Один із найбільших сировинних трейдерів світу розпродав нафтові активи в московія

24.04.2025 15:56 | Економічна правда

Швейцарський трейдер Glencore, один із найбільших у світі постачальників мінеральної сировини, кольорових металів та енергоносіїв, продав свою частку у нафтовій компанії "Русснефть", яка належала йому протягом понад 20 років. Про це пише видання The Moscow Times з посиланням на нову структуру акціонерів російської компанії, яка оприлюднена на її сайті. Зокрема, з переліку акціонерів, яким належить від 5% статутного капіталу, зникла Rambero Holding – структура, через яку Glencore контролював 23,46% компанії "Русснефть". Водночас серед її акціонерів з"явилася зареєстрована в Об"єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) OCN International DMCC, якій тепер належить 12,25%.
Частка перейшла до нового власника 23 квітня. Ще одним новим акціонером стало дочірнє підприємство компанії "Русснефть" – "Белые ночи", яке викупило частку 12,75%.
Таким чином, сукупно нові акціонери мають 25% у статутному капіталі компанії, або 33,33% її звичайних акцій. Швейцарський трейдер Glencore брав участь у становленні російської компанії "Русснефть" з початку 2000-х років, але наприкінці 2023 року вирішив продати свою частку. Зробити це швидко не вдалося через запроваджені російським диктатором Путіним обмеження для інвесторів із "недружніх" країн.
У 2024 році Путін дозволив іноземним особам проведення угод, пов"язаних з акціями цієї компанії. "Русснефть" входить до переліку найбільших компаній за обсягами видобутку нафти в московії.
Її активи зосереджені у ключових нафтогазоносних регіонах московія (Західному Сибіру, Волго-Уральському регіоні та Центральному Сибіру). Нагадаємо: Нещодавно Financial Times повідомила, що Raiffeisen Bank International (RBI), найбільший західний банк, який усе ще працює в московії, зупинив спроби продати свій бізнес у цій країні на тлі потепління у відносинах між Вашингтоном і Москвою.
Пізніше Raiffeisen Bank International заявив, що продовжує працювати над продажем свого російського підрозділу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks soar to great heights,
Then come crashing to the ground,
The market moves on.

- Fin.Org.UA

Новини

17:15 - Київстар Домашній запускає тариф Максимальний зі швидкістю до 8 Гбіт/с
17:05 - Meta погодилась піти на угоду із судом у США і ввести обмеження для дітей
16:39 - Італія просить ЄС про виділення 8 млрд євро в рамках оборонної програми SAFE
16:30 - Скільки коштує зібрати "цифровий рюкзак" школяра: що справді потрібно, а без чого можна обійтися
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.08.2026
15:55 - московія обстріляла об’єкти "Газмереж" на Харківщині і Чернігівщині
15:35 - Топбанкіри останнього російського банку в ЄС заробили мільйони євро на санкціях – FT
15:20 - До двох фінансових компаній застосовано заходи впливу
15:07 - Як оподатковуються ПДФО доходи у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?
15:05 - Земельна ділянка придбана і відчужена в межах одного календарного місяця: чи подає юридична особа податкову декларацію з плати за землю?
15:02 -  Держаудитори Харківщини підсумували результати фінансового контролю за січень-липень 2026 року.
15:02 - Чи може бюро адвокатів (адвокатське об’єднання) бути платником єдиного податку третьої групи?
14:59 - Резервний РРО не використовувався: чи потрібно щоденно роздруковувати Z-звіти?
14:55 - Щодо отримання статусу резидента Дефенс Сіті
14:53 - Як заповнити РК до ПН у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?
14:50 - Порядок заповнення граф 1-4 розділу ІІ «Обсяги отримання та відвантаження товарів за операціями з контрагентами у звітному періоді» Звіту № 1-ОП
14:49 - До уваги платників ПДВ!
14:47 - Податкова знижка у вигляді пожертвувань та благодійних внесків: який дохід враховується з метою розрахунку витрат?
14:45 - Чи необхідно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено?
14:45 - Частина судновласників повертає вантажі у портах московія на Азові – ЗМІ
14:45 - Дві дочірні компанії Нафтогазу тимчасово очолить екстоппосадовець АРМА
14:44 - Держаудитори перевірять діяльність відділу освіти Харківщини
14:44 - Національний банк сприяє збереженню експортного потенціалу аграрного сектору України
14:43 - До загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини за спецвикористання води надійшло понад 50,5 млн грн рентної плати
14:42 - Бізнес Дніпропетровщини обирає сучасні цифрові інструменти: з початку року зареєстровано майже 74 тисячі ПРРО
14:40 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 428,4 млн грн податку на прибуток підприємств
14:39 - Щодо боротьби з нелегальним обігом пального
14:37 - Ліцензія на пальне: податківці Дніпропетровщини роз’яснили бізнесу підстави для анулювання
14:36 - Податківці Дніпропетровщини: тримаємо економічний фронт
14:30 - Якою може стати нова модель житлового девелопменту


Більше новин