Ваші вантажі у безпеці: відтепер Colonnade страхує воєнні ризики для наземних перевезень

24.04.2025 16:00 | Економічна правда

Colonnade стала однією з перших страхових компаній, що пропонують програми страхування вантажів від воєнних ризиків в Україні з загальною сумою покриття 15 мільйонів євро.
Ініціативу реалізовано у партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), міжнародними донорами та брокером Aon Finland.Перестраховиком у програмі є MS Amlin, на нього припадає 90% перестрахового покриття, ще 10% бере на себе Colonnade.
Це перший у світі кейс, коли вантажі страхуються від воєнних ризиків у країні з активними бойовими діями."Я вважаю, що ця програма показує віру європейських партнерів в Україну: ми довели, що можемо вести успішний бізнес навіть в умовах війни.Це історична подія — лондонський ринок, як прабатько індустрії, ніколи не страхував воєнні ризики на землі.
І те, що такий прецедент з’явився саме в нас, є великим проривом.
Завдяки нам змінюються підходи до оцінки ризиків та страхового ринку загалом"Ярослав Ткачук, Начальник відділу страхування вантажоперевезень у ColonnadeФінансування програми наразі забезпечують міжнародні донори: Франція та Великобританія, але це лише початок.
У майбутньому до ініціативи планується залучити інших донорів зі списку країн найбільших економік світу, а загальний ліміт фінансування зростатиме, відкриваючи ще більше можливостей для українського бізнесу.Переваги страхування вантажів у ColonnadeЗгідно з угодою Colonnade може самостійно визначати вартість страхового покриття для своїх клієнтів.
Це надає гнучкості для страхової та дає можливість запропонувати індивідуальний підхід і конкурентну ціну страхування воєнних ризиків.Це великий плюс для клієнтів, адже більше компаній зможуть дозволити собі застрахуватися та зберегти прибутковість.Важливий аргумент до безпеки — це гарантована виплата у разі страхової події.
90% відповідальності перестраховано у Лондонському синдикаті MS Amlin, який має бездоганну репутацію та фінансову спроможність — тобто виплати забезпечені іноземним капіталом.Таке страхування буде особливо цікавим для абсолютно різних бізнесів: логістичних компаній; виробників, експортерів, імпортерів; локальних продавців, які перевозять товари в межах України. Ключові умови страхового покриття Що покриваємоВнутрішнє транспортування вантажів (Inland Cargo): автомобільне та залізничне.
Це стосується як міжнародних перевезень з елементом внутрішнього транспортування, так і локальної логістики в УкраїніТривалість покриття на одне перевезенняДо 60 днів: сюди входить покриття під час руху, а також проміжне складування, складування у пункті навантаження або розвантаження товару загальним періодом до 45 днівТериторія покриттяВся Україна, за винятком зони бойових дій і зон, розташованих ближче ніж за 50 км до лінії фронту чи кордону з РосієюПеріод дії програми від ЄБРР5 років покриття + 1 рік на врегулювання претензійМаксимальна сума на одного клієнта5 млн євро (за договором)Максимальне покриття на один страховий випадок2 млн євро Водночас програма передбачає і низку обмежень — як щодо типів вантажів, так і щодо категорій клієнтів.
Нижче наведемо перелік винятків, але за більш деталізованими умовами рекомендуємо звернутися до менеджера страхової.Обмеження щодо вантажів: Військова техніка, озброєння, товари подвійного призначення. Тютюн і міцні алкогольні напої (слабка та середня міцність дозволені). Обладнання для казино та гральних закладів. Об’єкти, що є спекулятивними інвестиціями. Викопне паливо зі значним вмістом вуглецю (вугілля, мазут, горючі сланці, торф). Обладнання для спалювання, транспортування або видобутку такого палива. Обладнання для видобутку, переробки (включно з нафтопереробкою), транспортування, зберігання або утилізації нафти й газу з метою виробництва електроенергії. Фізичні інвестиційні сертифікати для інвестицій у цінні папери будь-якого типу, включно з акціями інших компаній. Сонячне фотоелектричне (ФЕ) обладнання. Будь-які товари чи обладнання, включені до Списку екологічних та соціальних виключень ЄБРР (Додаток 1 до Екологічної та соціальної політики від 25.04.2019), зокрема:- продукція, заборонена українським або міжнародним законодавством чи конвенціями;- обладнання для видобутку вугілля або виробництва електроенергії на основі вугілля;- обладнання для розвідки та видобутку нафти (upstream);- азбестові волокна;- ртуть і сполуки ртуті;- дрифтерні риболовні сітки довжиною понад 2,5 км;- будь-які товари, що перевозяться без необхідних експортних, імпортних або транзитних ліцензій;- небезпечні речовини, що транспортуються на суднах, які не відповідають вимогам Міжнародної морської організації (IMO). Обмеження щодо осіб:1.
Особи, включені до списку ЄБРР як такі, що не мають права укладати договори, фінансовані ЄБРР.
2.
Особи, які є мажоритарними власниками (пряме або опосередковане, юридичне чи бенефіціарне володіння понад 49% економічних або голосуючих прав) або контролюються будь-яким державним органом будь-якої країни (включно з Україною) — тобто підпадають під пряме або непряме управління, вплив чи контроль з боку уряду, органу місцевого самоврядування чи іншої державної структури.
3.
Особи, які є об’єктами (чи підпадає під) санкцій ООН або діють від імені таких осіб/організацій, або прямо чи опосередковано належать/контролюються ними.
4.
Особи, які:- підпадають під економічні чи фінансові санкції ЄС згідно з Договором про Європейський Союз (ДЄС) чи Договором про функціонування ЄС (ДФЄС); - іншим чином підпадають під дію вказаних санкцій (зокрема, але не виключно, якщо вони прямо або опосередковано перебувають у мажоритарній власності чи під контролем особи або організації, які підпали під такі санкції) або- діють за вказівкою або від імені таких осіб чи організацій.5.
Будь-яка особа: - що займається виробництвом військового обладнання, озброєння, боєприпасів або товарів цивільного призначення, призначених для використання військовими;- веде страхову діяльність; - спеціалізується на виробництві, експорті або продажу тютюнових виробів чи міцного алкоголю.
6.
Особи, які не можуть правдиво підтвердити запевнення, передбачені умовами договору (зокрема в Розділі 4 щодо додаткових запевнень та гарантій) на момент укладення, подання вимоги або виплати.Український бізнес навчився успішно працювати навіть в умовах тотальної невизначеності, тож дуже хочеться додати йому відчуття безпеки та надати максимум фінансових гарантій.Покриття воєнних ризиків від Colonnade — саме така можливість.
Оскільки програма лімітована сумою 15 млн євро, пропонуємо застрахуватись якомога швидше через постійно зростаючий попит на таке страхове покриття.
Якщо ви зацікавлені у страхуванні вантажів  або хочете дізнатися більше про умови, пишіть на info@colonnade.com.ua

