Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору

24.04.2025 20:17 | Міністерство енергетики України

Україна і Швеція поглиблюють співпрацю для відновлення та «зеленої» трансформації енергосектору ludmila.petrovska 24 квітня 2025, 20:17 Україна і Швеція поглиблюватимуть співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.
Про це йшлося під час зустрічі заступників міністра енергетики України Миколи Колісника і Олександра Павліченка з міністром міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджаміном Дузою та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Швеція в Україні Мартіном Обергом.
«Створення стійкої енергосистеми, яка відповідатиме вимогам Європейського Союзу щодо “зеленої” трансформації, — одне з наших ключових завдань.
Швеція, як лідер у сфері зеленої енергетики та інновацій, є для нас надзвичайно важливим партнером.
Разом ми будуємо енергетичну систему майбутнього — чисту, стійку та конкурентоспроможну»
, - наголосив Микола Колісник.
Заступник міністра зазначив, що важливу роль в енергетичному міксі України відіграє чиста атомна енергетика.
Україна і Швеція вже мають значні досягнення у співпраці у цій галузі, зокрема завдяки спільній розробці українських фахівців «Енергоатому» разом із спеціалістами компанії Westinghouse у Швеції та розвитку газогенерації за технологіями Siemens energy. 
Також українська сторона подякувала Швеції за допомогу, що надається українському енергосектору у вигляді обладнання для розбудови розподіленої генерації, зокрема газових установок.
Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала зі Швеції 246 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою понад 2 273 тонни.
Крім того, Швеція є одним із найбільших донорів Фонду підтримки енергетики України, надавши до нього понад 139 мільйонів євро.
Микола Колісник і Олександр Павліченко разом з Бенджаміном Дузою також взяли участь у роботі бізнес-форуму «Україна-Швеція: стале партнерство для зеленого відновлення».
Під час заходу обговорювалися напрямки співпраці між приватними компаніями обох країн щодо реалізації проєктів із “зеленої” трансформації України, залучення інноваційного досвіду Швеції у сфері енергетичної стійкості та сталих технологій до процесу відбудови інфраструктури України з урахуванням кліматичних викликів та принципів ефективного використання ресурсів.
Новини Новини Міністерства Міжнародна діяльність Міжнародна допомога Відновлення і відбудова Зелена енергетика

Додати коментар

Користувач:
email:





Money, a fickle friend,
Worshiped, chased, gained, lost, then
Found and lost again.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:35 - НБУ пом’якшив валютні вимоги: які зміни для юросіб та фінустанов
22:23 - НБУ пом'якшив валютні вимоги для українців за кордоном
21:15 - НБУ впроваджує пакет пом’якшення валютних обмежень з основним фокусом на підтримці населення
20:00 - Новини 10 серпня: московія прагне зірвати український експорт
19:40 - Компанія з Відня постачала комплектуючі для російської армії
19:19 - У липні видобуток нафти в ОПЕК зростав завдяки країнам Перської затоки
19:05 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про застосування до АТ "МІБ" письмового застереження за порушення у сфері фінмоніторингу
18:50 - У Тобольську БпЛА атакували найбільший нафтохімічний комплекс московія – російські ЗМІ
18:18 - Intel планує продаж акцій на 15 мільярдів доларів
18:12 - ПриватБанк першим на ринку анонсував сервіс підписок: які вигоди отримають клієнти
17:50 - У податківця можуть відібрати "мамине" авто за 2,2 мільйона гривень
17:28 - У Чернівцях заборонили прокат електросамокатів: яка причина
17:16 - Російські Геленджик та Новоросійськ залишились без світла через загрозу дронів
17:15 - У Севастополі знову продаватимуть паливо лише за QR-кодами
16:53 - Мільярдні збитки: генпрокурор розповів про масштаби оборонної корупції
16:37 - У ДТП загинула топ-менеджерка мережі магазинів Eva
16:10 - Україна вперше змінила прогноз експорту зерна через блокаду портів: наскільки він впав
16:00 - "Не можна сидіти" і "мінус 500 грн за запізнення". Коли вимоги роботодавців порушують права людини
15:44 - Кількість зупинених податкових накладних скоротилася майже в 5 разів
15:44 - У Мінрозвитку оцінили готовність житла та інфраструктури до зими
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.08.2026
15:15 - Укрпошта почала торгувати електронікою
15:05 - Держстат: інфляція у липні зросла до 0,3%, у річному вимірі – 7,7%
14:30 - Що буде з 372 мільйони криптоактивів, які передані АРМА?
14:22 - Туреччина стала "притримувати" прохід через Дарданелли для деяких суден – ЗМІ
14:00 - У КМДА прозвітували про стан виконання Плану стійкості Києва
13:51 - Звернення громадян: податківці Дніпропетровщини з початку року отримали від платників 773 заяви


Більше новин