтримки фінансової стійкості регіону платники спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 3,5 млрд грн плати за землю
10:28 - Податкова служба та бізнес: у фокусі уваги – проведення перевірок
10:27 - Податкова служба Дніпропетровщини та територіальні громади об’єднують зусилля для підвищення ефективності адміністрування туристичного збору
10:26 - Стан розрахунків з бюджетом: як отримати витяг
10:24 - ДПС напрацювала законопроєкт про податкову медіацію: частину спорів бізнес і податкова зможуть вирішувати без суду
09:10 - Окупований Крим та Росію атакували безпілотники: палають ТЕЦ і хімзаводи
08:30 - Як не проґавити ШІ-економіку
08:00 - IPO космічного масштабу: Маск виводить SpaceX на біржу
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.06.2026
21:00 - Новини 11 червня: удари по нафті московія, ЗАЕС на генераторах і IPO Приватбанку
20:35 - Індія заявила, що купувала російську нафту на прохання США
20:05 - Спекулянти виходять із золота: метал упав до мінімуму за пів року
19:30 - Декарбонізація економіки: Уряд затвердив Довгострокову стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року


Більше новин