Додати коментар

Користувач:
email:





Bears growl and attack
Investors scramble to flee
Crash or correction?

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Зроблено в Україні: в індустріальних парках на кінець 2025 року збудовано або будується 37 заводів
18:00 - 0,95% росту ВВП забезпечила програма "Зроблено в Україні" – Свириденко
17:14 - У Києві прорвало тепломережу
17:06 - Спадщина без конфліктів: ключові інструменти для розподілу активів
16:19 - Ціни на нафту продовжують падати на початку 2026 року
16:00 - Меліорація в Україні: підсумки року реформ та підтримки державою будівництва зрошувальних систем
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.01.2026
15:03 - Маск заявив, що у 2026 році почне масово виробляти імпланти для керування пристроями думками
15:00 - Чи стане українська енергетика магнітом для зелених інвестицій ЄС?
14:44 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:07 - ДБР ліквідувало канал постачання кокаїну: організував українець, який відсидів у США
13:45 - Політика «Зроблено в Україні» забезпечила 0,95 в.п. зростання ВВП у 2025 році
13:16 - московіяни атакували магазин JYSK у Запоріжжі
13:10 - 2025 рік у енергетичній сфері України: розвиток розподіленої генерації
13:10 - Реформа рибного господарства: підсумки 2025 року
13:00 - Що відбувається на ринку нових авто та як премія "Авто Лідер" визначає найкращих
12:45 - ДТЕК показала масштаби руйнувань енергооб’єктів на Одещині
12:25 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:23 - Коли необхідно подавати до контролюючих органів витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
12:22 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
12:21 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:20 - США у 2025 році активніше залучали державні інвестиції, ніж країни, що розвиваються
12:19 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
12:17 - Інформація для платників єдиного внеску щодо уточнення категорій платників в розрізі символів звітності
12:16 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
12:15 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:13 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:01 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:00 - Розпочалась деклараційна кампанія 2026
11:59 - Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню


Більше новин