Економіка Німеччини вирішила відпочити: прогноз зростання на 2025 рік – нульовий

24.04.2025 18:31 | Економічна правда

Німеччина переглянула свій економічний прогноз на 2025 рік — тепер уряд очікує нульове зростання, тоді як раніше прогнозувалося зростання ВВП на 0,3%. Про це повідомляє газета Financial Times. Причиною такого перегляду є удар по промисловості, яка залежить від експорту, через торговельні війни президента США Дональда Трампа, пише газета. Це найглибше економічне падіння країни з часів Другої світової війни.
ВВП Німеччини зменшився на 0,2% у 2024 році та на 0,3% у 2023-му. Фрідріх Мерц, який стане новим канцлером у наступному місяці, пообіцяв пожвавити економіку коштом збільшення державних витрат на інфраструктуру та оборону (користуючись боргом), а також через податкові пільги для бізнесу й дерегуляцію. Аналітики вважають, що ці заходи можуть покращити економічні перспективи у довгостроковій перспективі.
Але митні тарифи Трампа вже зараз створюють серйозні проблеми для експортно-орієнтованої економіки Німеччини. Цього місяця Трамп оголосив про "взаємні" 20-відсоткові мита для ЄС, але потім призупинив їх на 90 днів.
У цей період діє єдиний тариф у 10%, поки тривають переговори щодо остаточного рівня мит. "Економіка Німеччини знову стикається з серйозними викликами через непередбачувану торгову політику США", — заявив міністр економіки Роберт Габек, який невдовзі залишить посаду.
— "Тому ми зацікавлені в якнайшвидшому вирішенні митного конфлікту між ЄС та США". Перегляд прогнозу урядом Німеччини відповідає нещодавньому зниженню прогнозу зростання з боку МВФ - той також очікує нульове зростання ВВП у 2025 році. "Німецька економіка готується до турбулентності", — сказав Клеменс Фуст, голова інституту досліджень Ifo.
За його словами, індекс ділового клімату Ifo показує різке зростання невпевненості серед промислових компаній. Попри складну ситуацію, уряд очікує, що наступного року економіка знову почне зростати - на 1%, завдяки відновленню інвестицій з боку бізнесу. Також прогнозується зниження інфляції: до 2% цього року (з 2,2% у 2024-му), і до 1,9% наступного.
До того ж, зазначається, що тарифи США можуть мати стримуючий ефект на інфляцію, якщо Китай переорієнтує експорт з США до Європи. Габек також відзначив, що плани Мерца інвестувати до €1 трильйона можуть дати значний поштовх економіці, але новий уряд повинен швидко та рішуче впроваджувати структурні реформи. "Від цього залежить, чи отримає Німеччина імпульс для підвищення конкурентоспроможності, чи ці величезні кошти будуть змарновані", — підсумував він. Нагадаємо: Німеччина може опинитися в стані рецесії у 2025 році через наслідки запроваджених США мит, вважає президент Бундесбанку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Є фондовий ринок, є і банки,
Є страхування, криптовалюти.
Тут кожен може знайти свій шлях,
І заробити на своїй ідеї.

- Fin.Org.UA

Новини

13:39 - Використовуєте РРО - дотримуйтесь вимог щодо формування та зберігання документів!
13:37 - Чи є базою нарахування єдиного внеску доходи, отримані фізичною особою від продажу власного рухомого та нерухомого майна?
13:37 - За мобілізованим працівником зберігається місце роботи: ставка військового збору, за якою оподатковується дохід у вигляді середнього заробітку, що виплачується роботодавцем
13:35 - Термін, в який необхідно сплатити податкове зобов’язання, у разі несвоєчасного подання звітності
13:34 - Від сплати яких податків і зборів звільняються юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи?
13:33 - Яким чином та за якою формою подається Розрахунок ФОПами та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, за другий квартал 2026 року?
13:32 - Представництво нерезидента уповноважене на сплату податку на прибуток підприємств за нерезидента: заповнення платіжної інструкції
13:31 - Чи можна підтвердити інформацію про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) роздрукованим з мобільного застосунку Портал Дія витягом про зареєстроване місце проживання з QR-кодом?
13:30 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
13:29 - На кошти платника накладено арешт органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем: як сплатити податкові зобов’язання?
13:24 - Податковий календар на 29 липня 2026 року
13:22 - Податкова служба Дніпропетровщини: створюємо комфортні умови для платників
13:21 - Податкова – це сервіс: на Нікопольщині у ЦОПах кожному забезпечено рівний доступ до послуг
13:20 - Платники рентної плати за видобування природного газу поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 22,4 млн гривень
13:18 - Рентна плата: майже 1,1 млрд грн надійшло від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
13:17 - Платники Дніпропетровщини зміцнюють фінансову спроможність громад: понад 25,2 млрд грн – надходження до місцевих бюджетів
13:15 - Повернути помилково або надміру сплачені кошти можна онлайн через Електронний кабінет
13:12 - Леся Карнаух: ДПС працює над тим, щоб більше громад запровадили туристичний збір
12:13 - Від заощаджень до інвестицій: Комісія обговорила з бізнесом можливості розвитку ринку капіталу
12:00 - Інтерв’ю Первін Дадашової Mind.ua про актуальні питання розвитку банками кредитування бізнесу в умовах війни
11:55 - За півроку до України завезли 169 тисяч авто: митники розповіли про уподобання українців
11:50 - Російські удари знеструмили мешканців шести областей – Укренерго
11:45 - Як змінилися онлайн-платежі для бізнесу: сучасні тренди
11:30 - До фінансової компанії застосовано захід впливу у вигляді відкликання ліцензії
11:20 - Генератори й житло для працівників: БЕБ викрило дві таємні фабрики сигарет
11:10 - Греція пригрозила заблокувати санкції – ЄС залишив газу московія шлях до Азії
11:05 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:55 - Харківська ОВА заперечила інформацію про знищення всіх АЗС від Харкова до Полтави
10:50 - Оман представив Ірану план контролю над Ормузькою протокою – ЗМІ
10:40 - ЄС боїться санкцій проти заводу в Ірландії, який постачає для ВПК московія


Більше новин