Колишній партнер Apple і Tesla з Білорусі постачав військове обладнання армії московія – ЗМІ

24.04.2025 19:53 | Економічна правда. Колонки

Білоруський холдинг Izovac та пов’язані з ним компанії з лютого 2022 до липня 2024 року поставили до московія оптичні компоненти й обладнання на $200 млн: їхню продукцію раніше купували Apple, Samsung, LG і Tesla. Про це повідомляють журналісти "Радіо Свобода". Зазначається, що мова йде про товари як власного виробництва, так і західного, перепродаж яких до московії заборонений санкціями.
Отримали цю продукцію оборонні підприємства з групи "Ростеху", найбільшого виробника зброї московія. Згідно з даними митної й податкової баз московії, щонайменше 30 компаній військово-промислового комплексу московія, зокрема "Ростеху", були клієнтами білоруської Izovaс й однієї з її дочірніх фірм InterNanoTekhnologii з 2022-го по 2024-й роки.
22 з цих компаній – наразі під санкціями. "Це – переважно виробники осколково-фугасних снарядів, систем управління вогнем для танків і літаків, розвідувальних комплексів, безпілотників і бойової авіоніки", - йдеться у розслідуванні. Білоруський технологічний холдинг Izovac та пов’язана з ним InterNanoTekhnologii можуть опинитися під санкціями Заходу одразу з двох причин: постачання в Росію заборонених товарів і співпраця з уже підсанкційними московитськими оборонними підприємствами. Серед таких - "НМ-Тех", яка з 2022 року під санкціями США та ЄС і з 2024 року офіційно виробляє зброю та боєприпаси.
Вона отримала товарів майже на $6 млн від білоруської "Ізатек-М" - компанії в структурі Izovac. Більшість із цих товарів подвійного призначення, зокрема американське обладнання для виробництва дефіцитних у московія мікросхем. Обладнання потрапило до московії через схему з Китаєм: гонконзька Smart Kit продала установку через російську "Инжиниринг групп", а та - білоруській "Ізатек-М", яка передала її "НМ-Тех". За 2022–2023 роки "Инжиниринг групп" отримала від "НМ-Тех" понад $100 млн і виконала військових контрактів на $181 млн, зокрема для підприємств, пов’язаних із розробкою ракет "Калібр". Izovac раніше постачав продукцію Apple, Tesla, Samsung і LG.
Попри приватну форму власності, діяльність холдингу може вказувати на лояльність до режиму Лукашенка та його співпрацю з Кремлем. Нагадаємо: У Кремлі планують використовувати конфісковану компанію США для забезпечення армії продуктами харчування.

Додати коментар

Користувач:
email:





Dancing figures, bids,
A financial orchestra,
Money in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Китай і США домовилися про взаємне зниження мит
17:00 - Дрон атакував ядерний об'єкт в ОАЕ
15:35 - Один із ключових у московії виробників деталей для дронів та ракет оголошує банкрутство
14:50 - Іранські танкери продовжують ходити через Ормуз попри блокаду США – ЗМІ
14:00 - Суд відібрав у товариства мисливців і рибалок великі угіддя у заказнику на Вінничині
13:25 - "Розстріляне відродження": Нацбанк увів в обіг дві нові пам’ятні монети
12:51 - НПЗ, "Елма": по яких підприємствах вдарили дрони під час масштабної атаки на Москву і область
11:58 - Один з лідерів авторинку України хоче купити приміщення в інноваційному парку UNIT.City
10:59 - Суд наказав компанії Ахметова заплатити "Укренерго" 15 мільйонів боргу
10:00 - Кулеба озвучив масштаб непрацюючих підприємств на прифронтових територіях
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 17.05.2026
18:00 - Проти Amazon подали позов за відмову відшкодувати витрати, пов’язані з митами Трампа
17:07 - США не продовжували дозвіл на купівлю російської нафти
16:02 - Суд зобов'язав московія заплатити компанії 26 мільйонів за упущену вигоду щодо вітропарків
15:01 - OpenAI надасть доступ до ChatGPT+ для усіх мальтійців після угоди з урядом
14:00 - Китайська телекомпанія придбала права на трансляцію ЧС-2026 за $60 мільйонів
13:40 - Експорт нафти Іраком впав у 9 разів через Ормуз
12:30 - Танкери ОАЕ з газом зникають біля Ормузу і спливають уже за протокою
11:20 - Трамп заявив, що Сі згоден: Іран має відкрити Ормуз
10:10 - Куба вирішила вдвічі підняти ціни на пальне на закритих заправках
10:00 - Щотижневий дайджест
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 15 травня: прискорення будівництва нафтопроводу в обхід Ормузу та масштабний удар по вейпах
20:42 - Москва вимагає у бельгійського депозитарія 249 мільярдів доларів за заморожені активи
20:23 - На Запоріжжі викрили масштабну земельну схему
19:40 - До Ради подано два проєкти Антикорупційної стратегії
19:34 - Російські ракети, що атакували Київ, мали понад 100 комплектуючих з Заходу – FT
19:05 - Уряд спростив отримання держпідтримки для сімей з дітьми
18:59 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за І квартал 2026 року


Більше новин